ako funguje ludské telo

Príspevok v téme: ako funguje ludské telo
martinmlm .

mal som bežné civilizačné choroby a kedže ma nebavilo hodiny sediet v čakárni, a doktori mi s nimi aj tak nepomohli, /čest výnimkam, napr. urazová chirurgia je super a využívam ich služby pravidelne/ začal som intenzívnejšie čítat knihy. Napriek tomu, že každá má iného autora, informácie v nich do seba krásne zapadajú ako skládačka. vdaka tomu som 2 roky nebol u lekára ako pacient. NEVIEM VšETKO, nie som liečitel, ale ludia, ktorí boli ochotní si ma vypočut nelutovali toho.

delphia

telefon mama, ale to este neznamena, ze vysielace musia byt umiestnene v obytnej zone a a vozim sa MHD. ten smog nepochadza vylucne len z vyfukov. na blizku mame tovaren.

dalej?

vevericka

delphia..martinko si precitla par kniziek o akupunkture a podobne a si teraz mysli, ze vie kazdeho vyliecit;) no a co, ze lekar musi studovat 6 rokov a potom este dalsie na atestacie, ze vyskumny pracovnik 5, aby sa aspon dokazal zorientovat a potom este dalsie, aby sa specializoval..naco?? ved nam staci par kniziek o meridianoch..naco som to ja vlastne studovala 5 rokov? :)

delphia

..a ze veci okolo seba si vytvarame sami? ... no naozaj neviem, osobne ja cim som prispela k tomu, ze vonku je obrovsky smog, ze v praci na budove mame 6! obrovskych vysielacov, ze v nemecku krmili hydinu a svine kontaminovanym srotom a nam nasledne predavali otravene maso a vajcia, ze do potravin dodavaju chemicky osetrenu zeleninu a ovocie, ze sa hnoji syntetickym hnojivom, ze...ze....ze....

tak mi skus napisat, konkretne na com mam ja spoluvinu?

delphia

nehovorim ani o cigaretc a ani o alkohole! ale jednak o zakladnych biolog. potrebach- dychanie a prijem potravy a tiez o vplyvu zivot. prostredia. mozem sa ja chciet zdravo zit, ked dycham znecisteny vzduch (posledne 2- dni je teplo a hmlisto a vonku smog az sa tazko dycha), chcem jest vela ovocia a zeleniny- no ale okrem prospesnych a telu velmi potrebnych vitaminov do tela dostavam aj chemicky postrek a synteticke hnojiva. teraz najnovsie jedovaty dioxin v hydinovom a bravcovom mase, vajciach. ak si chcem dat rybu- tak treba ratat so zamorenou rybacinkou tazkymi kovmi zo znecistenych mori. dalej vplyv prostredia kde sa nachadzame- len sa pozri kde vsade vo svojom okoli mas umiestnene obrovske vysielace bud na panelaku,na skole, alebo na budove kde denne travis 8 pracovnych hodin.
takze nesnaz sa ma presvedcit, ze za kazdu nasu chorobu mozeme len a len my sami, lebo je to problematika ovela zlozitejsia, nez ju prezentujes ty.

martinmlm

delphia
a kto? hádam ja tým ludom dávam cigarety do úst, lejem do nich alkohol, krmim ich hovadinami? svoje gény sice dedíme po svojich predkoch, aj choroby ale ked o nich viem tak si k tomu prisposobim svoju životosprávu aby som to ešte nezhoršoval. problem je ale v nedostatku informácii a lenivost ludí, začnu problém riešit až ked horí. večšinou prídu k doktorovi a "PáN DOKTOR VYLIEč MA"

delphia

ano, suhlasim s tym, ze svojou zivotospravou a zivotnym stylom mame moznost ovplyvnit svoje zdravie, ale percentualne si to netrufam odhadnut. uplne si opomenul determinanty zdravia- dedicnost, vplyv zivotneho, pracovneho prostredia, kvalita stravy (najnovsie potrava ako bohaty zdroj dioxinu), chemicke osetrovanie ovocia a zeleniny, prechemizovany cely svet, elektromagneticky smog, stres,.....