Mužská príťažlivosť...

Príspevok v téme: Mužská príťažlivosť...
Hrianka

Mám istý problém, no neviem či niekto mi ho bude vedieť objasniť. Ide o to, že mám partnera 4 roky. Dá sa povedať, že je to môj prvý, lebo pred tým to boli len krátke romániky. Problém spočíva v tom, že je to úžasný chlap avšak dosť mi prekáža, že som nikdy pri ňom nepocítila tie spomínané motýliky v bruchu, keď ma bozká necítim nič, keď sa ma dotýka je to rovnaké...To, že nie som lesba to viem. Medzi naším vzťahom sme boli raz na dlhšiu dobu rozídení. No pri žiadnom chlapovi som takéto pocity nemala. Aj keď bol čistý, voňavý a dá sa povedať ideálny nič...bol to len chlap. Preto by ma zaujímalo či existuje taký typ žien ako som ja, že nedokáže takéto pocity v sebe mať alebo je niekde chyba. Či už vo mne alebo v partnerovi. Ďakujem

monika11

a este si myslim, ze ak vztah je po vsetkych strankach obohacujuci, aj s kazdodennymi problemami a starostami a radostami, tak sa da zit aj bez vasniveho sexu,
ak vsak vo vztahu su problemy, ktore nie su bezne, vtedy s najvacsou pravdepdobnostou bude uprednostnena vasen pred problematickou istotou,

monika11

tieto pribehy poznam, preto som nikdy neuprednostnila vzrusenie pred mojim vztahom, pisala som, ze moj intimny vztaj bol ok, to znamena, ze viem, co je to vzrusenie,
no je pravda aj to, ze nikdy som nezazila tak intenzivne pocity ako v tom poslednom pripade,
to, co som prezila sa neda opisat,

dovtedy som tiez zastavala nazor, ze treba si zvolit, ci istotu, alebo vzrusenie,

dokonca, aj teraz, po tomto nadhernom zazitku, som uprednostnila moj povodny vztah, ale to len preto, lebo mam uz 40 a v novom vztahu by som uz nestihla vybudovat to, co patri do celozivotneho diela,

ale keby som mala o 10 rokov menej, a nemala by som deti, urcite by som palila mosty,

chapem hrianku, ako preziva sex, vzrusit sa moze aj inym sposobom, ale je to znicujuce, ze ju sex neobohacuje s jej partnerom, a takto bude musiet prezit cely zivot,

ja som tak zila, da sa to, ale je to len plnenie si manzelskych povinnosti,
preco ma byt zena ochudobnena o tu nadheru?
a potom vojde do zivota niketo, kto da zene nieco uzasne, a vtedy zacnu problemy, co dalej,
a moj nazor je taky, ze vtedy uz nic,
nic netreba menit, nikomu netreba ublizovat, ale ked sa da, nech si tento zazitok kazdy vychutna,
a ak je pravda, ze skor ci neskor to aj tak skonci, tak vsetko sa dostane do povodneho stavu

sweater

monika takze urcite neexistuje ten ´´pravy´´ len jeden, a ostatnym otazkam tak celkom nerozumiem :-), inak by som sa ti aj na ne posnazil odpovedat...

Hrianka

kafik: Ďakujem za názor a viem, že máš v podstate pravdu. Ja si svojho partnera neskutočne vážim okrem samotnej príťažlivosti vlastne od neho dostávam všetko. Avšak človek nemôže len tak zalomiť rukami a nevšímať si to, lebo robí mi to dosť problémy už len v samotnom sexe, keďže mám problém sa vzrušiť. Mám obavy, aby ma on neskôr neopustil práve kvôli inej, ktorá po ňom bude túžiť oveľa viac ako ja. Nechcem sa do sexu nútiť, chcem si ho užívať rovnako ako ostatní. Spočiatku sa to ešte dalo, ale teraz je to čoraz horšie. Možno len treba skúšať a skúšať a časom prídem na veci, ktoré ma aspoň dokážu naviesť na s ním spoločnú vlnu...:)

monika11

kafik,
suhlasim ciastocne,
pretoze toto je uz otazka o inom,

- existuje na svete iba jeden, prave ten jeden pravy? alebo je to len budovanie vztahov - vtedy tych motylikov netreba brat vazne
- alebo je to len o chemii, ktora funguje bez ohladu na ostatne okolnosti?
- alebo, je velmi tazke rozlisit, kedy ide o toho praveho aj s motylikmi, a kedy ide len o sex? a vtedy tie motyliky nevystihnu uplne vsetky pocity?

to su nezodpovedane otazky, preto nie je ani odpovedi

kafe

Ešte dodám, že som tu na stránke čítala asi dva príbehy, kedy kočky odišli z fungujúceho vzťahu kvôli tomu, že im chýbali "motýliky", vzrušenie.. a v ďalšom vzťahu to síce našli, ale nemohli sa na partnera spoľahnúť, nebol im oporou, chýbala im istota.. ja sa to tu pokúsim nájsť, nech si to prečítaš ale na takéto veci som ľavá, nesľubujem, že sa mi to podarí.

kafe

Hrianka, asi nemôžeš mať všetko. Máš skvelého chlapa, čo vôbec neni obyčajná vec. Váž si to trochu. Kvôli jednému detailu si nedokážeš vychutnať to, čo máš. Tak si premysli, či ti vášeň, plamne a motýliky stoja za to. Lebo ono to aj tak časom asi väčšinou vyprchá a v dobrom partnerstve to potom vyzerá ako plavba pokojnou riekou. Je málo ľudí, ktorí majú spokojný partnerský život. Tí ktorí zažívajú "motýliky" na začiatku vzťahu veľakrát skončia obrovskou nenávisťou.. zažívajú úžasné pocity z plusovej i mínusovej strany. Aj toto by si chcela zažiť? Ty si to vzrušenie nezažila vôbec. Ja si však myslím, že ak by si ho aj zažila, bolo by to s človekom, ktorý zas nie je dobrý partner.
Premysli si, či TO, čo ti CHÝBA ti stojí za to, že to chceš zažiť a pôjdeš si za tým. Alebo sa zmieriš s tým, že si to nezažila a pustíš to z hlavy. Ani jedno z týchto dvoch rozhodnutí neni horšie či lepšie. Ale zober zodpovednosť do vlastných rúk - nefňukaj neskôr za vzťahom, z ktorého si odišla kvôli motýlikom. A rovnako neumáraj sa túžbou po vášni, ak vo vzťahu zostaneš. Držím ti palce dievča, aby si dokázala byť spokojná.

eeeeeeeeeeee

Nieco z puberty - zacalo sa to asi v 12-tich, ked sa moje rovesnicky zacali obzerat po nasmu veku primeranych chalanoch a hlavne spoluziakoch. Mna vsak nedokazal zaujat ani jeden z nich, aj ked sa nasli medzi nimi viaceri, ktori boli naozaj pekni a baby lietali v oblakoch kvôli nim. Mna pritahovali iba futbalisti z Brazilie a nikto iny. Vzdy som bola sialene buchnuta do niektoreho z nich, drzalo ma to asi pol roka, potom chvilu nic, potom zase do dalsieho... Bol to po kazdykrat nadherny pocit, ktory by som nevymenila za nic na svete, aj ked som vzdy velmi dobre vedela, ze dotycneho pana futbalistu nikdy nebudem mat. Zopar naozaj peknych, milych a pritazlivych chalanov chcelo so mnou chodit, ale ja som kazdeho odmietla. Nevedela som si predstavit, ze by som mala chodit s niekym, ku komu vobec nic necitim a ani nikdy nebudem, nakolko aj ked nema chybu, jednoducho nie je moj typ, kedze nehra futbal za brazilsky reprezentacny vyber. Viem, co su motyliky, ale zazila som to len vtedy, ked som v telke pozerala futbal, v ktorom hrala Brazilia a videla som tam "prave jeho". Nezmenilo sa to ani v dospelosti s tym rozdielom, ze teraz uz tie motyliky ani pri pozerani futbalu necitim, naposledy som bola buchnuta do brazilskeho futbalistu, ked som mala 17 a odvtedy uz nikdy viac. V 16-tich som sa na diskoteke prvykrat bozkavala s chalanom, ale chodit som s nim nechcela a pri bozkavani som nic necitila. Myslim si, ze ten vek, kedy som sa dokazala zalubit, mam uz davno za sebou. Nikdy som nemala vazny vztah a ani nechcem. Nechcem si zalozit rodinu a netuzim po detoch. A pokial ide o sex, tak v dnesnej dobe ozaj nie je problem zohnat sex, ale naco mi je sex, ked aj tak viem, ze sa pocas tejto cinnosti budem citit ako frigidna?

sweater

ked sa zamyslim nad tym kolko veci sa musi naraz ´´spojit´´ aby bol vztah ´´uspokojivy´´ pre oboch partnerov, aby boli obaja stastny, aby toho druheho milovali a boli milovani, tak sa ani necudujem kolko uboho malo partnerstiev je takych ako by skutocne mali byt...