Na co taky zivot?

Príspevok v téme: Na co taky zivot?
Naco

Uz 2roky striredavo som v obdobi ,, na co zijem?,,. Nechcem sa tu stazocat ani chudinku zo seba robit, to ani nemam rada. Len naozaj neviem na co zijem. Len zavadzam ostatnym ludom. Dovody preco mam take myslienky? Studujem nieco na co nemam, a v buducnosti by som v tom povolani ani nebola dobra, a ani to nechcem robit. Z toho vyplyva ze sa mi to ani nechce ucit, cize neviem ako spravim skusky, ked mi to ani nejde dostať do hlavy. Nemam priatelov, mam znamych ale nie priatelov, v podstate nic zle, lebo v´´priatelstvo a lasku ´´ neverim. Nechodim von, zabavat sa ani chlastatani nic, len sa bavit ani neviem, lebo si tam pripadam ako sam v dave. Som stale doma. Niekedy je to v pohode, niekedy mam take stavy ze by som si hlavu odstrelila, a podobne veci. Nie som komunikativny typ ani osvojich ,,problemoch,, s nikym nehovorim, takze nikto o nicom neviem. Toto je asi v skratke. Viem ze milion ludi ma horsie vazne problemy, lenze toto su moje a ja ich prezivam, nie ti ostatni. Len ako s tym mam zit? Kazdy den mam chut sa zabit, lenze rodicom nedokazem tak ublizit. Takze co, dalej prezivat

mina789

si na vyske? ak studujes to co ta nebavi, tak to nestuduj a najdi si inu vysoku skolu... nemas ziadnu motivaciu? ale ziadnu? musi predsa existovat nieco, co chces v zivote dosiahnut

Naco

Aj ked to je rodic? Ako moji rodicia mna vzdy podporovali vo vsetkom, a nic im nezazlievam. Ale aj tak. A mam 20. Rozmyslala som aj nad tym ci nemam nahodou nizku hladinu serotoninu.cca Dva roky v depresii , a aj ked viem ze mam dovody na radost aj stastie dajme tomu, ale neviem ich prezivat ani nic.

romanco

nepocuvaj takych ludi, i ked blizkych, nedaj si podkopavat druhymi ludmi sebavedomie, bud silna a sama sebou. potrebujes mat okolo seba ludi, ktori ta podporia, povzbudia, kolko mas vlastne rokov ?

Naco

O zmenu, pozitivnu zmenu, som sa velakrat pokusala, hlavne po strednej. Aj sa mi to podarilo asi na dva mesiace, lenze pada sa lahsie ako sa ide hore. A je pravda ze nemAm ziadnu motivaciu, to robi vela. A to studium mna bavi aj zaujima, lenze ak vam blizky clovek povie(viackrat) ze naco tam vlastne chodim, ze v tom nebudem dobra, atd. Tak to vam podkopne to malo co mate uz uplne. Na co sa teda snazit.

romanco

potrebujes sa vyrozpravat a verim ze ti to trosku pomoze, na zaciatok, sebadoveru mas fakt malu, ale to nic, da sa to napravit, neboj, a bud hlavne pozitivna ...vsetko prekonas, potrebujes spravnych priatelov.

lost

Nooo, vyzera to ako cas na zmenu. Cas na najdenie motivaciu preco zit.

Cize mas problem ze:
"Len zavadzam ostatnym ludom"

Ako si na to prisla ?

"Studujes na co nemas."

Nejde ti to ucivo, alebo ta to len nebavi ?

Nemas "nikoho" - preco v tom neveris ? ( ze priatelstvo a laska neexistuju)

Inac super otazka, "Naco zijes?" resp naco zijeme ... Ono zivot je v skutocnosti dosst zaujimavy, vela ludi mi povedalo ze je to len "zly vtip" ... a niekto proste zije lebo nema na vyber, niekto lebo ho to bavi a niekto pre rodinu atd.. neviem - to by chcelo pocut realne nazory od realnych ludi, od nich samotnych :)

No ja neviem ako, ale viem ze tento tvoj problem je riesitelny a dokonca VYriesitelny :)

macka26

zlatko, vyhladaj odbornu pomoc... mas primalo sebadovery atd... niekto kompetentny ti da lepsie rady ako na internete...