Rozum, alebo srdce?

Príspevok v téme: Rozum, alebo srdce?
mia1

Ahojte,
potrebujem názor cudzích ľudí, aj keď viem, že je to dosť ťažké, riešiť iných situácie a problémy. Mám priateľa 3 mesiace, ja mám 25, on 30. Páči sa mi, aj výzorovo, ale hlavne povahou. Ja som taká tvrdohlavá, on nie, má veľmi dobrú povahu, vie robiť kompromisy, je kľudný a hlavne VELMI DOBRY človek, dobre vychádza so svojou rodinou, sestrou, pomáha každému, proste kričí z neho dobrota, nefajčí, nepije, nie je typ, že by podvádzal, alebo bol žiarlivý. Problém je v tom, že ho nemilujem a ani neviem či niekedy budem. Možno by som sa donho aj zalúbila, ale on je príliš ako to mám povedať, jednoduchý, proste vadí mi, že nevonia, kúpila som mu na narodeniny parfém, ale absolútne necítim, žiadnu vonu, pritom on vraví, že si tolko na seba nastriekal, ani vodu po holení. Páči sa mi, ked je chlap vyholený, všade, on nie je... máme uplne odlišný vkus, na oblečenie, mne sa páči keby mal živšie farby, oranžové, červené, on len také fádne si dáva... Sú to dosť také chúlostivé veci a neviem ako mu to mám povedat a či vlastne povedat, ked sme boli spolu nakupovat povedala som mu nech si vyskúša jedno tričko modré, velmi mu pristalo, ale on,že prenho takéto farby nie, má vyšportovanú postavu, pekne to vyznie, ked má obtiahnuté veci, ani to nechce, proste je to pekný chlap, ale nevie vyzdvihnúť svoj výzor, žiadne striebro, doplnky, vôňa, pekné oblečenie. Možno je to pre vás malicherné, ale mna takto nevie priťahovať, proste ked necítim vônu, a vidím že je neoholený tak ma to odpudzuje, aj zbožnujem ked sa chlap o seba stará a je upravený, vyvonaný, pekne oblečený... A neviem čo robiť, povedat mu tieto veci, aby sa ho to nedotklo, a čakať, že sa snád donho časom zalúbím? Nechcem mu brať čas, predsa už má 30 rokov, ale bojím sa, že urobím chybu keď ho nechám, predsa tie základné veci splna.... povaha, vlastnosti. Čo robiť?

mia1

je to dosť zložité. Ked sa nanho pozriem páči sa mi a velmi, ale ked mu dám pusu, smrdí mu z úst, takto sa nedá velmi zamilovat, keby tieto veci sa zmenili, myslím že by som ho aj začala milovat, lebo páči sa mi jeho správanie, jeho výzor, ale tak tieto veci sú tie, čo ma brzdia... Len neviem,či má zmysel mu to povedat, alebo nechat radšej tak....

beskyd

mimochodom je zvlastne ze si s niekym koho vlastne ani nemilujes a ani si nemilovala. myslim ze ked mu niekedy vytknes nejaku z tych veci co pises tak prva jeho logicka otazka bude naco si teda s nim ked sa ti nepaci, mozno som jednoduchy ja ale nerozumiem tomu proste:)

mia1

ok,uznávam, nevyjadrila som sa presne tak ako to je, ale je mi to dosť trápne. Samozrejme na 1. mieste je tá hygiena, to oblečenie a striebro som tam nemala spomenúť, to bolo len z toho hľadiska, aby som viac opísala tú situáciu, aby ste to lepšie videli. Nechcem o nom povedat, že sa neumýva, každý den, lebo to zase určite nie, ale antiperspirant nepoužíva a citit že je zapotený a jedno tričko má aj viackrát na sebe 5-6. Neviem si dat rady, sú to také veci, že možno sa dajú zmenit, ked on na to nebol naučený, a možno by prišiel na to, že aj jemu je to lepšie, ale môže sa stať, že sa ho to dotkne a nebude chcieť o tomto ani počuť. Iný problém tu ani nie je, ako človek, jeho povaha, vlastnosti, správanie, sú také ktoré som vždy chcela aby môj partner mal

beskyd

mia, si precitaj po sebe este raz ten tvoj uvodny problem, jeho text:) vobec nevyznel tak ze je to len o hygiene, alebo ti mam z toho zacitovat?:) pokial sa neumyva a chodi ako z pralesa zarasteny a prepoteny a smrdi tak je problem na jeho strane, len teraz neviem ci problem je ze smrdi alebo ze nema striebro na sebe, doplnky, obtiahnute veci a farby podla nejakeho stupidneho magazinu. ked chces dobry nazor, musis vediet najskor jasne formulovat problem.

mia1

neviem teraz či ste ma vy zle pochopili, alebo som ja teraz vyznela ako úplná malicherná krava. Ja nechcem aby bol z neho nejaký model, alebo metros, pre ktorého je len jeho vyzor doležitý. Mne to ide hlavne o základné hygienické úpravy. Podla mna je normálne ak v tejto dobe chlap používa antiperspirant, pred rande sa oholí, a osprchuje, tu mi nejde ani tak o oblečenie, ale hlavne o tú hygienu. Tak teraz si vy predstavte seba v mojej situácii, či by vám to bolo príjemné, že cítite že chlap je zapotený, neoholený, nevyvonaný, proste to neláka toho druhého ho pobozkat. Mne to išlo skôr o to, či mu to povedat, lebo ja fakt nechcem niekoho menit, len kvôli sebe, ale asi ma nikto nepochopil a mienka, že tu človek nájde dobrý názor bola zbytočná, lebo iba ja som vyšla ako posledná chudera...

beskyd

fuha, veru, mala by si ho nechat, bude to tak lepsie hlavne pre neho ked uz on si nevie uvedomit ze si ma hladat niekoho zrelsieho k sebe:) sak si najdi tuctoveho metrosa a budete spokojni, ak teda nebudes mat chut ho potom prerabat na nieco ine ked sa zmeni moda:)

mia1

Ved práve som nad tým rozmýšlala a preto som sem napísala, nie kvôli tomu, že by som triezvo neuvažovala. Ale napadlo ma aj to, on dlhšiu dobu nemal priateľku, veľmi nechodí ani von, tak teraz ani veľmi nevie ako to chodí. Možno len mu treba niektoré veci povedať aby si to uvedomil, poznám také prípady.... a možno po čase by aj on sám uznal, že ano mala som pravdu, keby trošku zmenil štýl oblečenia a viacerí mu to pochválili určite by mu to zvyšilo ego. Problém je v tom, že neviem, či len prespal dobu, tým, že dlhšiu dobu nemal priateľku, alebo jemu to takto vyhovuje...