život "s", život bez... moje poznatky...

Príspevok v téme: život "s", život bez... moje poznatky...
zuzka1911

Ahojte baby,

možno si na mňa pamätáte, možno nie... Ale to je v podstate úplne jedno. Už som tu dlho nebola. Prečo ??? Lebo sa celý deň už nezaoberám jedlom. Nevravím, že sa tým nezaoberám vôbec, ale už to nie je top téma môjho života. Keď som bola v tom najhoršom, chodila som sem furt. Áno, toto fórum mi aj veľmi pomohlo, ale keď si to tak spätne uvedomím, chodila som sem aj preto, aby som zistila nejaké nové triky a finty, ako lepšie jedlo vyvrátiť alebo ako nejesť mesiac-dva. Nemáte aj Vy ten pocit ??? Keď moja liečba nabrala ten správny smer, zrazu som už nemala toľko času na písanie o mojom jedálničku a iných "životne dôležitých veciach". Zrazu som mala kopu iných aktivít ako len nejesť, rozmýšľať nad tým ako nejesť, potom smer obchod, wc a potom pc, aby som sem o tom napísala. Zrazu som bola stále niekde s priateľmi, smiala som sa... Obedík (ktorý mi spočiatku trval zjesť asi 100 hodín, ale kamaráti boli trpezliví), kávička sem, kávička tam, večera, drink... Začala som zrazu žiť. Áno, sem-tam mám slabé chvíle a jedlo ide von, ale už to nie je na dennom poriadku. Niekedy ma to aj mesiac nenapadne. A viem si povedať---"Zuza, šibe Ti ???". Tieto vianočné sviatky boli KONEČNE normálne, dokonca som jedla koláče :-) Naozaj... Rodina sa čudovala, boli radi. Zrazu koľko komplimentov. "Konečne vyzeráš normálne, zdravo, konečne máš farbu..." Atď., atď. !!! Zrazu aj muži majú o mňa záujem, lebo nevidia len kopu problémov, samé depky, sklesnutý ksicht. Ale vidia babu, ktorá nabrala sebavedomie a keď kráča, usmieva sa... Keď som bola v tom "najlepšom", na úsmev som nemala náladu. Chcela som sa utápať o svojich depkách... Čo som ďalej zistila ??? Zrazu si nepúšťam samú depkoidnú hudbu, zrazu mám radšej niečo veselšie...
Prečo to sem vlastne píšem ??? Nie kvôli sebe, nemám ani potrebu sa vykecať... Chcem, aby ste Vy, čo sa stále utápate v tom najhoršom sne, aký si len môžem predstaviť, aby ste sa zobudili a začali aj Vy žiť. Je to neskutočne ťažké, máte pocit, že to nejde, že to nezvládnete !!! Ale dá sa to. Ja som sa z toho dostala už raz úplne a teraz znova :-) Bez liekov, sama, s pomocou priateľov a veľkého sebazaprenia !!!!!! Len treba chcieť !!!
Všetkým veľmi držím palce a prajem veľmi veľa síl do 2011 :-)

marushik

sakra, mam chut si rozbit tu moju skaredu hubu, ten moj otrasny ksicht... taka je spravodlivost, narodili sa aj ludia skaredsi a chori a podobne...ale ja neviem...nevidim riesenie!!! A len sa potrebujem "vykecat" zase raz...lebo tu revem ako take velke sebalutujuce sa decko, ach jaj...

zuzka1911

Asi by sa toto skôr hodilo do témy, že sa nehanbím za to, čo som dnes zjedla, ale napíšem to sem :-) Asi tak o druhej v noci všelijaké tučné, najtučnejšie syry od výmyslu sveta a k tomu cereálne pečivko a k tomu vínko-dve-tri :-) No a žijem, spalo sa mi úžasne bez tých hnusných snov o grcaní a nemám ani žiadne výčitky !!! Baby, dajte sa do boja !!! Vidíte sa škaredé a tučné len preto, lebo to svojej mysle dovolíte, aby si to myslela ! Preč z takými myšlienkami. A že sa nikomu nepáčite ?? Blbosť, páčite, len si nevšímate žiaden záujem o vašu osobu, odmietate všetko pekné, čo by Vás mohlo postretnúť ... Tak to je.

marushik

Hej Zuzi, presne tak to je, pokial sa nebudeme mat radi, tak nebudeme mat radi ani nikoho ineho...viem o tom a citim to, co je horsie :(

marushik

Hej Zuzi, presne tak to je, pokial sa nebudeme mat radi, tak nebudeme mat radi ani nikoho ineho...viem o tom a citim to, co je horsie :(

ammanda

ja sa aj dost bojim si verit a mat sa rada, lebo vzdy ked si zacnem verit "padnem na hubu"...potrebovala by som asi nejaky impulz zvonka ale ten neprichadza :( mam pocit ako keby sa proti mne vseci spikli, hlavne opacneho pohlavia :( naco mi bude ze sa citim sexi ked budem jedina co si to mysli? niekedy mam pocit ze sama sebe si pripadam dokonca pritazlivejsia ako pridem ostatnym...mozno som len paranoidna,fakt neviem...kazdopadne mi hrozne chyba nejaky zaujem okolia a mam pocit ze prave to si nahrazdam jedlom, a vobec, idem spamovat prezmenu dakam inam :) vdaka baby

zuzka1911

Baby, keď sa nezačnete mať rady také, aké ste, proste to nepôjde... Musíte na sebe makať... Je to ako s fitkom-keď tam chodíte, vidíte výsledky-tehličky, vypnutejší zadok... Tak isto sa dá popracovať aj na vlastnej psychike. Ja sa zrazu cítim sexy, zrazu tie nohy, ktoré som toľké roky nenávidela sú fajn... Ruky sa mi nepáčia, ale tak čo ich mám odrezať ??? No ne, dám si dlhý rukáv a idem. A minule mi kamoška povedala-tá má zase moc chudé ruky, že čo by dala za tie moje :-) Haha. Každý je s niečim nespokojný, treba sa s tým len zmieriť, nájsť na tom pozitívum, naučiť sa s tým žiť. A zastávam názor, že keď nemiluješ samú seba, ťažko môžeš dať lásku niekomu inému... Lebo v sebe žiadnu nemáš a tým pádom nemáš ani akú dať. A potom začarovaný kruh...

ammanda

no ved to! nemozem si povedat ze som pekna ked jenoducho niesom a uz mi to zopar ludi v zivote dost kruto potvrdilo, a aj tak tomu nic nenasvedcuje kedze som stale sama...viem ze moj pristup je hrozny a som sama depka a negativizmus, ani sa nedivim ze ludia odomna utekaju ale tak co mam robit, neviem si prikazat bud stastna :( aj ked slubila som si ze sa budem o to snazit - moje novorocne prikazanie :) strasne zavidim niektorym ludom ich optimizmus a radost zo zivota

marushik

Zuzi, mas urcite v niecom pravdu, len ja si to proste nedokazem povedat ze som krasna a tak. prost eje mi z toho do placu lebo tym viac si uvedomujem ze krasna a ani pekna ani pohladna nie som :-/...ja presne, ako Amanda pise, citim totalnu nenavist k sebe..a to je to hlavne co by som chcela riesit s psychologom, lebo tto sama neviem, neexistuje :( inac Amandi, to co si pisala teraz posledne, tak to je akokeby som to pisala ja. ODSLOVA-DOSLOVA..sranda...

ale chcem s tym skoncit a chcem sa prijat taka aka som!

ammanda

zuzi mas super pristup, ja som si tiez povedala ze v prvom rade sa musim prestat nenavidiet a stresovat pre kazdu blbost, lebo prave preto mam problemy s jedlom...umna nejde o ani tak skoncenie s bulimiou ale o pristup a nenavist k sebe samej...tiez som sa vysrala na vazenie (aj ked neska som neodolala lebo sa mi zdalo ze som schudla -hovno a teraz mam preto depku)
blbe je ze som stale doma zavreta, tebe sa povie ist von ale ja nejak ani nemam kam a vlastne ani nemam chut :( navyse by som sa mala ucit ale uz len myslienka ma tak zdepta ze sa radcej najem ako otvorim knihu