Ako sa vegetariánsky stravovať

hammel

Postblue: mlieko vylúč úplne to vápnik nedodáva dokonca ti ho odoberá. Ak si inteligentný pochopíš to že mlieko iných živočíchov nieje pre nás ale je ich jedincov teda kravské mlieko je určené pre teľatá a nie pre človeka. Ak ta mama nekojila už je neskoro ( bez urážky ). To že ak prestane prijímať mlieko od mamy neznamená že ho má zastúpiť mlieko od iných živočíchov. Navyše silne prekysľuje. Blbo sa trávi a odoberá ti vápnik. Obsahuje veľa kazeínu o 300% je ho viac ako v ľudskom teda od mamy a každý kto robí s drevom ti povie, že kazeín je strašne silné lepidlo na drevo. Ten kazeín telo nevie využiť a tvorí z neho husté hlieny. Staršie a aj nové štúdie ukazujú, že nieje choroba na ktorej by sa nepodieľali živočíšne produkty a z toho až 60% mlieko a navyše pasterizované čo je výmysel mliekarenského priemyslu aby sa nekazilo a je to mrtvá potravina. Ani nevieš ako by si pomohol organizmu keby si prestal konzumovať mlieko. Ja ho za teba piť neprestanem akurát môžem poradiť.

- mira

Pravdepodobne chybne zostavil svoj jedálniček. Nestačí vynechať mäso, ale i sladkosti, chemicky upravené potraviny, nevhodné tuky, potraviny, ktoré nepochádzajú z nášho podnebného pásma, priveľa soli, aromatických a povzbudzujúcich látok a pod.
Treba študovať pôsobenie potravín na náš organizmus, tak predídeme prakticky všetkým chorobám z nerovnováhy, získame imunitu a dokážeme zdiagnostikovať svoj stav dlho predtým, než sa problém prevalí.

kaciatko_7

aj tak neviem či to vegetariánstvo je dobrá vec... poznám človeka, ktorý sa takto stravoval väčšiu časť svojho života a aj tak mu v 50 operovali žalúdok... môže tam byť síce viac aspektov, no neviem...
keď už študuješ, tak sa zameraj širšie, neštuduj len knihy ktoré vyzdvihujú len klady vegetariánstva a ktoré sa venujú jeho princípom, ale aj zápory, aby si si mohol utvoriť objektívnejší názor

alexxandra18

PostBlue: jáááááj prepáč, že som písala v ženskom rode. SORRY :))
NO super, že už študujes knihy.
Takže zdroje vápnika: mak, špenát, sezam, tofu, mandle, brokolica, ...

PostBlue

alexxandra18:

Som muž, prvý vec :) a druhá vec...
Takže ako zdroj vápnika mám použiť mak ?
Už mám povyberanbých pár kníh a pustil soms a do študovania celého toho problému.

alexxandra18

PostBlue:

Tak najlepšie, čo možeš urobiť, ak chceš byť tou vegetariánkou, je STUDOVAŤ LITERATURU, ČLÁNKY. Potrebuješ čitat, studovať, aby si vedela ako sa mas stravovať, co mas jesť, co nie. Že mlieko nechceš vylučiť, aby si mala vápnik ? NO pravda je taká, že mlieko odbúrava z tela vápnik. Keďže mlieko je kyselinotvorné, organizmus potrebuje jeho kyslé pH znížiť. A čo k tomu použije ? No predsa alkalické kovy - medzi ktoré patrí aj vápnik. Takže myšlienka, že mlieko je super PROTI osteoporóze je klam. V skutočnosti mlieko PRISPIEVA k vzniku tejto choroby. No a mlieko ešte aj zahlieňuje celý organizmus, podporuje akné, ...
Môžno si myslíš, že aké hlúposti píšem. Mysli si čo chceš. Ale skús si prečítať knihy týkajúce sa zdravej stravy a dočítaš sa tam to isté, čo som písala.

Takže sama musiš študovať, čo je spravne, čo nie. Nečakaj, že ľudia ti tu dajú všetko ako na striebornom podnose. Aj tak sa najdu skupinky ludi, kt. budu pisať, že nejesť mäso je nezdrave, potom takí, kt. ti napíšu že máš jesť len ryby, ...
Nakoniec budeš z toho len popletená. Študuj si poznatky sama, a vytvor si vlastný názor. To, čo tebe vyhovuje.
Toľko moja rada :)) Ja osobne podporujem zdravú stravu, vegetariánstvo.(I ked ja jem rybky). Takže ti držim prsty, aby sa ti podarilo uspesne zmeniť stravovanie :))

zuuuzzzzuuu

ovela lepsim zdorjom vapnika ako mlieko je mak...

ja si davam na toast med a na to si nasypem mlety mak,,je to pochutka

kaciatko_7

vegetarianstvo podla mna nie je dobra cesta, nie je pre cloveka prirodzena... clovek nie je ani uplny bylinozravec ani masozravec
tu je na to dobry clanok www.poznanie.sk
rastlinna strava je pre cloveka prirodzenejsia ale pre svoj zivot potrebuje aj trochu tej zivocisnej...
ja sa napr. stravujem na principoch racionalnej vyzivy, to je podla mna ten najlepsi sposob ako sa stravovat... zaujimalo by ma preco prave vegetarianstvo? kvoli masu? aj v mase je totiz velky rozdiel, nie je maso ako maso... ja som napr. uplne vylucila bravcove...