Očný tlak.... ako sa prejavuje a ako sa lieči...?

Príspevok v téme: Očný tlak.... ako sa prejavuje a ako sa lieči...?
okotlak

ahojte mám zníženú funkcu šž. a čítala som že to môže mať niečo spoločné s očným tlakom.. traz ma dosť často bolí hlava, a aj oči a nad očami... a viem že ked som bola mlada mi lekár povedal že niečo mám s tlakom vtedy som to nechápala.. teraz chcem ísť k očnému kedže som tam nikde nebola tak sa pýtam ako bude prebiehať vyšetrenie a ako sa dá liečiť zvýšený očný tlak dakujem

Súvisiaci obsah

ado86

staci zas k ocnemu --kazdy ma dnes pristroj na meranie ocneho tlaku ..mal som to pred par rokmi ..dost velka bolest za ocami jak keby som mal oslepnut a z toho aj hlava ma bolela. Zmerali, dali kvapky do oci a bolo dobre. Asi po roku som ich prestal brat robili mi vysetrania a bolo to ok. A co mi est evelmi pomohlo su slnecne okuliare - nosim ich aj ked nesvieti prame slnko, aj ked je len pdo mrakom a taha to oci. Velmi to pomaha. Slnko je dost agresivne. Ptm bylinky aj strava. Ale naj je ist k doktorovi atd. Je to rychle a bezbolestne. :)

Vlada01

Dobrý deň,moja starká trpí týmto ochorením,už bola na viacerých laserovych zákrokoch,ale nepociťuje zlepšenie,ani aspoň stagnáciu resp.STALE SA TO ZHORŠUJE.môžete mi odporučiť kliniku,lekára,prírodnú liečbu???Ďakujem...

tonko54

dobrý deň, očný lekár mi zistil vysoký očný tlak a to 23,5 na obidvoch očiach. Chcem sa spýtať, či tlak môže byť spôsobený nejakým novotvarom v hlave. Ďakujem

sevo55

Mám očný tlak už minimálne 5 rokov (predtým mi to moja prvá očná nezistila) a 5 rokov beriem kvapky (mám 21rokov)...pred rok a pol som bol v prešove na operácii kde mi oko zmrazili no tlak sa znížil len trocha a späť šiel hore...po tej operácií mi už začalo aj červenať oko...bolesti mám stále niekedy raz za čas no v poslednom čase takmer každý deň (na to oko na ktorom mám tlak som slepý už od narodenia)...tiež na tom oku uteká zrenica no neviem či je to tým tlakom...moja očiarka mi už radí iba protézu no do toho sa mi nechce...mám v pláne si kúpiť aspoň okuliare aby to nebolo vidieť...môžte mi poradiť či je ešte nejaká iná liečba ako vybratie oka?

spaceboy

tvoj ocny tlak je dost vysoky, ak ti nepomahaju kvapky, vzdy existuje riesenie prekonzultovat to s lekarom a spytat sa na iny typ liecby, okrem medikamentoznej sa aplikuje aj laserova, chirurgicka alebo cyklokryoterapia. Nieco o tychto metodach si mozes precitat tu
www.modrykonik.sk

zemiačik

Asi pred troma mesiacmi ma začala strašne bolievať hlava každy deň nad očami v podstate čelo. Chodila som po lekároch a nakoniec mi zistili že mám vysoký vnútroočný tlak a to mám len 18 rokov a z rodiny nikto nemá takýto problém. Už tri mesiace beriem kvapky a naposledny som mala tlak 26. Nejak sa to nezlepšuje ani s hlavou a ako som čítala vašu komentáre chcem sa spýtať či si teda myslíte že to je už trvalé a tak lahko sa to nezníži a budem musieť už doživotne brať kvapky?? Môžem teda aj oslepnúť?

nicooo

hmm tak ja beriem už lieky na štitnu žľazu a to mám na celý život..a ešte ked budem aj an oči si kvapkať.. tak čo už. len dufam že nebudem mať okuliare.. teda neni som proti nim... ael tak lepšie ked ich nepotrebujem ako ked ich potrebujem ... tak tam behnem na další týžden ten očnej lebo teraz toho máme v škole veľmi veľa... dakujem vám za príspevky