10 kg, tipy a triky

Príspevok v téme: 10 kg, tipy a triky
Truffla

Ahojte, mam 16, 159 cm a 50 kíl. Za jeden rok som pribrala 13 kíl !!! a priberám stale viac... uz to chcem zastavit.. Prosim poradte mi ako...

Chcem byt takmer ako predtym, mat vysportovanu postavu a tak... ale strasne rada jem, strasne som sa rozjedla, rodicia mi musia jedlo zakazovat, lebo uz vyzeram ako buchta... strasne daco, kazdy den preto placem, niekedy mam chut umret a zabit sa, aby som sa netrapila...

Zacinam kazdy den cvicit doma, raz tyzdenne posilovna alebo dva, a chcem chodit tanocovat, jest pravidelne a vela pit.

My slite ze takto schudnem ? Ako rychlo ?

Nremohli by ste mi poradit dajake triky ?

Chcete niekto somnou zacat ?

Vdaka

majka__

tie kalorie si musim zapisovat (teraz som si to len tak vypocitala podla kalorickych tabuliek). no ja mam taky plan: tymto sposobom schudnut na zelanu vahu (pritom cvicit pokial mi to cas dovoli - kedze este mi skola nezacala, az vo februari), ale urcite chcem plavat aspon 4-5x do tyzdna. no a potom ked schudnem, tak 3-4x zostat pri pohybe tyzdenne... ono to nechcem vnimat ako dietu... tych diet mam fakt plne zuby... viedli len k tomu ze som pribrala viac

cinni

no vidis:) ale ako vravis, tryznit sa dietami je blbost, treba papat, ale s mierou..ak clovek vyda vela energie, moze aj viac zjest... a je to fajn, ked to vidis a vies si zapisovat udaje, lepsie sa tak kontrolujes:) ja s mojim BMR mozem prijat len asi 1300 kalorii, co je tazke, lebo som na sladke :) ale dari sa.. aj ked,ja by som skor potrebovala pribrat ako schudnut, u mna je cvicenie skor o zdravom zivotnom style:)

majka__

podla tych kalorickych tabuliek som mohla prijat okolo 2300 kJ... cize len plavanim som dala prec 1900 kJ. pri sedeni, telefonovani... som mohla za hodinu spalit asi 480 kJ... cize dnes som mala urcite vacsi vydaj nez prijem a to je pri chudnuti dolezite...

majka__

Ahojte holky,
ja vazim 84 kg a moj ciel je 70 kg (pri vyske 178 cm). Najidealnejsia vaha by bola 65 kg, ale viem, ze je to na dlhsie. Ja som uz zacala s chudnutim a dari sa mi celkom dobre. Zabudnite na to, ze potrebne kilogramy zhodite za 3 mesiace (ak sa jedna napr. o 10 kg). ja som zacala plavat 4.1 a odvtedy chodim kazdy den na plavaren. v utorok som vazila 85 kg (84 kg je vaha zo vcera...). ide to sice pomaly, ale som pocula, ze pomale chudnutie je trvalejsie a bez jo-jo efektu. ono je to boj na cely zivot (to som si uvedomila po XY druhov diet). odporucam vam precitat si casopis Diéta - nie je to o diete ako takej, ale je to casopis o zdravom zivotnom style. citam ho vyse pol roka uz a je to velmi dobry casopis. a teraz k mojmu jedalnicku:

- vzhladom k tomu, ze este byvam pri mamke, nemozem si vyvarat ako chcem... jem teda uplne vsetko, ale s mierou
- pitny rezim je moj kamen urazu... mala by som vypit 2 l, ale povacsinou vypijem 1-1,5 l...
- myslim si, ze nie je pravda, ze sa musime obmedzovat v sladkom (mam znamu, ktora schudla pocas vyse roka asi 20 kg a povedala mi, ze jej cvicitelka vo fitnesku povedala, aby za kazdym cvicenim zjedla aspon 1 musli tycinku, lebo organizmus to potrebuje - teraz vyzera fakt skvele...)
- ja si dam niekedy sladkost ku kave poobede (napr. kolacik) a po cviceni si dam tiez sladke

A co som dnes jedla?
R: ovsene vlocky s jogurtom
D: nic (ale ked som hladna, dam si jablcko alebo ine ovocie)
O: pecene zemiaky s trochou kecupu
Ol: puding (ako som pisala vyssie, musim si dat kustik sladkeho)
V: kuracie masko so zemiakmi

podstatne je, ze som jedla 5x denne a bola som dnes samozrejme na plavarni, kde som preplavala 875 m za hodinu (takze ako som citala v casopise Dieta, spalila som cca 1900 kJ. povedzme si na rovinu: aky by malo zmysel odopierat si sladke (nehovorim, ze pudingy jem kazdy den - niekedy si dam na veceru detsku vyzivu alebo caj s trochou piskot a tym padom si telo nepyta sladke), ked by som vydrzala urcite obdobie a potom by som sa vrhla na sladkosti a zjedla ovela viac... ziaden :o).
inak pocuvam ohlasy na svoju postavu (od mamky a sestry), ze vidno, ze nieco pre seba robim... vidno to na postave a to je dolezite - ved ide jar a leto a nikto von sa ma nebude pytat na cislo na vahe... podstatne bude, ako budem vyzerat nie? :o) tak sa drzte... nezacinajte od pondelka, 1.1. a pod. zacnite hned :o)

cinni

www.kaloricketabulky.cz

velmi dobra vec, vypocitate si na mieru.. zadate svoje udaje, cielovu hmotnost a vypocita vam kolko kalorii denne by ste mali spalit.. je tam velka databaza potravin, takze viete zistit kolko toho papate a viete si tam dat aj cinnosti, takze viete kolko energie vydate a pomaha to:)

a inak cvicit, cvicit, cvicit, a papat primerane, ziadne ine zazraky a tipy niesu... odporucam este pit pu erh cajik pred cvicenim, spalite viac kalorii :) a odburavate tuky

carey

ahojte baby, pridavam sa k vam, lebo teraz cez skusky to nie je lahke, papam viac a je to vidiet a hlavne necvicim. Mam 173/65kg a chcela by som mat tak 60, najhorsie je,ze tie posledne kila idu velmi tazko...
Snad sa nam to podari :))

xxxo

baby, ja mám podobné problémy, len ja som bola odmalička taká pri tele a ako rastiem tak so mnou aj kilá, mám 172 cm a teraz cez sviatky som pribrala takže mám okolo 84 kg, je to strašné, do leta chcem schudnúť a chodiť na kúpalisko so svojou kamarátkou, ktorá vyzerá ako modelka a ja vedľa nej ako buchta. Mojím problémom je, že jem normálne, dva krát do týždňa chodím cvičiť a nič, proste žiadna zmena. Priala by som si mať tak okolo 65 kg, ale keby sa mi do leta podarilo aspoň na 70 bola by som maximálne šťastná.