zmizli lieky z lekární

Príspevok v téme: zmizli lieky z lekární
fester

Moja diagnóza je Primárna sklerotizujúca cholangitída.(okrem iného)
Mám vysoký bilirubín ,ktorý mi spôsobuje svrbenie celého tela. Na zníženie bilirubínu som užíval liek Questran,ktorý mi to svrbenie znižoval.
Teraz sa však nedá u nás zohnať žiadny liek s rovnakou účinnou látkou(cholestyramín) a ani s podobne účinnou látkou(covesevelam).
Ako je možné, že niesú dostupné žiadne lieky v tejto skupine? Čo majú robiť pacienti s podobným problémom aby znížili svoje utrpenie? Kto odstránil tieto lieky z nášho trhu a prečo?

fester

Funguje mimoriadny dovoz aj z nemecka?
Lebo pokiľ sa mi podarilo zisťiť,tak ani v čechách tieto lieky niesú dostupné.

neva

Skús sa popýtať v Maďarsku, Česku ...
Mala som podobný problém s očnou mastičkou.
Zohnala som ju v česku. Je pravda, že som si musela zaplatiť celú cenu, ale stálo mi to za to.

Ema 1234

Chyby sa roba. Treba na to upozorniť tam, kde to budú vedieť napraviť. Začni v lekárni. Žiaľ, ale tu veľa nevybavíš.

qrwa

Mily fester, vsetko zavisi vylucne od firmy, ktora lieky vyraba. Slovensko je maly, bezvyznamny trh a ked sa to farm.firme neoplati, tak lieky prestane dovazat. Jednoduchy zakon ponuky a dopytu. Mas proste smolu, ze mas zriedkavu diagnozu.
Jedine, co ti mozem poradit, je obratit sa na vyrobcu, preco liek zo Slovenska stiahol a pripadne postupovat cestou mimoriadneho dovozu. Postup pri mimoriadnom dovoze by mal ovladat tvoj osetrujuci lekar.

fester

Nič z tejto skupiny liekov sa nedováža a niesú ani registrované. Žiadna náhrada ,nič.
A to vláda tvrdila ,že na každý liek bude aspoň náhrada. :(