preco si ludia(hlavne mladez) nevedia vazit zivot?

bikerka

lebo človek to berie ako samozrejmosť..má to tak byť a neváži si niektoré veci..až po strate napr. zdravia, zistí človek prečo si to zdravie nevážil viac....my ľudia sme už len takí....

soffa

asi mate vsetci trochu pravdy.ja som mala to stastie ze som vyrastala v uplne normalnej rodine,kde si vsetci pomahali.mama aj oco maju dost surodencov a sme zvyknuty sa navstevovat,pomahat si navzajom.mozno preto to je tak,lebo sa clovek ma na koho obratit

jajka001_

jednoducho je to pre nich riesenie. zivot pre nich nema hodnotu. tak naco sa ho drzat. zivot ziskava na hodnote cim dlhsie trva. kolko toho dosiahnes, kolko toho ziskas, kolko sebaucty, kolko respektu. niektori nemaju taky silny pud sebazachovy. zivot na nich vyvija natlak a oni sa toho tlaku chcu zabit. nemaju uctu k zivotu, lebo ho neberu ako dar, ale ako samozrejmost.

kafe

lebo nevideli nikoho umierať. Nevedia čo to je prísť o niekoho blízkeho, tú bolesť nezažili ani oni, ani nik z ich okolia. A tak si ani oni nevedia predstaviť akú bolesť by spôsobili, keby už neboli.

lost

Hlavne vychova..
Dalej aj massmedia (TV, radia, noviny, internet), spolocnost.
A v neposlednom rade si myslim ze aj kultura, respektive krajina kde ziju..

Aja02

Každý človek má na to iný dôvod. Je mnoho detí, ktoré nevyrastajú v dobrých rodinných pomeroch. Buď majú rodičov alkoholikov, nemajú dobrú finančnú situáciu, majú problémy v škole, nemajú žiadnych kamarátov alebo zažili nejaký traumatizujúci zážitok( smrť niekoho z rodiny, priateľa/priateľky, kamaráta a pod.) Nevedia ako majú vyriešiť svoje problémy, a tak sa chcú zabiť, pretože si myslia, že tým veci vyriešia. Takým ľudom by sa malo pomôcť a nemali by sa odcudzovať, pretože nám sa ich problémy zdajú trápne a pre nás to nič nie je. No pre nich sú to ťažké životné situácie, s ktorými si nevedia dať radi a myslia si, že keď sa zabijú, že tým niečo vyriešia...