Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

skutočný záujem?

Príspevok v téme: skutočný záujem?
michaela57

ahojte, potrebovala by som od vás pomoc, alebo skôr radu. Páči sa mi jeden spolužiak a otázne je, či aj ja jemu. Viem, že vzťahy medzi spolužiakmi nie sú najlepšie, ale tento človek ma naozaj veľmi priťahuje. Nie len z vonkajšej stránky t.j. výzorom ale celkovo. V škole nemáme príliš veľa času na vážnejšie debaty, aj keď by sme možno chceli, no snažíme si to vynahradiť chatovaním cez rôzne sociálne siete. Rozprávame sa naozaj o všetkom možnom, nikdy sa nestalo, aby sme si nemali čo povedať. A to neriešime iba školské záležitosti, aj súkromné veci. Občas mi naznačí, že ma považuje za výnimočnú osobu, taktiež aj ja mu hádžem komplimenty ale možno si iba namýšľam, že má o mňa záujem, no možno nie. Naozaj neviem. V škole sa ku mne správa veľmi milo a príjemne. Napr. mi otvorí dvere keď idem pred ním, alebo aj keby som bola 5 metrov za ním, tak počká a pustí ma dopredu (možno to niektorí nepovažujú za nič extra, no oproti ostatným je naozaj gentleman, čo sa v dnešnej dobe príliš často nevidí), taktiež mám dosť často pocit, že vyhľadáva moju spoločnosť, ale je pravda, že aj ja jeho doslova musím mať na očiach. Vždy mi ochotne pomôže, keď ho poprosím, niekedy ani netreba prosiť, sám príde a ponúkne mi pomoc. Správa sa ku mne vzhľadom k ostatným spolužiakom nadštandardne ale to ešte nemusí nič znamenať. Ale môže. Nechcem prvý krok urobiť ja a spýtať sa ho, či má o mňa záujem, pretože buď povie áno a budeme šťastní, alebo povie nie a nechcem prísť o pekné chvíle s ním strávené v škole, tiež o tie nekonečné rozhovory aj bez témy, vtipkovanie, tzv. "podpichovanie sa" navzájom a mnoho ďalších vecí. Preto moja otázka znie: Ako "bezbolestne" a rozumne zistiť, či má záujem alebo nie (teraz nemám na mysli spôsoby cez kamarátky, prípadne jeho kamarátov atď) Je mi jasné, že z toho, čo som napísala sa nedajú robiť jednoznačné závery ale aký na to máte názor vy?
P.S. nie sme malé deti zo ZŠ, ja mám 17 rokov, spolužiak 18 :)
Ďakujem za všetky odpovede.

kačiii

Tak toto, ako keby som počula moju spolužiačku. Trvalo to 3 roky, bola do XY zaľúbená, tiež sa dosť bavili, písavali si dlhé hodiny len tak. Potom sa to však jeden spolužiak dozvedel, kto to poslal ďalej až sa to roznieslo po celej triede. Začali mu to všetci hovoriť, samozrejme nie v triede pred ňou alebo tak, proste niekde vonku. Iný spolužiak zas povedal mojej spolužiačke, že XY o tom vie, že ju ale nechce. Nikdy to nepočula priamo z XYových úst, ale bolo im to obom trápne, že to všetci riešia, jej hovoria, že nemá záujem, on je zase dosť citlivý, no nikto nevie, čo sa v ňom odohráva, vraj sa o tom s nikým nebavil. Teraz je situácia asi taká, že sa obaja ignorujú. Ani sa nezdravia! Celé to neskončilo nijak, ona ani nevie, ako na tom vlastne je...
Skús nahodiť takú tému, keď sa rozprávate, že spolužiak a spolužiačka, len keď sa to náhodou dostane k niekomu škodoradostnému, tak mu to povedz, aby ste si to vyriešili skôr, než o tom budú všetci hovoriť a robiť si srandu. Určite neber do úvahy info z druhej ruky, pokiaľ ti to nepovie on sám. Veľa šťastia, nech vám to vyjde. :)

jajka001_

všimni si ci sa tak galantne chova aj k inym zenam, resp ci je taky priatelsky aj k inym. dala by som tomu cas, nech sa prejavi on. ak zvlada byt galantny, zvladne ta aj pozvat na rande :)