ako sa zbaviť strachu z ex

ivana45

babylove, chapem, moze to byt tazke.

Nejak si skus spracovat, ze otec dietata to ma teraz lahsie nez ty. Ty sa staras o dieta a jeho otcovi pripisujes autoritu, hoci nema trvalu zodpovednost. Povedz si, ze nezasluzene (hoci je to zjednodusenie). On ma za vasho syna zodpovednost na niekolko hodin, mozno dni v mesiaci + zodpovednost za urcite materialne zabezpecenie vasho syna. Na tebe lezi ostatna siroka a dennodenna tarcha.
Nastvi sa na seba a povedz si, ze byvaly ta nema co kontrolovat.
Napriklad, na zaciatok: byvaleho poziadaj (kludne povedz aj zdvorile "prosim" ), aby si zobral syna vtedy, kedy sa to hodi tebe, ked mas nejaky program, trebars aj kadernicku. Ak nemoze, navrhni, aby ti vtedy pomohli jeho rodicia.

Nenechaj byvaleho, aby len on urcoval podobu styku so synom. Ale zasa nebud fuchtla. Ak nieco rozumne navrhne slusne, vyjdi mu ustrety.
Vas maly je ten, na koho treba brat najvacsi ohlad. Nech preboha nedoplaca na vase nepriatelstvo. Malemu prospeje, ked bude pre neho otec autoritou. Nekaz to.
Nebolo by od veci zajst do poradne, ziadaj si ale chlapa. Myslim - poradcu :-) Veeelice ti drzim palce.

babylove

je to nepríjemné, že z niekoho s kým ma už žiadny cit nespája mám stále strach
je mi zle, že ma stále takto ovláda