10 kg, tipy a triky

Príspevok v téme: 10 kg, tipy a triky
Truffla

Ahojte, mam 16, 159 cm a 50 kíl. Za jeden rok som pribrala 13 kíl !!! a priberám stale viac... uz to chcem zastavit.. Prosim poradte mi ako...

Chcem byt takmer ako predtym, mat vysportovanu postavu a tak... ale strasne rada jem, strasne som sa rozjedla, rodicia mi musia jedlo zakazovat, lebo uz vyzeram ako buchta... strasne daco, kazdy den preto placem, niekedy mam chut umret a zabit sa, aby som sa netrapila...

Zacinam kazdy den cvicit doma, raz tyzdenne posilovna alebo dva, a chcem chodit tanocovat, jest pravidelne a vela pit.

My slite ze takto schudnem ? Ako rychlo ?

Nremohli by ste mi poradit dajake triky ?

Chcete niekto somnou zacat ?

Vdaka

manana

Podstatne je jest pravidelne, 3krat do dna je malo, skus si rozvrhnut jedla do 5-6 porcii, tzn. ranajky,desiata,obed,olovrant,vecera pripadne lahka druha vecera.
Vsetci vieme ze fast food je nezdravy, s cokoladou to tiez nesmieme prehanat.
Ziadna dieta nie je trvalym riesenim, skor ci neskor priberes kila navyse naspat, okrem toho pri drastickych dietach svoje telo pripravis najma o potrebne vitaminy a vlakninu.
Pravidelne stravovanie spojene s pohybom (aspon 3krat do tyzdna) je nielen zarukou stihlej postavy, ale aj celkoveho zdravia organizmu. Je to vsak beh na dlhe drate, prakticky na cely zivot. Clovek sa ani nemusi velmi obmedzovat, len si musi vybrat spravny cas na skonzumovanie danej stravy.
Tak napriklad :
Ranajky : 7:00-8:00
1.Obycajne cerealie s jogurtom (aj ovocnym), caj (sladeny max. medom)
2. Celozrnne pecivo, cottage cheese (nizkotucny syr/platok sunky),paradajky
Desiata : 10:00
1. Ovocie
2. 2-3 ryzove chleby
Obed : 12:00-13:00
v zasade obed moze byt cokolvek, ale s mierou !!! to znamena, napriklad ak som zvykla zjest 2 plne taniere segedinskeho gulasu s 4 knedlami, tak to znizim minimalne na polovicu. Doporucujem domace polievky najlepsie bez zaprazky - hovadzi vyvar vyrazne posilnuje imunitu
Olovrant : 15:00-16:00
1. Ovocie
2. Krajec celozrnneho chleba (ine pecivo) so zeleninou,sunkou,nizkotuc.syrom,...
3. 2 kocky HORKEJ cokolady
Vecera : 18:00-19:00
1. Salat - mozzarela,rozna zelenia,dresing - biely jogurt, mozete dodat aj kuracie maso
2. Celozrnne cestoviny napriklad s ovocim alebo tuniakom
Druha vecera : 20:30
1. Kalerab
2. Kusok syra (ex. eidam)

Po cely den pite vela vody !!!
Casove rozvrhnutie jedal zavisi samozrejme aj od toho, kedy clovek chodi spat a kedy vstava, v zasade plati ze posledne jedlo by malo byt 2-3hod pred spanim, potom len voda, nemali by sme chodit spat so skrvkajucim zaludkom ! interval medzi jedlami ma byt tak 3-4hod. Taktiez je dolezite si uvedomit, ze danej casti dna patri ine jedlo, tzn. ze ak sa po preflamovanej noci zobudime o 12tej, tak prvym jedlom dna bude uz OBED !

Vela zdaru

cinni

ajjaja, trafila si klincisko po hlave :) uplne suhlasim!! :)) som sa fajne nasmiala...
mimochodom, pri uceni sa skvele chudne :) mozog potrebuje velmi vela energie, preto ked sa ucime sme pazrave.. ja som zvykla pocas ucenia na skusku zjest aj celu studentsku pecat bez problemov :)..najvyssia vaha aku som kedy mala bolo 55,...pokial nejem tolko sladkosti a trocha sa kontrolujem, tak vazim okolo 51, co mi pride malo a rozmyslam,ze sa vratim k studentskej pecati:)

majka__

ja vo svojom jedalnicku mam kazdy den alebo kazdy druhy nieco sladke (aj ked len kocku cokolady - viac si poviem nie, ak chce jedna ruka zobrat, druha ju buchne... :o). ale je pravda, ze bez upravy stravy a pohybu to nejde. dnes som sa vazila a vaha mi ukazovala 83 kg (co je o 2 kg menej, nez ked som zacala s plavanim, co je 9. den). citala som v casopise Dieta, ze vahovy ubytok 0,5-1 kg za tyzden je zdrave. a ja som tak schudla. ani si neuvedomujem, ze uz ubehlo nieco vyse tyzdna.

a k tomu stresu a prejedaniu sa: viem, ake je to byt v strese (presla som minulorocnymi statnicami a pocas tamtoho obdobia som za den zjedla na posedenie aj 2-3 perniky a to sa odrazilo na mojej vahe samozrejme - 6 kg navyse). teraz verim, ze az sa mi podari schudnut, budem v celkovej pohode. musim sa naucit riesit stres aj inak nez pizzou a pernikami. nevravim, ze pizzu si nedam aj teraz - dam samozrejme. ale nie na posedenie a najma ju nevyuzijem ako zahanac stresu. ono by ma to nemotivovalo... vcera na veceru som zjedla napr. cestoviny s morcadellou. jasne, nemala by som jest cestoviny vecer (skor nejake bielkoviny ako kuracie masko napr.), ale prisla som z plavarne a bola som taka hladna, ze by som zjedla aj kona. tak som si dala a vysledok? dnes rano mam k tomu o 0,5 kg menej... podstatne je, ze sa hybem, ale samozrejme, musim nieco robit so sebou - aby som po plavani nezjedla aj klince kebyze mi pridu pod ruku :o)

ajjaja

ja321, ty brdo! Tak ty mas po uspesnej diete a napchavas sa kolacmi, hranolkami a pizzou ??? A nas ides poucat o strave ??? Kazdu z tychto veci mam tak raz za 3 tyzdne! Konkretne z pizze zjem 2 kusky! Hadam si nemyslis, ze sme tak hlupe, aby sme sa po diete zacali napchavat slaninou a klobaskami. Alebo pizzou, hranolkami a kolacmi :)) Hlavne, ked som ich nejedla ani predtym ... Chces vediet co zujem teraz na ranajky? Ciste ovsene vlocky zaliate vodou s jablkom. Vies co mam na obed? Ryzove rezance so zeleninou. Vcera kuracie mäso s natural ryzou, zajtra celozrnne cestoviny s tuniakom. Na veceru? Kneckebroty s cottage a zeleninou. Medzitym cez den? Ovocie, zelenina, jogurty, tvaroh, mliecne napoje ...
K dodrziavaniu casu - ano, predstav si, ze som jedla presne tak ako tam bolo pisane, tusim kazde 4 hodiny. Schudla som 10 kg. Lenze potom som si obcas dala aj sladke, aj pecivo. OBCAS znamena OBCAS, aby si si to nevystvetlila zas po svojom, ze furt a denne som sa napchavala.
No ale drzim palce, aby sa tebe nestalo to co mnohym po tejto diete. Aj ked ja osobne nepoznam ani jednu zenu, co by sa jej kila nevratili. Ale netvrdim, ze taka neexistuje ... Mozno buds jedna z tych stastnych :)

dobra vila

Ja som tiez nedavno zmenila svoj jedalnicek. Vylucila som sladkosti, na zaciatku to ide tazsie, ale zvyknete si, ked prelomite lady, bude az prekvapene ako rychlo! :) Takze vobec nebudete musiet zobkat hluposti kazdy den. Presla som na nieco ako delenu stravu, alebo doslova delenu stravu. Rano zacinam inac stale ovocim, pomarancova stava, ktoru si rano sama pripravim, nejake to kiwi, banan... Potom mam napriklad nejake masko so zeleninou, ale knedlik s kapustou (bez masa. a pod) a napodiv mi to chuti omnoho viac akoby som mala ryzu s masom, ci so zemiakmi! Zvyknut sa da raz dva! A na veceru uz tiez iba nieco lahke... Jem tak 3x denne s tym, ze ranajky mam ovocie a ziadne sladkosti. Ked mam chut, hodim si nieco drobne, ale nie kazdy den... A k tomu zapojite cvicenie...baby za 3 mesiace ste sexice!! :) drzim palce...

majka__

podla mna 90-dnova dieta ma cloveka naucit iba pravidelne jest a zapojit do zivota pohyb. na to je dobra. avsak drzat ju cely zivot... no nemyslim si, ze sa to da uplne v pohode zvladnut. pohyb a samozrejme uprava stravy (nie je mozne ist napr. na hodinu plavat a potom zjest 2 pizze cele za sebou...) su jedinym ucinnym prostriedkom ku dosiahnutiu zelanej peknej vahy.

ja321

ajjaja ano 2 kg som pribrala zo stresu,lebo mam skusky a nic cele dni nerobim iba sedim doma na posteli a jem kolace,hranolky,pizzu.vecer idem von na kavu,ale to nie je ziaden pohyb. A vsetci co ste nabrali kila s5 zamyslite sa co je u vas doma normalna strava...pretoze,ak by vasa strava bola dokonala,tak by ste nemali take problemy.velka chyba je jest tiez po 20 hod.a niektori,co tu pisete dodrziavali ste ju presne a stanovenu dobu?a ako som vravela je aj pokracovanie prave preto aby sa vam to nestalo.a necakajte zazrak ak skoncite s dietou a vratite ra k starym zvykom-jasne,ze priberete.mne sa nic nevratilo taze neverim,ze som az taka vynimka.ale neschudnete ak nezmenite jedalnicek.ale ja som dala radu je na vas ako sa rozhodnete.mne to pomohlo a bolo to pred rokom.drzim vam vsetkym palce nech akolvek schudnete e:)

ninka255

ja som držala aj s mojím manželom 90-dňovku minulý rok od marca tie 3 mesiace.áno schudli sme obaja on 14 kg a ja 10kg.ale bohužiaľ ako sme sa vrátili k normálnej strave a to sme sa neprežierali, tak váha je opať taká istá ako bola pred diétou.takže diéty sú nanič ako tu píšu i ostatní,ktorí to vyskúšali.súhlas,že človek by ju musel držať celý život.

cinni

90 dnovu dietu z hladiska dlhodobosti neodporucam..museli by ste ju drzat cely zivot, inak sa kila vratia.. Je to tak ako vravi majka. Ak sa dodrzi zakladny zakon neprijem viac energie ako dokazem spalit, resp ak chcem schudnut tak spalim trosku viac ako prijmem. Uz pravidelnym cvicenim sa metabolizmus zrychli, ziadne diety, baby papkajte, len sa hybte!