Krvna skupina AB-

Príspevok v téme: Krvna skupina AB-
Janulik33

Bola som prvy krat darovat krv a zistila som, ze mam krv. skupinu AB negativ.
U nas v praci chodia krv darovat skoro vsetci kolegovia, nik z nich vsak nema taku krv. skupinu.
Pocula som, ze je vraj vzacna a ma ju malo ludi. Chcela som si o nej na nete precitat nejake zaujimavosti, ale pisu tam iba vseob. o skupine AB.
Mna by vsak zaujimali informacie o sk. AB rh. negativ.
Ma z vas niekto taku krv a vedel by mi o tom dat nejake info??
A este jedna vec: Krv so mnou bola prvy krat darovat aj moja sesternica a zistilo sa, ze ma presne tu istu krv. skupinu ako ja :)

genetik

heheela, musim ta sklamat, ale pamatas si to zle. Dedenie systemu ABO nie je vobec viazane na pohlavie a plati to, co napisal bbrn pred tebou.

heheela

este doplnim ye ty mas yasa yakodovanu 0 a ak bude tvoj partner/ka mat 0 tak je tam velka sanca ye budete mat deti ktore budu mat 0 skupinu....ak dojde ku kriyeniu 00...atd....0 je recesivna a ak bude v kombinacii 0B tak skrvna skupina bude B..atd....ak je AB tak su obidve rovnako recesivne/dominantne...ciye vynika ymiesanie...:)

heheela

to ze ma niekto jeden rodic ma 0 a jeden B a ich dieta ma A je normalne....ak si spravne pamatam tak krvna skupina sa dedi krizom cez pohlavia...cize dcera po otcovi a syn po matke..v tomto pripade ak rodiacia tvojho otca maju napr ze matka ma AB a otec ma B tak on moze ma B a ty mas A pretoye v jeho geneticje informacii sa ulozila aj B pocas krizenia tak mozes mat B krvnu skupinu....takye bez obav isto si dieta svojich rodicov...:)

mmisel

Ako je možné, že moja mama je krvná sk. 0, otec B a ja som A????
vraj to nie je možné.... no tvrdia, že som ich! :-)

:D

Krvná skupina AB negatív. Moja kamarátka má AB- a keď bola tehotná, jej dieťa malo krv AB+. Keďže jej krv sa snažila preonačiť, alebo inak "zmeniť" krv malého bábetka na tú svoju, Silva potratila. Pre ženu je podľa doktora ktorý ju ošetroval zle, keď majú ženy krvnú skupinu AB-. Keby to bolo v Silvinom prípade naopak, čiže by dieťa malo AB- a Silva AB+, nič by sa nestalo, pretože organizmus matky čiže dospelého jedinca je silnejší ako organizmus malého plodu, takže to matka vydrží. Je to vzácna krv ale takéto komplikácie sa objavia len zriedkakedy.

B737

janulik33: ak pojdete vybavovat novy obciansky-prvy pre dceru a donesiete potvrdenie o krvnej skupine, bude vpisana bez poplatku... platilo by sa ak si da spravit a potom si chce dat dopisat...

vevericka

pretoze autozomalne su autozomlane a gonozomalne su gonozomalne..rh je autozomalny, a pohlavne sa dedia len gonozomalne
ak vies, co je dominancia vo fenotype tak isto vies ,ze ak je niekto +- tak sa prejavuje na slickach ako + a to minus tam nikto nevidi, ty so sestrou na 100%viete ze heterozygtoky ak je mama - a vy ste obe +, to pluska mate po otcovi, ale nevies ci tvoj otec nie je ++(vtedy by ste vsetci ak by vas aj bolo10 boli +, alebo +-(vtedy by si mohla mat aj surodencov -ale to je zu o pravdepdoobnosti, to moze ukazat aj rodsotrom, teda ako to mali otcovi rodicia
ako vidis, janulka to mala presna naopak dcera je - aj napriek tomu ze otec je +, to preto, lebo otec+-