ako funguje ludské telo

Príspevok v téme: ako funguje ludské telo
martinmlm .

mal som bežné civilizačné choroby a kedže ma nebavilo hodiny sediet v čakárni, a doktori mi s nimi aj tak nepomohli, /čest výnimkam, napr. urazová chirurgia je super a využívam ich služby pravidelne/ začal som intenzívnejšie čítat knihy. Napriek tomu, že každá má iného autora, informácie v nich do seba krásne zapadajú ako skládačka. vdaka tomu som 2 roky nebol u lekára ako pacient. NEVIEM VšETKO, nie som liečitel, ale ludia, ktorí boli ochotní si ma vypočut nelutovali toho.

tpch

vidim, ze moja gramaticka hliadka je uspesna :-) A najviac gagaju trafene husi.
Ked budete ovladat pravopis na primeranej urovni, potom nebudem mat co robit a prestanem vas opravovat. Dovtedy, kym sa to nenaucite, vas budem upozornovat na chyby.

manno

martinmlm:dovolím si vstúpiť medzi vás a to z toho dôvodu, aby som vás vystríhal(-la) pred tpch, ktorej nie je problém meniť nick a už ani modem. Byť vami ani neodpovedám na jej podpichovačné narážky, pretože ako sme si viacerí všimli drzo vstupuje do tém a neustále všetkých podpichuje, ponižuje a poúča z gramatiky slovenského pravopisu.Veľa študovala a uškodilo jej to. Žiaľ svojím vstupom narušila a prekazila niekoľko tém, ktoré sme radšej dali stiahnúť.

kole

dakujem sa poradit. davno chodila psychologa ani nic nepomoze.budem si kupit knihy meridianoch.ano nemala zakladnu skolu nic neviem.dakujeme porozumenie

martinmlm

kole
nie som odbornik na lieky, ich názvy mi nič nehovoria. Psichiatria- ešte len dnes som sa dozvedel že som psichotik a som na to hrdý.

viem toto: mysel a telo sú prepojenné, každá jedna emocia ovplivnuje urcitý orgán ajebo čast tela napr.:
-hnev posobi na pečen
-smútok, osamelost na plúca
-klamstvo na žalúdok
-a dalej to nemám ešte preskúmane

ale dá sa to ovplivnovat oboma smermi
-ak mám problém psychický, úpravou stravy a posilovaním tela posílim aj mysel. pozorujem to na tréningu karate u detí. konkrétne jeden chlapec prisiel chudý slabý,utiahnutý, nesmelý,ranená posunuté dopredu, astmatik, ledva to dýchalo. po pol roku svaly spevneli, pluca boli pri námahe nútené sa roztahovat a tým sa mu zmenila povaha na komunikatívneho smelého spoločenského. ked som ho videl s piatimi babami tak som nechápal.
-naopak negatívne emocie možu telo úplne odrovnat, alebo pozitívne posílit

tehotenstvo
pohlavné organy patria pod obličky, čiže ich kvalita má na ne obrovský vplyv, odvádzajú škodliviny z tela. ale aj cez plúca telo vylučuje vodu a bordel. tým že zatažujeme plúca cygaretami smogom, plytko dýchame, obličky musia dvakrat tak pracovat a potom nemajú čas na pohlav.

takže nefajčit, naučit sa správne dýchat. tým odbremeníte obličky. zistit si čo obl. pomáha a čo škodí si myslím nie je velký problém, materina dúška tomu vraj tiež može pomoct a dalej viete čo robit. /ste si istí že u obidvoch to funguje normálne/

uvedené lieky
-pozorne by som si precítal vedlajšie účinky a poradil sa s niekým kto im rozumie

tpch

ziadneho "psichologa" nepoznam a ani neviem, ci by to bolo, alebo nebolo "zbitocne".
Pocuvaj, kup si okrem knihy o meridianoch konecne aj pravidla slovenskeho pravopisu, mas ty vobec zakladnu skolu???

kole

uz ako viacej 10rokov bieriem lieky tiapridal niekedy mam na psychyricke poruchy byvam nervozna nekedy som bez nalady.bieriem lieky 3 krat den tiapridal.som vydata s manzelom chcely by som babetko. chcem aby ste poradili co mam uzivat???

martinmlm

tpch
najprv ma to urazilo, ale dal som si to do guglu a... polichotilo mi to. trafila si presne, pracujem v oblasti umenia, vysvetluje sa tym vela vecí v mojej minulosti, aj to ako na mna cudzí ludia reagujú, ale časom zistia že bludy netrepem. tie tvoje sedenia u psichologa neboli zbitočné, si mi velmi pomohla.

Teraz mám dilemu, či mám tu poruchu rozvíjat alebo potláčat. pomohlo by mi to v mojej práci k lepším výkonom?

tpch

Vidim, ze Martin zabava vsetkych diskuterov:-D
Podla mna je to psychotik trpiaci bludmi, ale v kazdom pripade velmi zabavny. Mozes prispievat aj dalej, je to lepsie ako vselijake "zabavne" programy v telke.