Pharmatex PO - oplodnenie?

Príspevok v téme: Pharmatex PO - oplodnenie?
chlebo

Dobry den. Skutocne sa ospravedlnujem za to, ze podobnych problemov je tu vela a urcite to mnohych z vas nebaví cítat. Avsak potrebujem radu, podporu alebo názor. Po tom ako ma priatelka uspokojila a ja som sa poutieral, vnikol som jej do "spinavými" prstami do posvy (asi minútu potom ako som sa utieral) a ruky som si neumyl. Boli suché, ale urcite zo servítky na moje prsty čosi preniklo, pretoze bola vhlká. Zbadal som sa hned po druhom zasunutí prstov do jej posvy, ze som si neumyl ruky, tak som okamzite vybral tabletu (čipok) pharmatexu a zasunul som jej ju do pošvy. Je mozne aby bola partnerka tehotná?? Pharmatex som aplikoval asi 30 sekund od moznej kontaminacie.

AdamKrt

A to popisujes co je to spermicidny ucinok, alebo ako ucinkuje Pharmatex ? Lebo to moze byt rozdiel.

Doktor z pharmatex.cz tvrdil, ze Pharmatex iba eliminuje pohyblivost, ale nenici.

Mozes ist na pharmatex.cz a podat si v online poradne dotaz.

chlebo

Ano 10minut pred na plnu davku spermii ale nie snad na tých pár čo mi ostalo na ruke :(

PHX: Ide o "dezinfekcny prostriedok", ktory posobi na spermie, tzv. spermicidny ucinok. Mechanizmus ucinku spociva v zniceni spermatickej membrany, najprv sa znici ucinkom lieciva bicik a nasledne aj hlavicka spermie. (PharmDr. Martin Višnanský, MBA, 2009)

AdamKrt

Pharmatex NENICI spermie. Pharmatex len eliminuje ich pohyblivost, ze sa nedostanu k vajicku a nemozu ho oplodnit.

Inner

chlebo, o tom tazko spekulovat. Pharmatex sa zavadza pred stykom, aby sa liecivo dostatocne uvolnilo, trva 10 minut, kym je ucinne. Samozrejme sa nesmie pred ani po styku pouzit mydlo. Na to nezabudaj. Aj tak pochybujem, ze je tehotna.

chlebo

Pharmatex obsahuje latku, ktora biologicky deformuje a niči spermie. Cize logicky predpokladam, ze ak nejake dnu boli, tak ich snad tato latka pomohla zneskodnit :(

Inner

Pharmatex nema ucinok po styku. Po styku moze tak akurat zabranit pripadnym infekciam alebo zapalom, ale ucinok proti otehotneniu nema. Sposobuje nepohyblivost spermii, cize treba ho aplikovat predtym nez sa nejake spermie do zeny dostanu. Zaroven vsak spermie rychlo zomieraju, cize pochybujem, ze minutu po utreti servitkou boli zivotaschopne...

chlebo

No prsty som mal suché, inac by som sa nepozabudol, a ak tam nejaké boli, tak snad ich pharmatex zabil. Pharmatex sa začina rozpadavat na spermicid hned, 5 minut trva kym sa cela tableta rozpustí...

Co sposobi tabletka po ak je/nieje zena tehotná?

AdamKrt

Mimochodom, cipok Pharmatexu zacina ucinkovat po 5 minutach. Ked si aj isiel s krizkom po funuse, tak este aj tak o dalsich 5 minut neskor...

AdamKrt

Na oplodnenie musi byt ejakulat v urcitom mnozstve spermii. Len tak oplodnenie neni lahke. Spermia musi preniknut cez krcok maternice a aby tam vnikli spermie, musia urazit dlhu cestu a idealne vo velkom pocte. Istejsia by bola hormonalna tabletka PO, ale je to velke svinstvo.

Povedal by som, ze je mala sanca, ze bude tehotna, ozaj miziva.