Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

ako dokoncit skolu

Príspevok v téme: ako dokoncit skolu
0vecka

neviem mozno ze ma aj niekto iny taky isty problem... Mam uz len 167 dni do statnic a vobec sa neviem dokopat k uceniu ... v stredu mame prvu skusku a ja som to lendva dnes otvoril a ani ma to nejak netankuje... ono najme v praci mi hovorili ludia ze ten posledny rok bol najtazsi ze sa nevedeli dokopat chodit do skoly a tak...

Ak ma niekto podobne skusenosti tak skuste napisat .... akoze aby som v tom nebol sam... ostatni v kruzku sa mi praveze zdaju taki celkom snazivi :)

0vecka

heh som tu :) studujem strojarinu dnes som mal prvu skusku no uvidime este ako dopadla.... ale myslim ze by som mohol spravit....

[zruseny1]

beskyd, ja si tusim este aj v snoch opakujem :))) a to o com hovoris tiez poznam :D

a este aby som tu jednu vec upresnila... trosku zle vyznela ta veta kde som napisala ze mam po skuskach...to ze ja uz mam po nich neplati automaticky pre vsetky decka na EUBA, povacsinou iba teraz spoluziaci s nimi zacinaju a skuskove trva do zaciatku februara... to len ja som taka raketa co furt vymysla a rada si na seba nalozi, chce prekonavat nove a nove hranice, nebuduce budem chciet zvlasnut styri predterminy :D, u mna je to hlavne o tom... zajst dalej ako som sa dostala naposledy... chore, ja viem :)
dobru noc vsetkym
ovecka uz sa tolko neuc

udaj

bibi, to som napsiala zle ze mala , mam za sebou 3 skusky, jedna z toho ustna a cakaju ma este 4..ani na jednu skusku skom sa neucila len den vopred, aj napriek pravidelnemu chodeniu na prednasky a cvika, uz len preto, ze si z tej skoly chcem aj nieco odniest, nie len v 24hodin si v hlave udrzat informaciu a potom ju pustit. A vazne, ty si zostatnicovala a ucila si sa jeden den, tak nechapem, preco hodnotis inu skolu ako elekrickovu a nie tu svoju(lebo si ju spravila, lebo ta neztrazila elekricka).. Typujem, ze chodis na UK, kedze zle hodnotis aj sukromne.

beskyd

inkognito, to je este pohoda, najvacsia cvokaren je ked sa rano zobudzas a pritom sa ti pred ocami premieta text ktory si videla den predtym, pripadne pri zaspavani:)

[zruseny1]

no praveze u nas sa tie predmety dost preplietaju, a dost casto sa to opakuje ... a vravim, chodim na prednasky pravidelne, mne velmi pomaha ked nieco pocujem, popritom to pisem do pocitacu, plus ked to posielam mailom spoluziakom, vzdy to predtym poupravujem, takze zase to len citam....a ako sa mi to priebezne uklada do hlavy tak je to fajn :)
no tie tri predterminy sa vydarili pretoze jedna skuska bola v anglictine- ale bol to predmet z ktoreho som predrokom statnicovala, takze tam nebolo nic nove na ucenie, ibaze som mikroekonomiu mala v inom jazyku.... ale este nikdy som sa neucila na skusku dva dni ani tri dni..vzdy to bolo minimalne styri, a povedala by som aj viac... to ze som mala tri skusky v priebehu jedneho- jeden a pol tyzdna neznamena ze som sa predtym na to neucila...

bibi123

Inkognito-ved to je ten system, ze mozes ist na tri predterminy v jeden tyzden=ucis sa na ne den, lebo viac nestihas, takze nemozes povedat, ze vies kompletne ucivo do hlbky, ovladas ho len povrchne(nie Ty osobne, ale mi vsetci)...taki ludia, co studuju napr. chemicku, medicinu,... musia sa na jednu skusku ucit aj 2tyzdne, lebo su tam zlozitejsie informacie, vacsia narocnost - preto je EUBA lahka-elektrickova, lebo mozes mat po skuskovom 11.1., kde na ostatnych skolach si ani nie v polovici... mozno nejake vedomosti mas-tie dolezite, ale poucky z 1. rocnika uz od slova nevies a mozno ani to, co znamenaju... ale to je primarna cinnost mozgu, selektovat myslienky, vedomosti, aby sa clovek z tolkych informacii nezblaznil

[zruseny1]

a mam kamosku na karlovke v prahe, studuje medicinu a ma prevazne acka, je pre to studium zapalena, bavi ju to a nikdy nepovie ze je to tazka skola, pricom to je tazka skola..ale nie pre nu :)

a inak, este stale nevieme co studuje ovecka :) asi sa chudak uci, tak nech len zotrva a nezapina pocitac :)))

[zruseny1]

dnesnym dnom aj mne skoncilo skuskove. A?
treba zvazit aj ostatne veci... ci clovek chodi na prednasky a kolko sa na neho pocas nich nalepi, ci aj sleduje co sa deje vo svete, alebo sa len tupo uci z kniziek a nerozumie tomu, ci ma nejaky vseobecny prehlad a ma dar reci, ako sa vyjadruje.. vsetko do toho spada
ja som mala tri predterminy, ano zmakla som tri skusky v jeden tyzden, ale to preto, ze na jednu skusku som sa ucila priebezne, pri druhej som si vela pamatala z prednasok..teraz po vianociach som mala tazsie skusky a na tie som sa aj dlhsie pripravovala, preto zovseobecnovat sa neda... u kazdeho je to ine
a napriklad, ked uz sa nieco naucim, tak si to nadlho pamatam, vela veci z minulych rocnikov viem zuzitkovat aj pri sucasnych skuskach, staci sa opriet o nejake zaklady a ak to vie clovek podat vhodnou formou, ziaden problem.

bibi123

udaj-ale city je sukromna, nema statut univerzity a plati sa na nej okolo 2000eur, takze skola ma velky zaujem si studentov udrzat, preto im nehadze polena pod nohy-skoncila ju aj spoluziacka, ktora sa na zakladnej ucila vemi zle (3,4ky)a po zakladke isla na ucnovku a potom city:O))) pisem, ze zavisi od fakulty, ale ostatne su na tom podobne, kedze som z BA, vacsina spoluziakov z gympla isla na EUBU a ked mi spoluziak(ktory sa ucieval horsie ako ja) zahlasil v 1. rocniku na NHFakulte, ze ma skusky hotove 5.januara, tak som skoro odpadla a z okolia som mala podobne reakcie.
okrem toho, v podstate semester tvori v cistom 12 vyucujucich tyzdnov, prednasky(na tie som osobne chodila aj v CR, kde neboli povinne) + cvika, to mas 36hodin plnych informacii o problematike a podla mna len debil sa na skusku uci tyzden, co potom v tej skole cely semester robil, ked nic nevie? ved to je absolutne neefektivne vyuzity cas!(teraz nehovorim o medicine, farmacii, prave,..) ale ekonomika je zalozena na mechanizmoch a logike. Udaj-sama pises, ze uz si mala tento semester 3ustne skusky, mozno este k tomu nejaku pisomnu, ak by to bola narocna skola, tak by si na zaciatku skuskoveho obdobia(je len 11.1.)nemala tolko skusok za sebou... ked budes vo vyssom rocniku a pochopis, ako to tam ide, tak mi das za pravdu, teraz je to zbytocne rozoberat, lebo nemas este k tomu nadhlad..