kolko rokov vydrzi stary dom po rekonstrukcii?

mirka 23

na starom dome ti ostane pôvodne len murivo, všetko ostatne musiš meniť. Murivo je na stavbe to najlacnejšie (približne 5000 ečiek na 120m2 dom). Jednoznačne novostavba je lepšia, nespadne ti to na hlavu a naklady budeš mať minimalne, ako tu už chlapci písali.

uhlie

Asi zavisi, co sa rozumie pod rekonstrukciou stareho domu. Pokial je to vymena rozvodov, tak sa oplati rekonstruovat, ak je to napr. vymena strechy, krovov, s dorabanim nejakych priecok, atd, plus rozvody, atd, tak to sa asi fakt oplati uz radsej postavit novy.

kosa

zalezi.
zober si najprv ODBORNIKA na stavby a nech sa pozrie ako stoji stavba.

moja sesternica nedavno rekonstruovala tiez starsi dom po tete, zaplatila okolo 20,000 euro a aj tak neurobila vsetko takze musel jej otec ked teraz boli mrazy tam chodievat a prikurovat.
najlepsia je NORMALNA novostavba.
ak musis rekonstruovat tak musis kalkulovat vetsie naklady.

Michal_PU

Veľmi záleží od toho, z čoho je budova postavená... Na staré domy sa používala obyčajná tehla a niektoré len pozliepané zo škváry a podobných bordelov...
Tieto nové kvádre (napr. Ytong) alebo tehly sú o niečom úplne inom... Keď som predával v predajni stavebnín, tak ja by som z tých tradičných tehál ani psovi búdu nepostavil... A to je veľa starších ľudí, ktorý to stále používajú ako keby to bolo niečo výnimočné, aj keď sa to rozpadá v rukách..
Preto nejde len o izoláciu, ale aj o samotné murivo. Ale predsa len nové je nové...

Deee

uvediem priklad, svokrovci dostavili a zrekonstruovali starsi rodinny domcek, my sme sli do novostavby, mame podobne vymery, izby, garaze a vsetko ostatne, zijeme v rovnakej lokalite, spotrebu plynu mame napriek vsetkemu nizsiu ako oni, hoci mame v dome stale 24 stupnov, zatial co u nich je 20-21, plyn pouzivame na rovnake ucely ako oni, mame krasnucke rovne steny, u nich vsetko zacina sadat a pukat, zrekonstruovali sme uz dva byty kym sme sli byvat do domu, ale rekonstrukcie su nakladne a ak dom alebo bytovka nema dobry zaklad, za par rokov je clovek tam kde bol, naco krasna nova kupelna ked o chvilu treba menit rozvody?
urcite su ludia, ktori potrebuju citit atmosferu domu, ktory uz co to zazil, a niektori dokazu nadherne prepojit stare s novym, ti vsak vopred vedia, ze novostavba im to neponuka