prevod v banke

Katka1456

Aha takže to bude potom tým že naša firma posiela z tatrabanky a nam čo mame tatranabku to pride hneď a tým druhým napr čo maju VUB to pride na druhý-tretí deň.

lost

To zalezi od toho odkial sa posiela, ak z TB tak je to ihned (alebo do par minut?)
Najpomalsia banka na SR je snad SLSP..
Tej to trva aj 2-3 dni kym to pride..
Najrychlejsia je mbank :)
(zvacsa mi na nu pride najrychlejsie.. ale nemam ucet v kazdej banke cize nemozem jednoznacne povedat :) )

Katka1456

Mne sa chvalabohu nestalo žeby mali v TB vypadok :-). A vyhovuje mi aj to že mam termin vyplaty vždy vtedy kedy mam mať. V deň keď to naša ekonomka pošle tak v ten deň mam peniaze na učte. A kto ma u nas vo firme napr VUB tak mu pride vyplata tušim na druhý deň, či tretí?

lost

AdamKrt

odkial to vies?
si si na 101% isty? :)

no ale vidi KDE nakupujem :)

ale osobne nedam ruku do ohna za to ze elektornicke platby sa len tak zahadzuju :)

nie ze by som robil nejake ilegalne nakupy, alebo ze by som skaldal atomovu bombu z prisad nakupenych potravinach, ale tak predsa nemam rad ak je na vypise ze co kde kupujem :) uz len z principu..

raz som to povazoval za plus, ale uz nie viac.. aspon v tomto omente nie :)

lost

Ale ja platim kartou v obchode asi tak pol krat do mesiaca..
za prve maju nizke limity, za druhe nechcem aby banka videla co vsetko kupujem a za tretie hotovost je hotovost :)
proste cold cash :D

To ze musim 10x zpalatit v obchode.. alebo ako ma CSOB ze musim prijat aspon 500 eur ci kolko mesacne a mat aspon 1 trvaly prikaz... no to je take sialene dost, lebo:
1. moze sa to zmenit a ja si to nevsimnem
2. musim si davat pozor aby som to vsetko dodrzal a to sa mi nepaci..

lebo vacsinou vyzuivam kartu tak narazovo.. jeden tyzden zaplatim 10 veci a potom 10 tyzdnov neplatim nic :)

lost

AdamKrt
jaaj, takze uz sa zacinaju kazit :)
to som si nevsimol.. dik za upozornenie..

Katka1456
oco ma TB IB, a ja mu obcas robim "bankara" lebo sam to ovladat este nevie, no a tie nenormalne caste technicke prestavky su sialene :)
casto maju aj vypadky neohlasene
casto maju aj bezpecnostne chyby, minule nieco s historiou platieb (ze som z mobilu mohol vidiet historiu ineho uctu) a podobne..
dost chaoticka banka, i ked povazovana za solidnu..
ale videl som uz horsie IB ako ma TB.. napr ta CSOB mi raz blokla IB udajne so mzadaval zle heslo, ale ja som si na 100% isty ze heslo bolo OK..
musel som ist na pobocku 2x, lebo na prvy krat nevedeli co s tym je a tak :)
no ale v kazdej banke sa najde nejake negativum..

ale s mbank som najspokojnejsi zatial, ale aj SLSP je dobra a potom aj VUB... zvysok je plus minus rovnaky, raz lepsi raz horsi :) ale to su len take osobne skusenosti, cize 100 ludi 100chuti :)))

Katka1456

A ešte niečo, v tatrabanke je v tej sume 5 eur zarataný lubovoľný počet vyberov z bankomatu, takže či vyberiem raz alebo 50x stale ma to stoji 5 eur. No a potom t platenie kartou v obchode monim. 10x tak mam poplatok za polovicu a aj vtedy je jedno kolko krat som vyberala z bankomatu a ešte minim. 10x platila kartou aj tak to mam za 2,50.

Katka1456

Ja som s internetbankingom od tatrabanky spokojna. Prečo nie Lost? Zatiaľ funguje všetko ako ma aj prevody aj spracovanie ak chcem aj ihneď... A ta mesačna čiastka je sice dosť 5 eur ale ak zaplatim minim. 10x v nejakom obchode bankomatovou kartou tak ma to stoji 2,50 čiže polovica.