antikoncepcia

Príspevok v téme: antikoncepcia
asfjkldfjkdl

v marci budem mat 16 rokov a mam priatela s ktorym uz 3 mesiace spim a chcela by som brat antikoncepciu. predpise mi ju gynekolog aj bez suhlasu rodica?? mama by mi to asi nedovolila. tu antikoncepciu chcem aj na upravenie menstruacie pretoze ju mam velmi nepravidelnu mam ju asi 3 a pol roka a stale mi meska aspon mesiac. myslite ze mi ju predpise??

sibeti

ze si taka sprosta,tak ti zelam,aby si bola tehotna,vsak asi ste to planovali,ked ropbis taketo picoviny!!deti sproste

mataBB

to kto ti tak mudro poradil ze prestat brat v polke? potom a necuduj ze ti meskaju..a ked sa bojis tak si urob test a mas..stoji par eur

bowelle

ahojte, rada by som sa opýtala či po bratí HAK nasledujúce krámy môžu meškať alebo niečo podobné, najmä ak som ju prestala brať v polke...zatiaľ sa nič také nedeje, len sa pýtam pre istotu a kvôli tomu, že som nervózna trošku. S priateľom sme samozrejme mali aj kondóm. Vďaka :)

lioness_01

drahá asfjkldfjkdl...

dôkladne a pozorne si prečítaj čo ti napísala bella a ak tomu nepochopíš hneď na prvý krát - nezúfaj a čítaj dovtedy dokým tomu neporozumieš a nepochopíš čo sa ti snažila povedať...

laskonka111

bella pekne si to napísala
a je len dodám toľko, že žiadna antikoncepcia nie je stopercentná, môže ti zlyhať a ostaneš tehotná, zamysli sa, čo urobíš v takom prípade
a hak má strašne veľa aj negatívnych účinkov, prečítaj si na tomto fóre niekoľko tém o hak a aj tie, prečo ju niektoré dievčatá vysadili, a zase sa zamysli, či by si chcela také problémy, ako riešili ony, riešiť aj ty v takom mladom veku
ok, teraz si povieš, že čo taká stará sliepka ti tu mudrujem, ale naozaj si to pekne zváž, veľa čítaj a potom sa rozhodni, lebo 16 rokov je fakt málo, aj ked tebe sa to zdá už dosť

bella12

Prečo si myslíš, že by bola mama proti? Aby Ti robila prieky alebo má na to vážnejšie dôvody? A nemá pravdu?

Si ešte veľmi mladá, nie je nič zvláštne, že ešte nemáš pravidelnú menštruáciu, časom sa to upraví aj samo. Kvôli tomu by som umelé hormóny nebrala. Antikoncepcia nesie so sebou vážne zdravotné riziká, jej dôsledky sa môžu dostaviť až po čase. Prečo si zaťažovať mladé zdravé telo syntetikami?

A ten hlavný dôvod, pre ktorý uvažuješ o antikoncepcii - strach z otehotnenia. Láska nie je len o krásnych pocitoch, ale aj o prijímaní zodpovednosti. Začína zamilovanosťou a potrebuje dozrieť. Na začiatku je táto láska viac sebecká - zaľúbený chce viac brať, ako dávať - stretáva sa s tým druhým hlavne preto, že jeho prítomnosť ho robí šťastným. Keď láska dozrie, zamilovaný hľadí viac na objekt svojej lásky ako na seba - chce toho druhého urobiť šťastným, vie sa pre neho obetovať, všíma si jeho potreby a chce sa mu úplne odovzdať. To vyjadruje aj pohlavný styk. Odovzdávam sa Ti celý bez výhrad - aj so svojou plodnosťou. Preto je tento "stupeň" lásky určený manželom. Táto láska prijíma druhého takého aký je, s jeho dušou aj telom, vytvára s ním jednotu a prijíma aj dieťa, ktoré je plodom vzájomnej lásky. Nepotrebuje sa pred dieťaťom chrániť.

Miluješ takto svojho priateľa? Nepoznám vás, ale vzhľadom aj na Tvoj vek nie je to iba zamilovanosť, čo prežívaš? Zrelá láska potrebuje čas, potrebuje dôkladné poznanie toho druhého a vyžaduje si aj zrelý vek oboch - a Ty nemáš ešte ani 16 rokov. Si ešte dieťa a už riešiš možné tehotenstvo. Vieš ako funguje antikoncepcia?

Antikoncepcia má spravidla má 2 účinky: zabránenie ovulácie (uvoľnenie vajíčka) a potratový účinok. Ten nastupuje, ak sa uvoľneniu nepodarí zabrániť, a spočíva v tom, že zabráni uhniezdeniu ľudského embrya, keď došlo k oplodneniu - usmrcuje počaté dieťa. Keď sa rozhodneš pre antikoncepciu, dáš súhlas s tým, aby sa toto dialo v Tvojom tele - a sama ani nebudeš vedieť, koľkokrát si počala dieťa.

Si si istá láskou svojho priateľa, chceš ho do budúcnosti za manžela a otca svojich detí? Ak áno, oplatí sa počkať. Spoznávajte sa na duševnej úrovni - spoznávajte lepšie vaše povahy, záľuby, postoje. Sex by mal až tou čerešničkou na torte, keď sa už dokonale poznáte a rozhodnete sa stráviť zvyšok života spolu ako rodina, keď dieťa bude prirodzeným vyústením vašej lásky.

selecti

Ahoj :) áno určite ti ju predpíše aj bez súhlasu rodiča. Ten s tým nemá nič spoločné. A HAK sa predpisuje aj kvôli tomu, aby sa ti cyklus upravil. Čiže to má aj pozitívne účinky. Len potom tabletky doma dobre schovávaj;) a peňažne to rieš asi s priateľom :D