Curacné + vhodná kozmetika + dodatočné vitamíny na zvýšenie efektivity liečby

Príspevok v téme: Curacné + vhodná kozmetika + dodatočné vitamíny na zvýšenie efektivity liečby
PeterPO

Curacné + vhodná kozmetika + dodatočné vitamíny na zvýšenie efektivity liečby:

Dobrý deň prajem. Pani dermatologička mi po dlhodobom zhoršenom akné nasadila na liečbu Curacne, lokálne antibiotika boli už neúčinné. O tomto silnom lieku viem všetko, čo kto napísal na webe a vo fórach + odborná inštruktáž od dermatológa, takže verím, že mi už konečne niečo priamo a s trvalejším účinkom pomôže. Akné ma stále trápi (23r) a psychycky obmedzuje. Používam aj make up na zakrývanie (La Roche Toleriane Teint + puder z Oriflame). Zaujíma ma, aké dodatočné vitamíny môžem brať pri braní lieku Curacné (napr. pivovarské kvasinky tabletky, Vitamín E, Zinok, selén...) že či sa nejako nekrížia účinky alebo či by sa neznižovali účinky Curacne a podobne. Taktiež ma zaujíma ideálna kozmetika pri liečbe curacne, že čo je vhodné, premýšľal som už aj nad krycou antibakteriálnou kozmetikou "CLEARFACE COMPACT POWDER zmatňujúci púder -Antibakteriálny a zmatňujúci kompaktný púder." a k tomu "CLEARFACE ACTIV MAKE-UP zmatňujúci make-up - chcel by som vedieť jeho kryciu schopnosť, aké je v porovnaní LR Tolerianu a Vichy Dermablendu). O tejto kozmetike by som rád vedel viac, keďže jak som tak pozeral, cenou je to o polovicu lacnejšie než LR alebo Vichy. Ak by ste vedeli poradiť, skúste.

Ospravedlňujem sa za dlhší príspevok, a rovno v ňom riešenia troch tém, ale príde mi efektívnejšie, než to rozoberať na 3x v troch témach. Teda ak by mi niekto vedel poradiť v týchto otázkach, možno pre chalana nezvyčajnejších, tak prosím pomôžte. Ďakujem, Peter z PO.

Milan2000

Ja beriem Curacne 40mg teraz 3 mesiac no a čo môžem povedať prve 2 alebo skorej 1 apol to bolo hrozne pleť sa zhoršila čisté zúfalstvo...behol som na hlbkove čistenie (utrpenie) 2 dni som sa na seba nemohol pozrieť ale kozmetička mi poradila repikové obklady dosť to pomohlo ! Teraz mam iba malinke hojace sa fliačky . Tvar si čistim gelom od Neutrogeny a rano večer mam krem la rosche posay b5 treba mať trpezlivosť a hlavne nechodit na slnko bez ochranného faktoru min 50

Milan2000

Ja beriem Curacne 40mg teraz 3 mesiac no a čo môžem povedať prve 2 alebo skorej 1 apol to bolo hrozne pleť sa zhoršila čisté zúfalstvo...behol som na hlbkove čistenie (utrpenie) 2 dni som sa na seba nemohol pozrieť ale kozmetička mi poradila repikové obklady dosť to pomohlo ! Teraz mam iba malinke hojace sa fliačky . Tvar si čistim gelom od Neutrogeny a rano večer mam krem la rosche posay b5 treba mať trpezlivosť a hlavne nechodit na slnko bez ochranného faktoru min 50

charlotte18

ja som mala veľmi zlú pleť a hrozné akné, proste bolo to hrozné. Od kamošky som sa dozvedela o lieku curacne a tak som išla k dermakoologičke a tá mi predpísala liečbu na pol roka (16r.). Prvé dva mesiace som ani nebadala že mi to niečo pomáha, práve naopak, pery vysušené, tak isto nos, začervenaná pokožka...po skončení liečby som bola veľmi prekvapené ako to pomohlo..už mám 19 r. a pokožku mám stále v dobrom stave bez závažnejších akné..samozrejme akné mám niekedy, ale nie také hrozné ako kedysi. musím povedať, že mi to naozaj pomohlo

Kostra

musis si osetrovat nosovu sliznicu proti vysychaniu! dobre pripravky su napriklad Coldastop kvapky, Tantum Protect gel do nosa, Nisita masticka do nosa, rozne spreje z morskej vody, treba vyskusat, co ti bude robit najlepsie.
a este si kup Ascorutin a uzivaj 3x1

kikilienka

jeden mesiac som užívala roaccutane a teraz uživam už druhý mesiac CURACNE akne sa mi trošku zlepšilo ale ešte stale sa mi tvoria vyrážky hlavne na brade no chcela by som sa opýtať že či je normálne že mi tečie aj 4x za den krv z nosa???

dada1967

Ahojte, mne predpisala doktorka najskor roacutane a po dvoch tyzdnoch curacne - teda moja liecba je iba na zaciatku (necely mesiac) ... najkor sa mi plet zhorsila a momentalne ju mam taku ako pred liecbou - ale verim, ze sa to bude zlepsovat - vsak som len na zaciatku :))

Deria

nezabudajte, ze plet je zrkadlom vnutra! ak plet nie je v poriadku, signalizuje nam, ze nieco nasmu organizmu chyba alebo zvonka skodi. preto je velmi dolezita zdrava vyziva. idealne je uzivanie doplnkovej vyzivy, vitaminy, mineraly a omega3 ale na prirodnej baze a kvalitne, pretoze synteticke vam iba zatazia organizmus chemiou. vselijake masticky mozu sice na chvilu pomoct ale tym sa organizmus nevylieci.

jaja

mam 48 rokov a tvar som zacala mat ako v puberte dlho som odolavala tymto tabletkam ako je curacne a roccutane ale mozem povedat beriem ich necely mesiac a moja tvar je znacne zlepsena vobec nie je premastena ako pred tym po mesiaci si dam spravit krvne vysetrenie ne podnet koznej lekarky a budem to brat ak bude vsetko v poriadku este 3 mesiace zatial je to ok

jankaaaaaaaaa

curacne a roaccutane je ten isty liek!!!! maju rovnaku ucinnu latku! ta latka lieci to akne. rozdielne maju len pomocne latky, ktore s liecbou akne nijako nesuvisia. roaccutane je originalny liek a curacne je len jeho napodobenina-generikum. je jedno ci by si uzivala curacne alebo roacutane, rovnako by ti to zabralo/nezabralo na akne
jediny rozdiel je, ze napodobeniny-generika maju vyssie riziko negativnych ci vedlajsich ucinkov