Mám priateľov, no aj tak som vlastne často sám...

Príspevok v téme: Mám priateľov, no aj tak som vlastne často sám...
Michal_PU

Ahojte!
Je tu veľa diskusii o tom, že sú ľudia sami a čiastočne mám aj ja taký problém...
Mám síce nejaké to množstvo priateľov a známych, no aj tak som skoro stále sám.
Správajú sa ku mne pekne, často mi napíšu a cez net ma neignorujú. Problém je v tom, že dostať niekoho z nich von je pre mňa prakticky nemožné (vlastne len 2. kamarátky dostanem von, aj keď občas sa aj zázrak stane). Ostatní majú len rôzne dôvody a povinnosti prečo nemôžu a nejdú. Hlavne je, že sa večer dozviem, že vonku boli - ale s niekym iným. Niektorí aj napíšu, že sa im nechce ísť von, ale potom do večera píšu na FB ako sa doma nudia - no von sa im tiež nechce...
Pre niekoho možno blbosť, ale mňa trápi, že nemôžem byť s ľuďmi ktorých mám rád... Len cez net je to asi ako jesť obed cez sklo - mám ho, no nemôžem ho zjesť, pretože je mimo dosah...
Dosť ma trápi to, že neviem prečo to tak je... Pokiaľ viem (a neviem či je to naozaj), tak nemám s nikým problém a vždy mi hovoria, že som dobrý človek a majú ma radi. Keď sa vonku nejakou náhodou stretneme, tak sa normálne rozprávame, no po chvíli idú preč - či už s priateľmi alebo majú nejaké povinnosti. Keď máme spoločnú cestu tým istým smerom, tak ideme spolu - no potom každý svojou cestou.
Niekedy si namýšľam, že sa asi za mňa možno hanbia, alebo som asi jednoducho nudný a nezaujímavý človek - na toto žiaľ odpoveď nemám.
Neviem no... Mám aj nejakých priateľov, s ktorými som sa zoznámil na spoločných záľubách, no okrem toho, že sa tam občas stretneme som ich ani za niekoľko mesiacov a dokonca rokov so mnou von nevytiahol - nemajú čas, ale veľa povinností/dôvodov.
Mne by ani nevadilo, že niekto nejde nejakú dobu von, ale neísť ani raz za pol roka alebo dokonca viac ako rok von? Tiež mám občas nejaké povinnosti (nesedím doma bez činnosti a čakám kto pôjde von) a tiež sa mi občas nedá, ale tak nebudem niekomu rádovo mesiace hovoriť, že nemám naňho čas.

Aj teraz na Silvestra sedím doma s rodičmi... Chcel som byť s kamarátkou ktorú mám veľmi rád v tento deň, no dva dni mi hovorila, že sa musí doma učiť na skúšky a nikam nejde a ani nemám po ňu chodiť (som navrhol, že môžeme byť chvíľu u nej a potom ju nechám učiť sa). Dnes mi písala, že ide s niekym o 17-tej von a nevie kedy príde domov a ani kde skončia... Pekne od nej...
Znie to možno tak, že od zlostí rozbíjam veci okolo seba a nenávidím celý svet, no na nikoho sa za to nehnevám, len ma vnútorne trápi keď s nimi nemôžem byť... Okrem náhodných stretnutí, alebo spoločných činnostiach (tanečné kurzy) som vlastne sám...
Ale mňa teší, že sú ľudia okolo mňa šťastný, pretože keď ich vidím, tak som aj ja šťastný. Preto je väčšina z nich vlastne prekvapená keď zistí, že sa často trápim - pre nich som vždy usmiaty človek - no ten úsmev na mojej tvári robia oni keď som s nimi - pretože to pre mňa veľa znamená...

Monkaaa

Ahoj Misko,
ja som mala podobny problem...Ale ide o to,ze som sa ho naucila brat s pozitivnym pristupom.
Hoci mam dost znamych a priatelov,isty cas som sa citila velmi osamela...A tak som sa rozhodla konat. Zacala som chodit na rozne stretnutia s fajn ludmi, turistiku a nasla som si kopec novych a velmi dobrych priatelov...Podla mna to je normalne, ze sa clovek obcas citi sam. Tiez mavam obdobia, ked mi dlhsie mobil nezazvoni, ale co, netreba sa na to prilis zameriavat,treba si vsimat len to dobre v zivote, tesit sa z malickosti.

------- No ale teraz k veci, o Tebe:

Napisal si:

"Niekedy si namýšľam, že sa asi za mňa možno hanbia, alebo som asi jednoducho nudný a nezaujímavý človek."

Vies, ked si to naozaj o sebe myslis, tak to si budu o Tebe mysliet aj ti s ktorymi sa stretavas. Zameriavas sa na to co NECHCES, tzn. nechces byt nudny,nechces byt nezaujimavy. Kdesi hlboko v Tvojej mysli to mas zrejme zakorenene a nevedomky, nechtiac sa podla toho aj spravas.
Zameriavaj sa na to co CHCES: tzn. Chces byt vtipny, zaujimavy, tak nim bud! Mysli si to o sebe, mysli, ze taky skutocne si! A tak aj bude, presne to sa Ti stane! len tomu ver!

A este je tu jedna vec: porozmyslaj preco je to tak, preco sa ti ludia obcas vyhovoria ked ich zavolas von? Co im davas ty, ked sa s Tebou stretavaju?
Daj si otazku, citis sa ty sam so sebou prijemne? Ked si smutny, vies sa povzbudit? Skus dat ludom presne to co chces, aby oni dali Tebe. Trebars chces, aby ludia boli stastni, stale sa usmievali, tak rob tak, aby sa citili pri Tebe dobre a potom cakaj zazraky. Ludia budu Tvoju spolocnost vyhladavat. Dolezite je to:

"Ak si ty sam spokojni so sebou, tak potom budu s Tebou aj druhi!"

Zameriavaj sa hlavne na pozitivne veci, viac sa usmievaj,dakuj za to co mas, nezamyslaj sa nad tym co nemas, pokus sa vystrelit sam zo seba,obcas sprav nieco blaznive, objim brata,sestru, rodicov,...proste rob len same pozitivne veci...a uvidis, bude sa ti darit...ludia najprv mozno budu prekvapeny zmenou Tvojho spravania, ale casom si zvyknu:)
A hlavne: kasli na FB-je to strata casu a clovek sa len nad tym zbytocne serie, a hlavne minas svoj krasny cas. Ved, poloz si otazku chces svoj zivot prezit blbym cumenim na sklo alebo prijemnymi rozhovormi?

"Daj ludom to, co chces, aby oni dali Tebe."

OndrejMI

Mam 21rokov a ja som za cely život nemal kamarata/ku na ZŠ som mal par kamošov ale to škončilo velmi rychlo a neviem prečo už na ZŠ ma ocudzily za odpadlika.A na SŠ to bolo horšie za 4roky na hnusnej idiotskej OA zo mnou v triede neprehovoril skoro nikto jedine vtedy ked sa dozvedely ze sa zaujimam o PC a mobily toto mi ide najlepšie tak sa pytali rady a pod inak nikto o mna ani nezakopol tak som 4roky prespal.Na VS som nešiel ani nejdem tam už vobec nebude snikym ani porozpravat.Na FB mam len 80ludy ale snikym si nepišem,a mobile len 10kontaktov všetko najbližšia rodina.No neviem kde je chyba ale som si zvykol na to že som sam.

dsad7sa87954

Mam taky pocit z toho, ze ty si otravny mna by drblo keby ma niekto kazdy 2 den volal niekam von a stale ma sledoval cez gaybook a vies 2 ludia vonka, nie je extra zabavnie,vies ako sa hovori 2 ludia su spolocnost ale 3 su uz partia. Hlavne mal by si si ujasnit kto je kamarat a kto len znamy, kamarat je niekto koho poznas ako svoje topanky a mozes sa na neho spolahnut, znamy je ten koho niekde stretnes. Pre Boha ziveho zacni zit a vypni ten gaybook, svet vonka je krasny, viem ze teraz kazdy travi mrte casu na tej chujovine, tak urob vynimku, zacni zit, vyser sa na nich, uzivaj si zivot a netrap sa tim, potom vsetky problemy odidu.

karolinka13

lol takze spolocny vylet? :D:D:D ked si to tak zoberiete tak ludia v okoli pu musia byt fakt divny to nami nebude :D

Mon_PB

Katka_Ba

Tak my sa môžme stretnúť niekedy v BA, dávam si tam prihlášku na VŠ...tak ak sa tam dostanem, alebo keď pôjdem na prijímačky, a ty budeš mať voľno, tak môžeme ísť niekam aspoň posedieť :-)

Katka_Ba

Ja by som sa tiež velmi rada pripojila ale bohuzial,bývam az v Bratislave a nemôžem si teraz dovoliť niekam cestovať.Keby to bolo niekde tu tak žiaden problém. :(