Zlatá žila, neviem sa jej zbaviť..

Príspevok v téme: Zlatá žila, neviem sa jej zbaviť..
kurča

zdravíčko.. bol som so zlatou žilou xy krát u chirurga a vždy mi predpísal detralex s ktorým som sa stále napchával a vždy povedal to isté "jedz vela zeleniny, nepi a nejedz maso ani korenisté potraviny" po čase to prešlo ale zas sa to vrátilo tak som si kúpil Faktu čipky aj masť.. keď si to dávam 3 dni tak to prejde a je to v poriadku ale po týždni sa to zas vráti.. skúšal som to aj mesiac v kuse brať a bolo dobre ale vždy sa mi to vráti.. máte niekto podobný problém? ako ste sa toho zbavili? na operačku nechcem ísť..

alisP

ale ved psylium nie je na chudnutie!akurat na seba naviaze vodu a tym zacsi objem stolice,ak uz mas jedlo v hrubom creve,su tam len odpadky,vsetko je davno vstrebane!takze by som ho zbytocne neuzivala v nadmernych davkach

proserpina

to psyllium mám aj ja len sa mi to nechce stále užívať, keďže nemám problém s vyprázdňovaním, ja len kvoli chudnutiu dám si to keď sa prejem..koľko je maximálne možné zjesť toho naraz aby to nejak neuškodilo? v tomto smere to nejak nechcem testovať

Kurča

Tak fajn.. včera som kúpil ten psylium vlákniny 300 gramov uvidím kolko mi to vydrží a ako mi to s tým pôjde včera večer som si dal 2 lyzičky ako ste hovorili a ráno na wc žiadny problém takže super. Skúsim to brať dlhší čas a potom postupne ubrať čo to spraví. Ak sa mi to vráti tak pôjdem na ten lejser.. ďakujem Vám za rady

Ve

mne operovali trhlinu laserom v žiari nad hronom, a to som bola v takom zlom štádiu, že som už ani chodiť poriadne nemohla, množstvo krvi mi odtieklo, tiež som si predtým kupovala detralex, mastičky, všetko možné, najlepšia je operácia, dali mi epidurálku, čím mi umrtvili celý spodok tela, zlejzrovali a mám odvtedy svätý pokoj,žiadne bolesti potom, výborné na stolicu sú pomleté ľanové semiačka, dve lyžice na ráno zapiť pohárom vody. nerobí mi dobre zrnková káva, ale to je myslím rôzne...inak nemám žiadne obmedzenia, treba si však dávať pozor aj na prechladnutia

arabellla

ano, okolie konecnika ti umrtvia. je to len trochu neprijemny pocit. na wc trosku to boli, ale iba par dni. dostanes duphalac, taky roztok na pitie na makku stolicu. budes to mat asi dva tri dni zalepene. tak pred weckom odlepis a potom po sprche zalepis. nepreplaca to poistovna, ak si to das v centre. cena, podla toho kde. pohybuje sa to okolo 300 euro plus minus. iba keby si si to dal chirurgicky v nemocnici, normalne ze by si tam dva tri dni lezal je to preplatene poistovnou (ale to si radsej over), ale to je vacsia bolest ovela, si v nemocnici. a po laseri ides hned domov.

Kurča

arabellla .. zákrok nebolí to znamená že ti to umrtvia? po zákroku moc bolelo keď si šla na wc? a kolko ťa to asi stálo? nemala by to uhrádzať poisťovňa?

arabellla

ano laserom. trvalo to cca 40 minut od kedy som vosla do centra pokym som vysla.je to sice trochu drahsie, ale mas pokoj. zakrok neboli, len potom den po zakroku trochu ano. tak 3 dni nemozes sediet a samozrejme dieta, aby si nema tvrdu stolicu, len kasovite jedla, postupne tuha strava. po zakrkoku tri styri kontroly.

eja520

Je dôležité vedieť, čo spôsobilo hemoroidy, ak stolica je dobré si dať každé ráno NALAČNO ! 1-2 sušené slivky a po celý deň piť len čistú vodu (pri zápche) 2 - 3 lit. A k tomu preliečiť to detralexom a faktu masťou a to do vyliečenia.Pomáha aj vodný kúpeľ v odvare z dubovej kôry(lekáreň) a dodržiavať zvýšenú hygienu. Ďalej pokračovať v konzumácii sliviek (vláknina) + voda a samozrejme strava bohatá na čerstvú zeleninu a ovocie(kompóty, jablká),jogurty, acido-nápoje a grahamové pečivo.Pozor na kávu a zelený čaj (obmedziť) odvodňujú a v tom prípade k tomu doplniť 2dl vody.Úplne vylúčiť sladké a kolové nápoje.
Ak nemáte problém so stolicou je potrebné vyhľadať lekársku pomoc.Vyšetrenie sa dá vydržať. :)