Kožná choroba, pes

Príspevok v téme: Kožná choroba, pes
marrry

Mám psa vo vnútri, von chodí iba na záhradu a občas na prechádzku. často sa škrabe, spí, zrazu sa mikne a začne sa škrabať. Nemá blchy, dávnejšie mal, ale dala som mu takú tekutinu na krk a prešlo mu to. To škrabanie trvá už asi 3 týždne. Je to malé plemeno. Chovatelia tvrdili že je to bišon, ale viac sa podobá na maltezáka.
Pred pár dňami sa mu vytvorila nejaká ranka za uchom, ale rýchlo sa mu to zahojilo. V lete mal na chrbáte dve také ranky. Vyzeralo to ako porezané, nešlo sme s tým veterinárovi. Má nejakú kožnú chorobu? Mám ísť s ním veterinárovi?

zuzuzuuuuzzz

moze to mat z potravy,,nam veterinar hovoril ze psy casto reaguju zle na kuracie maso v granuliach a konzervach,,ze maju z toho alergie a skrabu sa...

wendy34

Mám westíka v dome,tiež sa neustále škriabala,tak sme išli vetovi,tam mi povedali,že to môžu byť roztoče,zobrali jej vzorku,tam nič nenašli.Zistili sme,že má potravinovú alergiu,tak je chúďa už 2roky na hypoalergénnych granulách.Tak,ale aspoň sa už neškriabe až do krvi.Naša si chodila škriabať chrbat pod posteľ skoro stále:(