život "s", život bez... moje poznatky...

Príspevok v téme: život "s", život bez... moje poznatky...
zuzka1911

Ahojte baby,

možno si na mňa pamätáte, možno nie... Ale to je v podstate úplne jedno. Už som tu dlho nebola. Prečo ??? Lebo sa celý deň už nezaoberám jedlom. Nevravím, že sa tým nezaoberám vôbec, ale už to nie je top téma môjho života. Keď som bola v tom najhoršom, chodila som sem furt. Áno, toto fórum mi aj veľmi pomohlo, ale keď si to tak spätne uvedomím, chodila som sem aj preto, aby som zistila nejaké nové triky a finty, ako lepšie jedlo vyvrátiť alebo ako nejesť mesiac-dva. Nemáte aj Vy ten pocit ??? Keď moja liečba nabrala ten správny smer, zrazu som už nemala toľko času na písanie o mojom jedálničku a iných "životne dôležitých veciach". Zrazu som mala kopu iných aktivít ako len nejesť, rozmýšľať nad tým ako nejesť, potom smer obchod, wc a potom pc, aby som sem o tom napísala. Zrazu som bola stále niekde s priateľmi, smiala som sa... Obedík (ktorý mi spočiatku trval zjesť asi 100 hodín, ale kamaráti boli trpezliví), kávička sem, kávička tam, večera, drink... Začala som zrazu žiť. Áno, sem-tam mám slabé chvíle a jedlo ide von, ale už to nie je na dennom poriadku. Niekedy ma to aj mesiac nenapadne. A viem si povedať---"Zuza, šibe Ti ???". Tieto vianočné sviatky boli KONEČNE normálne, dokonca som jedla koláče :-) Naozaj... Rodina sa čudovala, boli radi. Zrazu koľko komplimentov. "Konečne vyzeráš normálne, zdravo, konečne máš farbu..." Atď., atď. !!! Zrazu aj muži majú o mňa záujem, lebo nevidia len kopu problémov, samé depky, sklesnutý ksicht. Ale vidia babu, ktorá nabrala sebavedomie a keď kráča, usmieva sa... Keď som bola v tom "najlepšom", na úsmev som nemala náladu. Chcela som sa utápať o svojich depkách... Čo som ďalej zistila ??? Zrazu si nepúšťam samú depkoidnú hudbu, zrazu mám radšej niečo veselšie...
Prečo to sem vlastne píšem ??? Nie kvôli sebe, nemám ani potrebu sa vykecať... Chcem, aby ste Vy, čo sa stále utápate v tom najhoršom sne, aký si len môžem predstaviť, aby ste sa zobudili a začali aj Vy žiť. Je to neskutočne ťažké, máte pocit, že to nejde, že to nezvládnete !!! Ale dá sa to. Ja som sa z toho dostala už raz úplne a teraz znova :-) Bez liekov, sama, s pomocou priateľov a veľkého sebazaprenia !!!!!! Len treba chcieť !!!
Všetkým veľmi držím palce a prajem veľmi veľa síl do 2011 :-)

ammanda

zboznujem ked sem niekto napise daco v style ake je jednoduche "jest normalne"...keby to bolo kurna take jednoduche tak tu teraz nesedim, nenalievam sa laxativnym cajom a nedepkujem...jednoducho to nejde! snazim sa o to polku svojho posrateho zivota ale jednoducho to nedokazem!!! ja ani neviem dofrasa preco

marushik

no, vidim teda, klobasa, ze si si tym nepresla, bulimicky su aj 100-kilove baby, a robia to aj nadalej, aj ked vidia ze z toho priberaju (kokos, je to v psychike!!!)...to udavam len ako jednu z veci ktora dokazuje to, ze vela si s PPP nemala (chvalabohu pre teba)...si stastny clovek:)

A hej hej, mozeme si za to same...

marushik

Ahoj klobasa,
neviem, vyzeras akokeby si si PPP nikdy nepresla, alebo ak hej, tak to nebolo nutkave zachvatove prezieranie sa a nasledne hovadske vycitky, ze to slo von, lebo potom nerozumiem ako mozes napisat take nieco ako si napisala. Myslis ze nerozmyslam moja? Za ten cas, co tym trpim, myslim viem toho celkom dost, co sa nasledkov grcania tyka. A napriek tomu je to pre mna tazke, az tak ze zatial sa mi s tym nepodarilo skoncovat. nerobim to zo zabavy, ani preto zeby ma to bavilo, to je hadam jasne... Bojujem kazdy, kazducky den. Vzdy je to posledny krat..teraz sa tesim, ze som 7. den negrcala, som na seba hrda a naozaj uz grcat nechcem. Nechcem!..len to nie je take lahke. Vlastne to nie je vobec lahke, je to ako zavislost, je to PEKLO...no nevzdavam sa, ja sa nechcem stotoznit a ani sa nestotoznujem so statusom "bulimicka" aj ked myslim ze vsetky podmienky na jeho dosiahnutie som uz davno 100% ne splnila. Akurat ze, bohuzial mam aj ine problemy, nejde "len" o grcanie, ide o to ze mavam aj depresie a neznasam cely svoj vyzor, svoju tvar, pomaly ale iste sa utvrdzujem v tom, ze aj ta moja povaha je uplne nahovno...Uvedomujem si ze vsetko spolu suvisi a moja, prave tu je pes zakopany. Nezacala som grcat len tak pre nic za nic. Neviem, mohla by som sa rozpisat na 5 A4iek, ale nechce sa mi, urcite by to ani nikto necital take dlhe, to by som sa ani necudovala, ale cudovala by som sa ked by si si ozaj tymto peklom presla a napriek tomu by si mala komentare typu toho pred tymto.
A rozmyslam hlavou...len TO je casto silnejsie ako ja. Je to boj a ja sa ho chystam vyhrat(myslim teraz zvitazit nad bulimiou) ale co potom, co zvysne problemy, ktovie...

klobasa

HEEEEEEEEJ....BULIMICKY.....
CHORA HLAVA.....je mi jasne ze nezachranim svet...choroba psychyky sa lieci len veeeelmi tazko...
darmo tu budete pisat ako krasne sa to da...ako sa viete zapriet..a prijat svoje telo take ake je...aj ked je kuuuuurva chude....
DO RITI !!!!!!!!!!!!!!/!!
boze preco je toto hm????
krasne mlade holky dobrovolne prichadzaju o zivot..doslova...

klobasa

jasneee..Amanda...
su to INSTINKTY...nerozmyslas...proste to vrazis do seba....kolkokrat ti to ani nechuti...ale len nech je.....

ammanda

myslim ze ona dobre vie, tak ako vacsina bulimikov, ze prezrat sa a grcat je totalna blbost...tak ako ja viem ze zozrat cokoladu s cipsami na posedenie pred spanim mi na zdravi ani krase neprida a predsa som sa tomu dnes nevyhla :( tuna vobec nejde o zdravy rozum a uvedomenie si dacoho

klobasa

Marushik....
vies co je od veci???..vsetko co robis...
preco zeres a grcas,hm?
mala by si vediet,ze cokolvek zjes,keby si to aj hned vygrcala,minimalne polovica zostane v tebe,no lebo uz ked len zujes,tak cukry sa rozkladaju v ustach a vsetko ide hned do krvi,a z toho potom priberas...
ked potom grcas,tak to uz nema zmysel,akurat vygrcas to co ti zdraviu prospieva..ziviny,vlakniny,a vitaminy...vsetko ostatne z coho sa pribera mas v krvi prv nez strcis prsty do krku...
TAK ROZMYSLAJ HLAVOU......OK????!!!!!!

marushik

Zuzi, Zuzi, znovu mudro pises, ale ono je to tak, ja Ti tym vsetkym slovam ani nemozem uverit, lebo pises ze som krasna a tak a ty si ma vlastne nikdy nevidela a ver tomu, krasna nie som...ani pekna..a myslim ze ani priemer. To ked sa snazim pozerat objektivne na seba. Popravde, ked sa na seba pozrem subjektivne, citim sa strasne ale strasne odpudiva. Ale mas pravdu s tymi problemami a "problemami". A aj by som napisala to co si napisala ze napisem, ale teda, nie je to potrebne, lebo si to vystihla. Ja len by som chcela byt pekna a zdrava osoba, hlavne zivota schopna...hmm. Musim makat na tom, lebo to kde sme? Zeby mi malo nieco len tak padat z neba, ja viem.
Hmmm, zase raz zmysluplne slova....
Zuzi, kazdopadne, dik za podporu.

zuzka1911

Marushik môj :-(
Nič nie je také hrozné, ako sa zdá. Momentálne sa Ti zdá všetko úplne zle, keď sa na seba pozrieš, vidíš obludu. Ale vieš prečo ? Ide to z Tvojho vnútra a absolútne sa na seba nepozeráš reálnymi očami. Určite si krásna ! OK, možno nie si najkrajší človek pod slnkom, ale tak ktorá z nás je ??? Každý má svoje chyby. Niekto má celulitítu-no asi tak 99percent žien :-) Haha. Niekto má veľký nos, veľký zadok, malé prsia - ja napríklad žiadne !!! Ale pozri sa... Ten zadok patrí Tebe a iný nebude. Jasné, môžeš ho trošku vylepšiť, ale je Tvoj, tak sa s ním láskavo zmier, lebo nič iné Ti proste nezostáva... No a čo je horšie ? Máš rodinu, študuješ, máš čo papať. Čo iní ľudia, ktorým zomreli príbuzní, narodili sa s nejakým ťažkým postihnutím... ??! Hmm ??? Už viem, čo napíšeš---zase si budeš vyčítať aká si sebecká atď. Ale nie, nie si-si iba chorá a to si uvedom a začni na tom makať. Lebo nikdy nie je neskoro !!!!!