Nevládzem sa učiť na skúšky

Príspevok v téme: Nevládzem sa učiť na skúšky
študentka1VS

Som prváčka na výške a čaká ma 5 skúšok. Tá škola je moj splnený velký 6 ročný sen. Ale to množstvo učiva ma ubíja. Proste nevládzem .. Neviem si to zapamatať,neviem nájsť systém, viem len to ,že nevládzem ...Vedela som ,že to nebude ľahké ale toto..Každým dnom sa to blíži a mna chytá panika!!!
Ako to robíte vy čo študujete na VS ?
Ďakujem za Vaše rady!

xxxxxxxxxxxx

keby som mala 5 skusok za semester skakala by som od radosti, mavame dvoj-troj nasobok...teraz places co budes robit neskor?

este k tomu ze vas strasia este neznamena ze to tak naozaj bude. U nas boli tiez strasiaky ze henten profesor je taky ze neda nikomu prejst a podobne a skutocnost bola uplne ina. Uz ked na zaciatku studia si povies ze to nezvladnes tak to naozaj nezvladnes! treba si verit...mas tri riadne terminy a este sa sem tam robia aj cierne terminy, ja si pamatam na spoluziaka ktory nevedel urobit pravo v prvom rocniku ani po desiaty krat tak si to preniesol do dalsieho a tiez mal plno dalsich ciernych terminov...

Siti Ice Tea

Je UPLNE JEDNO aku mas vysoku skolu. Predstavte si pohovor na poziciu manazera : Mas Karlovku, priemer znamok 1.5. On ma UKF socialnu pracu, ale jeho tatko sa pozna s personalistom, tak koho zoberu? Dalsi priklad: Telefonat do fabriky : Ahoj Dusan, aaale ahoj Karol, volam ti pretoze moj mlady konecne dostudoval a ked ste boli u nas na navsteve, hovoril si ze by sa dalo nieco poriesit. Jasne Karol, posli ho zajtra za mnou, nieco mu najdeme. Poslete 50 zivotopisov a zavolaju vas na 3 pohovori, kde budu taky chlapci ako v prvom priklade. Takze? Nemas znamosti? Chod do zahranicia a ser na vysku.

Eva531

Co sa tyka socialnej prace, ja mam na tu skolu taky nazor, ze kto vystudoval socialnu pracu, ten sa u mna nerata za VS-vzdelaneho cloveka a socialna praca sa u mna nerata za vysoku skolu. Ja osobne by som na taku skolu nikdy nesla, lebo keby som ju vystudovala a niekto by sa ma opytal, aku mam skolu a ja by som sa musela priznat, ze socialnu pracu, tak by som sa asi od hanby pod zem prepadla. Pripadala by som si ako nejaka hlupana, ktora nema na viac. Od toho povedat: "Maturita z gymnazia a nic viac" sa mi javi omnoho menej zahanbujuce. Ale kazdy ma iny nazor, ja som iba vyjadrila ten svoj.

Janulik33

No ved to!
Teraz je uz tolko VS, ze az.
Kazdy chce zrazu mat titul.
Lenze nie je skola, ako skola. Zrazu kazdy druhy policajt si robi VS soc. pracu, ci soc. pedagogiku len kvoli postupu v praci ci preto, aby na svojom fleku mohol vobec pracovat dalej, lebo to vyzaduje zakon. To iste plati aj pre mnohych uradnikov na uradoch, co nemaju VS a chcu si udrzat svoj job.
Lenze dobre vieme o com je ta soc. praca a preco akurat taky odbor. Vsak tech. predmety tam nie su, len sama didaktika, pedaogika a psychologia. Su to v podstate zvasty, kt. sa dokazu naucit aj magori, ked chcu.

lienocka2808

Ahojte, myslim si, ze niektore vysoke skoly v SR sa naozaj porovnavat nedaju. Napriklad taka socialna praca Svatej Alzbety v Bratislave tak to je uplny odpad. Absolutne neporovnatelna skola, s ostatnymi, kde mate po ukonceni taktiez titul Mgr. Ved ma aj taku povest ta "skola".
Ja som studovala na STU a to je tiez dost tazke. na margo toho uzivania si popri studiu chcem len dodat, ze samozrejme patri to k tomu, ale akonahle zacalo skuskove obdobie tak sme makali a ucili sme sa. A po skuskas boli samozrejme zurky :)
Dobra skola sa neda robit bez ucenia, a ak ano tak asi nieco na tom bude...

modroooocko

Takže ja študujem jednu z najťažších škola aká sa na SR asi dá. A neuveriteľne ma provokujú tí "študenti" ktorých dnes produkujú naše vysoké školy - aj keď pomaly začínam pochybovať či im vôbec tento prívlastok patrí...

Najskôr k téme: Odporúčam Ti jedine si nad to sadnúť a učiť sa... Je to jediná cesta...Vieš, ja študujem posledný rok a ľahké to nebolo... lebo ako som písala neštudujem ľahkú školu... Vždy bolo toho toľko veľa, že sa to nedalo všetko naučiť...Ale vždy som si - každú sekundu hovorila, že musím si pozrieť aspon to čo stihnem... A rýchlo som pochopila, že keď sa nenaučím - tak u nás neprejdem.

Ako sa učiť efektívne???? Z mojich skúseností rôzne....Na každú skúšku niekedy ináč...Napr. treba si zistiť čo daný profesor preferuje, prípadne testy, alebo otázky zo starších ročníkov....

Mne to veľmi pomohlo, aj keď som patrila vždy k tým čo vedeli všetko posledný - lebo veľa kontaktov som nemala...

Takže záver: Uč sa čo zvládneš...A ver tomu, že to vyjde... Ja som stále bola v tom, že ma môžu kedykoľvek vyhodiť... S tým musíš počítať - teda aspoň u nás...Ale ide to, keď makáš...

A používam tradičné povzbudzováky:))Káva, sladkosti a tak... lieky ne - to škodí...

Takže toľko - prajem Ti veľa síl do učenia:))

A pre slečny z Nitry- pani poľnohospodárky, vaše primitívne keci si nechajte pre seba, prezentovať to nemusíte, veď keď pôjdete niekedy na pohovor a pozrú vám do životopisu - tak inteligentný človek rýchlo pochopí, aké máte vedomosti...

Je škoda, že dnes študuje každý - aj takéto individuá...ale čo už s tým, doplácame nato len mi poctivý študenti...Tí primitívci čo študujú len preto, žeby neboli nezamestnaní si neuvedomujú - že štátu to vyhovuje, aj vysokým školám - veď na nich zarábajú... a nemusia im aspoň platiť dávky v nezamestnanosti a dávky HN....

Ale naše školstvo je ozaj úbohé....Veda - žiadna, prax - žiadna, čistá memorácia...

delphia

samozrejme ze kazdy bude mat aj spomienky, lenze ty si ako zaklad vysokoskolskeho zivota uviedla alkohol, zurky, sex. je to o prioritach ludi, ale je pravda, ze kazdy ma tie priority ine.
mozno teraz sa ty smejes tym, ktori maju odbory tazsie, ale ver tomu, ze pride cas, ked sa oni budu smiat do oci vam, ktori teraz studujete lahsie odbory ;)

Peťa a Lenka

Vies Delfia, vies niekto bude mat aj spomienky aj titul.tak mne pri pohlade do zrkadla nepride zle ale tebe, naopak dobre. Potom to aj tak vyzera ze tie s titulom su zakomplexovane, a nevyburene, a vyburia sa na stare kolena a potom to aj tak vyzera v tom manzelstve.

kar

moj nazor je ze je to o uceni ale aj o kurva stasti, totizto mozes vediet 95 percent a zrovna si vytiahnes tych zasranych 5 percent ktore nevies a nespravis skusku a vyzeras jak chuj lebo si nad tym travil vela casu a niekomu staci sa naucit par otazok ktore vytiahne a je v suchu to som chcel ze je to stastie +skusajuci+predovsetkym tvoje vedomosti ale asi to stastie

delphia

...hm... niekto chce mat spomienky, iny zas diplom. ak vam budu spomienky ake ste boli ozrate a kolki sa na vas vystriedali tie najmilsie, tak nech... ale nastastie nie kazdy je taky. su aj taki, ktori sa mozu bez problemov pozriet na seba v zrkadle a maju aj sebauctu ;)