Bolesti chrbta - problem so stavcov

Príspevok v téme: Bolesti chrbta - problem so stavcov
Sportovec

Dobry den,

chcel by som vas poprosit o radu, som sportovec na vrcholovej urovni... Vaznejsie zranenia sa mi vyhybali.. az do minuleho roka.. resp. jesen 2009, sutaz v litve a nasledne bolesti krku.. Behacky po ortopedoch, rehabilitacie a konecna diagnoza, co som pochopil, bola len nejaka disfunkcia otacania krkom.. Tak som si myslel, ze po tych rehabilitaciach mozem zacat trenovat, ako aj povedali lekari, tak som zacal a dufal som, ze ta bolest je len vsugerovana.. Dnes ma chrbat neboli, ak necvicim, ale uz aj po 10 klikoch ma rozboli tak, ze 3 dni neviem kvoli tomu zaspat... Ked sa predklonim dopredu a idem si rukou od hornych stavcov, medzi prvymi 3 su normalne medzery a potom nasleduju 2 stavce, ktore su niecim tvrdym spojene, normalne medzi nimi nie je medzera ale nejake tvrde tkanivo.. Neviem, ci prave to nesposobuje moju bolest, okrem toho, co si asi ziaden ortoped nevsimol je to, ako hovori moja mama, ja si na chrbat nevidim, ze mam zakrivenu os stavcov, nie do Ska ako ma byt normalne, ale do strany... Krk ma uz az tak neboli, skor ta cast medzi lopatkami... V krku uz len pukaju kosti pri kazdom pohybe... Nevedeli by ste mi povedat, co to moze byt, aspon to tvrde tkanivo medzi stavcami, ze ked znova pojdem za nejakym ortopedom, aby som si bol isty, ze to fakt nie je normalne? .. Okrem toho, neviete mi poradit nejaku ortopedicku ambulanciu v KE, v ktorej sa nachadza aj nejaky schopny ortoped, nie ako ti minuli, co ma ani na rentgen neboli schopni poslat, naschval so mnou tak cvicili, ze mi pukali vsetky stavce a tak....

Dakujem Vam velmi pekne, dufam, ze mi aspon ciastocne budete vediet poradit, naozaj.. uz nevladzem... Chcem sa znova vratit k mojmu sportu, bol som v nom dobry a bavil ma...

--
A ano viem - So sportom k trvalej invalidite...

adula22

Dobry den chcela by som poradit ma tupe udery v stavcoch ale aj medzi lopatkou a panvou a prechadza to do maternice ces vajickovody a ladviny.chcela by som len vediet co by to tak mohlo byt ak to tu niekdo zazil.

osteopath

Dobry den
Pisem v mene mojho manzela kedze on Slovensky neovlada az tak aby mohol reagovat,,z clanku, ktory som mu prelozila je mu jasne ze vam moze pomoct pracuje vsak v Uk...ak mate zaujem o blizsie info prosim zaslite mi email.. ferka@centrum.sk

rioos

Proti bolesti krizov je najvhodnejsia prevencia - cvicenie. A nemam na mysli posilnovanie vo fitku ale priamo cielene cvikyna chrbtove a brusne svalstvo pomockami ako su napr tieto podlozky: www.chrbtica.eu

jozef, topoľ

Ja mám už roky bolesti v krížoch, v krížovej časti chrbtice a tiež mi na to lekári dávali vždy len lieky od bolesti, tá sa na chvíľu utlmila, ale onedlho som bol tam, kde predtým. Vlani som začal používať prípravok Hippokratin - sú to prísady do kúpela, robené na mieru podľa vyšetrenia a musím povedať, že bolesti výrazne ustupúpili, sú slabšie a hlavne menej často - predtým ma chrbát bolel skoro stále a bolesti vystreľovali až do nôh, teraz možem normálne fungovať a bolesti mám len po nejakej silnejšej záťaži.

bio

pri problemoch s chrbticou-stavcami,krcnou chrbticou pomahaju medene produkty a to tricko s medenym pasom,ked je problem s celou chrbticou/medeny pas je od krcnych stavcov az po krize/ a medena satka,ktora je univerzalna,vzdy sa obviaze bolave miesto. Meď lieci,je proti bolesti,uvolnuje krce svalov okolo stavcov a je to tepelna terapia. Viac info na e-maily.