Leukémia

Príspevok v téme: Leukémia
NatiSka

potrebujem sa vyrozpravat a poradit od ludi s citom a nie od doktorov co hovoria ze je vsetko v poriadku ;(
mám za tri dni uz mesiac rakovinu krvy kazdy v rodine len place a hovori ze to prejde ja viem ze nie
...chcem len vediet ci poznate niekoho takeho kdo leukemiu uz prezil alebo kolko sa dozil pretoze ja sa bojim chodit spat ked sa rano zobudim placem a dakujem zato ale dokedy to bude trvat ?

a.oll

prepac,prehliadol som vek..si mladucka,este tale je to "detska"leukemia a ta je vyborne liecitelna!hore hlavu!drzim palec

a.oll

kolko mas rokov?aky typ leukemie?ja ju sice nemam,mam rak lymfat.uzlin,presiel som niekolkymi cyklami chemoterapie atd,som tu tretim rokom od diagnostiky a zatial sa ani nikam nechystam.rodinu by som nakopal do....laukemia je dnes uz pomerne dobre liecitelna,hlavne ty sa potrebujes pozbierat.aku liecbu mas?ako ju znasas?

jajka001_

uspesnost vyliecenia leukemie u deti je tusim 70 -80%, u dospelych o nieco menej. drzim ti palce, drz sa. poznam vylieceneho, ako dieta mal leukemiu, odvtedy je v poriadku

Cheri39

NatiSka, schudol a odvtedy je veľmi chudý, ale je tu...viem ,že pre teba je málo 15 rokov, ale on je ešte stále tu a ktovie, možno ešte dlho bude... nedaj sa!

etela

NatiSka, keďže ti vymieňajú krv to je dobrá cesta k vyliečeniu, pretože vedia, že ti môžu pomôcť.Zbytočne by ti ju nevymieňali.Buď pokojná, zrejme máš ten druh, čo sa dá vyliečiť, takže dôveruj lekárom a rodičom. V dnešnej dobe už povedia na rovinu, či je to z človekom dobré alebo zlé.Musíš podstúpiť liečbu a to je už začiatok toho, že ti vymieňajú krv.Ty máš mladý organizmus, dostaneš sa z toho,len musíš spolupracovať s lekármi a samozrejme dôveruj rodičom, ktorým na tebe veľmi záleží.

etela

NatiSka, je mnoho ľudí, čo prežili leukémiu, len je otázne či ju máš aj ty.Nepíšeš, že ti to povedali.To je úplne prirodzené, že ti robili kopec vyšetrení a že doma plačú.Ak si myslíš, že ti to nechcú povedať, ver mi, že by ťa brali do nemocnice a izolovali by ťa na hematológii.A dokonca aj tí, ktorí sú tam sa dokážu z toho dostať.Záleží aj na tom o aký druh leukémie ide a kopec vecí.Určité druhy sa dajú úspešne liečiť, vymieňajú krv alebo dostanú kostnú dreň.Myslím, že máš málo informácii o svojej chorobe.

rena23

NatiSka, chudnutie je typickym priznakom, spolu s ostatnymi, ktore si uviedla, ale je vela druhov leukemie, s niektorymi sa da zit desatrocia a zomriet v 80-tke na nieco uplne ine, nechaj si to vysvetlit od lekarov, ktori Ti povedia, ako najlepsie bojovat. Drzim palce! :-)

evellina

ahoj NatiSka....je mi luto co sa ti prihodilo a rada by som ti pomohla...chcem ti len napisat,ze zijem v zahranici a poznam tri rodiny u ktorych sa vyskytla leukemia.Jednalo sa o deti,ale co mam poznatky,tak su vsetky v poriadku.Teda sa vyliecili...ja sa tu staram o deti v jednej rodine a dozvedela som sa to cirou nahodou,ze na jednej ulici ochoreli 3 deti na leukemiu.Matka deti o ktore sa staram, mi povedala,ze vsetky deti co ochoreli byvaju na jednej ulici a podla vsetkeho ochoreli z antenny na mobilne telefony ako su O2,Orange....Ale co mam najnovsie informacie,tak sa deti vyliecili...
Ak by si sa potrebovala este s niekym poradit,tak ti mozem este pomoct takto,ze ti dam kontakt na moju sestru,ktora pracuje na onkologii ako zdravotna sestra, snad by ti vedela poradit viac....drzim prsty a prajem skore uzdravene...ahoj

NatiSka

etela nie modriny nemam chodim pravidelne na vymienanie krvy ja neviem co teda aky mam presne druh leukemie
ale dost casto sa mi roby neviem ako sa to presne vola taky opar na tvary mi uz zmizol a teraz ho mam na boku

NatiSka

Cheri39 tak to je pekne :´) len mne by 15 rokov nestacilo :( prosim ta a ked ho poznas schudol pocas rakoviny vela?..ma to nieco aj stym ?