ryža a ryžové chlebíky?

Príspevok v téme: ryža a ryžové chlebíky?
efiqqq

Dobrý deň, potrebujem trošku poradiť čo sa týka ryže. Ak chcem schudnúť je fakt dobre jesť celý deň len ryžu (ja papám parboleid)? Koľko ryže môžem za deň zjesť ? sú povolené aj ryžové chlebíky - pufované ?(zbožňujem ich denne viem spapkať aj balíčky :-) ) - je to zdravé ?
Ryžu jem hlavne kvôli tomu, že mám problém s nafukovaním. (najmä zelenina, a ovocie, strukoviny )
ďakujem

efiggg

Počula som už o ryžovej diéte. tak ja si kupujem ryžu parboleid je to stred medzi natural a bielou ryžou, mne chutí, varím ju v parnom hrnci kde sa zachovajú výživové hodnoty - ináč ten parný hrniec odporučujem každému kto sa chce zdravo stravovať, je to úžasná vec, na zeleninu ryžu, zemiaky, mäsko na pare a rybku atď. ja si ju neviem vynachváliť aj ryža je v nej úplne iná. Čo sa týka tej ryžovej diéty ak by som ju skúsila( síce určite nie tak prísne) aj tak by mala účinok ? myslím nato, že by som dajme tomu jedla len ryžu a aj ryžové chlebíky na spestrenie, dá sa to aj kombinovať? a aké je množstvo ryže na deň ? to sa nikde nepíše ... ďakujem

moj_nazor2

pri 36dnovej ryzovej kure sa ale neje parboiled ryza, ale ryza natural, teda ta so supkou, vari sa vo vode, neosolena.. striedaju sa myslim 4x 9dni - teda prvych 9dni len cisto ta ryza 5x denne, za den sa ma skonzumovat okolo 150-200g (ale to si fakt nie som ista). Dalsia faza spociva v tom, ze sa uz myslim prida DUSENA zelenina a trochu sa myslim moze uz ochutit ta ryza, potom sa neskor myslim pridava postupne surova zelenina, ale len z casti a viac dusenej alebo tak nejak. Neviem, len som to kedysi davno niekde citala a podrobnosti si fakt nepamätam. Kedysi som si kupila tu natur ryzu - pozor na to, ze niekde predavaju akoze natur a pritom je olupana.. najlepsie kupovat v special. obchodoch so zdravou vyzivou.. no a skusala som to a mne to teda absolutne neosolene nechutilo. a pokial si pozmenite pravidla, zrejme by to nemalo taky ucinok, aky slubuju ti, ktori sa tym zaoberaju.. ta neolupana ryza ma zmysel v tom, ze vas riadne precisti.. takze nejakou predvarenou bielou ryzou by ste sa asi tazko cistili... moj nazor

Advisor

kolko? pockaj, pozriem do mojej vesteckej gule a poviem ti ... tak pod 5 kg ryze na den by som nesiel :P

to predsa zalezi od tvojej hmotnosti a denneho vydaju energie, presne info si najdes na nete, pozri si kolko energie na den potrebujes, kolko energie ma ryza na gram a ficis ... ostatne by som to az tak neriesil, proste jedz menej, skus pridat nejaku aktivitu(ale da sa to aj bez toho) a urcite by som nevynechal zeleninu a trosku ovocia, snad ta nebude nafukovat od jednej papriky na obed...ak sa ale nedas presvedcit tak aspon si kup nejake multivit ...
P.S. mozno by si mohla pridat zeleny caj

didiklia

ryzové diety neznasam , chudnes svaly a nie tuk , takze sa ti to vrati..Sama som to zazila.Ale ryza sa da.Skor by som skusila delenu stravu

ladyinred

ozaj mohli by ste sem hodiť nejaký obyčajný recept na dusenú ryžu, bez použitia cibule? Stačí ju len uvariť v osolenej vode?
Ďakujem