dm1 a štítna žľaza

Príspevok v téme: dm1 a štítna žľaza
kamari

ahojte všetci. prajem všetko naj v novom roku!
Chcem sa spýtať na jeden problém - mám 4 roky DM1 a teraz pri preventíve mi zistili protilátky anti TPO 194(proti štítnej žľaze). súvisí to s DM1? Čo to znamená? Čo môžem proti tomu robiť? Nejaká liečba sa nasadzuje? ....ja už nechcem nič iné!!! mne dm1 úplne stačí!!!!!!!!

laco

Ahojte vsetci.Ja to mam naopak ,najprv st.zlaza potom dm1,mal som 48 rokov.Teraz 54 a musim to zvladat.Pomaha neumerne vela phybu,neustale sa pohanat v praci.Pozitivum?-ziadne snad aj trochu zlej nalady,ale byt tvrdy a nemysliet na dosledky chorob,skorej udrziavat cukor v norme.Meriam glykemiu asi 5-6x denne.Pruzkov mam dostatok-Rakusko.Zatial len tolko-drzim palce

kamari

dik za podporu - hormony som mala v norme, takže na štítnu žľazu zatiaľ žiadne lieky, len sledovať hladinu protilátok, ale kompenzácia dia sa zhoršila - teda musela som pridať inzulín, ale už je to ok.

mima05061

tiez sa liecim na dia typu1 je to strasne do toho stitna bola som na dne stoho ale tak zoiwot je krasny vobec netreba sa trapit tym si chorobu vyvolawate viac a viac ,,,musite vediet swoju chorobu kompezowat saam ,, da sa to viem to podla seba neni to tazke len netreba sa baat ze to nedokazete ,,ja zijem ako predtym ked som newedela ze som chora samozrejme vsetko s mierou vsetkym vam drzim palce nech sa vam dari ,,

mima05061

noo verte mi ze ja mam tiez oboje ,, choroby nic netreba brat tak tragicky treba zit na plno ako ked ste newedeli ze ste chory vazne zite na plno papajte s mierou co vaam chuti ...vsetko s mierou a bude vaam trosku lepsie ze nie ste omedzeny,,,

hanima

U mňa to bolo opačne. DM1 sa mi začalo prejavovať po silnej chrípke a dlhotrvajúcom strese. Po 15 rokoch mi zistili autoimunit.thyreopathiu, takže k inzulínu mi pribudol aj Euthyrox. Lekárka mi povedala, že obidva problémy sú výsledkom autoimuntného procesu, ako odpoveď na stres. Ja by som o dôchodok nestála, pokiaľ sa dá treba žiť aspoň trochu normálne. Obidve choroby postupne a pomaly devastujú telo zvnútra, nebolia, ale Ti to zrátajú, keď nebudeš "počúvať".

stifan

Obe tieto pliagy mam 20 rokov :(
PTO194 zial nepoznam,poznam iba hodnoty hormonov,ktore by mala mat stitna zlaza merane v krvi a to T3,T4 a TSH...myslim ze podla tych hodnot mi doktor davkuje hormon v tabletke....totiz ako nic netusiaci somar som si tu stitnu zlazu nechal v roku 90 na odporucanie vyoperovat a po roku som mal DM1....nakoniec mi jedna česka lekarka povedala,ze som dm1 dostal z predavkovania liekov na st.zlazu...a bolo vymalovane...tie lieky by sa totiz mali brat po operacii uz cely zivot....radsi zmen stravu,pi hodne doma odstiavenych stiav a spominane protilatky zmyznu...je to lacnejsie to mi ver...ale je to dlksi proces,nie zo dna na den....uz by som teraz vedel co mam robyt,po boji je uz kazdy general to ano...na druhej strane,ti mozno daju po operacii aj id-cko