alergia na alkohol

Príspevok v téme: alergia na alkohol
riuska 2321

mám taký menší problém. nemám ho vždy ked pijem alkohol ale len z času na čas. ked si dám hocijaký alkohol tak očerveniem. neprejavuje sa to vždy ked pijem ale ako sa "tomu" zachce. nedeje sa mi to len pri jednom druhu ale napríklad dám si šampus a očerveniem ale nie prirodzene ale uplne do červeno červena a stači aby som sa na ruke alebo na krku poškrabala a hned aj tam sa mi vyhodia červene flaky a poriadne. vačšinou očervenievam na tvary ale potom to poriadne pali. a dám si napr. na druhý den šampus a v pohode nič sa nedeje. neviem či s tým mám ísť ku alergologicke neviem či by sa mi nevysmiala :) ale verte je to neprijemne ked sedite niekde v bare a chcete si dať len tak vinečko a nemožte lebo by ste boli červeny ako keby sa spalite na ksichte na slnku... je to važne neprijmne prosim kto ma podobny problem,skusenosť napište čo robite aby ste rychlejšie odčervenely.. samozrejme riešenia typu zdať sa alkoholu tak to nie ved predsa každy si občas da poharik dobreho vina :)

Advisor

a co sa ti vlastne nepaci? to je podobne ako keby sa niekto stazoval ze ma alergiu na drogy ... dobre to je mozno extremne prirovnanie, ale myslim ze mat alergiu na alkohol je jedna z naj alergii, vzdy lepsie aj ako obycajna senna nadcha ... a s tymi zilkami to moze byt pravda, alkohol zvusuje tlak a tym aj prekrvenie, cize mame pocit ze nam je teplejsie(lebo mame teplejsiu pokozku) ale vpodstate nam telesna teplota klesa ... kazdopadne vyhybat sa lakoholu nie je nic nezvycajne

iwi_ka

Ahoj, aj mne sa to stava :-) a co som vypozorovala, tak to mame v rodine z otcovej strany. Nikdy som nejak nepatrala po pricine. Niekto mi spominal, ze za to mozu rozsirene zilky na tvari, ale neviem, co je na tom pravdy.
Na "odcervenenie" si oplachujem tvar studenou vodou (vacsinou pocitim stupajuce teplo skor, ako ocerveniem, tak sa vyparim na WC), pripadne si nenapadne pomaham flaskou alebo poharom od vychladenej mineralky :-D
No a na vydesene pohlady reagujem vetou: Neboj sa, nie som opita, len mam rozsirene zilky na tvari. :-)