Akú Vš študujete?

ewelin28

ja študujem ekonomiku a všeobecný manažment...mňa to strašne baví...a dúfam, že sa v tomto smere aj uplatním....chcem riadiť ľudí a tak heh :D
tak ani mne sa nezdá ekonomika ťažká....no ale to závisí od študenta..pokiaľ sa tomu rozumie..nemá čo byť pre neho ťažké...pokiaľ nie..tak sa na škole riadne vytrápi no :)

bikerka

Stdudujem 1. rok na ekonomickej..zaital pohoda...stokrat viac sa treba ucit ako na SŠ ake ked clovek chce da sa to podla mna...vyber si taku co ta zaujima, na nikoho nepocuvaj...

uhorcicka

studujem ekonomiku, a nezda sa mi ze vela, byvam na byte s dvomi dievcatami co studuju medicinu a to sa neda ani porovnat ake to maju oni tazke, ale aj ked ta EKO nieje nejako narocna, bavi ma to, dozviem sa tam kopu zaujimavych info :), v kokatom si rocniku? studujes tiez eko? sry nechce sa mi citat zase komenty ale tusim som to tam zahliadol, ci?

ewelin28

hmm...tak ja som si myslela, že oveľa viac heh..a keď tak rozmýšľam...ja mám pri brne starkú....som kludne mohla ísť tam študovať..ubytko aj stravu by som mala....no škoda, že ma to skôr nenapadlo...možno si spravím ešte jednu výšku heh :D
inak aký odbor študuješ??....máte veľa učenia?

uhorcicka

talko ani zdaleka :D, tak byvanie v brne 2500 Kč, cesta tam aj spat 10 eur, je len na tebe ako casto chodit domov, aby som mohol jazdit vsetkymi dopravnymi prostriedkami kedze do skoly to nemam napeso, mam preukazku na 3 mesiace za, neviem presne :D nejako do 700 Kč to bolo, stravovat sa da v menze tak za +- 40 Kč, ale ja si nosim jedlo z domu :) a skolne sa neplati, teda zatial, vraj by to tam mali zaviest som pocul, takze suma sumarum ma to stoji nejakych 150 eur (aj s nejakymi poravinami co si kupim naratane) cca

ewelin28

fuuuha....tak cesta tam a späť každý deň jedno euro....školné neplatím nič..plus nejaké tie pomôcky a skriptá...ale moja dobrá susedka túto školu skončila pred dvoma rokmi..takže mi takmer každé skriptá požičia..a niektoré si kúpim aj sama....ak viem, že sa mi zídu :)..ale nestojí ma to veľa..nie som na intráku...mesačne keď k tomu prirátam aj obedy a tak....možno tých 40 eur :)
teba asi 10krát viac ako mňa že?

uhorcicka

ewelin, kolko ta stoji skola mesacne ze vsim vsudy? chcem to porovnat s mojimi vydajmi, ja chodim do ciech na MU

ewelin28

ja studujem na katolickej univerztie..odbor manazment..a spokojna ci som? no hmm...skola nema najlepsiu povest....to nie je dobre..aj ked ja som poctivy student..ktory sa celkom rad vzdelava....a nemyslim si, ze som hlupa...no spolieham sa nato, ze tato skola ma zlu povest len tuna v okoli PP RK a LM....mam jednu kamosku..ktora v BA robi na dobrej pozicii..a na yvberovom konani porazila absolevntky z "lepsich" VS ekonomickeho smeru..aj ked no....je zname..ze na slovensku dobra skola ekonomickeho smeru neexistuje...kebyze mam prachy idem do zahranicia..ale ja ich nemam :(

skolla

lujtinocka : pretože momentalne v našom regione neni možne sa zamestnat, tak radsej budem chodit aspon do skoly ako sediet doma na zadku... a dostávam socialne stipko ciže mam z toho aspon nejaky prijem a titul bude i ked bohvie či v niečom pomoze