Znamenia zverokruhu

Príspevok v téme: Znamenia zverokruhu
Znamienka

Je to síce otázka pre niekoho možno úplne odveci, ale predsa to skúsim. Záleží podľa vás na znamení partnerov? Teraz som si našla priateľa, je to len v začiatkoch a nevidím ešte nejaké chyby. Ale je v znamení Blížencov. O tomto znamení som počula, že nedokážu byť verní. Ja som škorpión a partnerská zhoda medzi nami nie je vôbec pozitívna. Proste samé negatíva. Má podľa vás takýto vzťah zmysel? ja verím, že na človeka vplýva druh znamenia a mám hrozné obavy so sklamania. Aké máte s tým skúsenosti vy? Ďakujem

lost

Cool!
uz som kozorozec.

Znamenie kozorožec (22. 12. - 20. 1.)

Kozorožec má pevnú vôľu, zvažuje každý krok a je veľmi opatrný. Kozorožec vie vždy odhadnúť riziko, každý plán ma dokonale prepracovaný a všetko vie dotiahnuť do konca. Kozorožec je konzervatívne znamenie má vytrvalosť, drží sa bokom a veľmi nerád improvizuje. Kozorožec na prvý pohľad pôsobí poddajne, krotko a nenáročne, ale opak je pravdou. Kozorožec je húževnatý, a keď sa odhodlá, tak dosiahne to, čo chce. Kozorožec rieši kritické situácie z chladnou hlavou, stále sa obáva, že ostane bez príjmu. Preto je kozorožec charakteristický tým, že je silne materiálne orientovaný. Ctižiadostivosť kozorožca môže spôsobiť to, že pôjde bezhlavo za kariérou. Kozorožec býva často melancholický, bojí sa toho čo bude.

Co myslite, sadne mi to? :)

doubledog

na to, aby clovek astrologii aspon trochu rozumel, musi opustit redukcionisticke materialisticke myslenie, musi sa dostat trosku na iny level, byt schopny vnimat suvislosti a symbolicku uroven reality.
inak mu to nezacne davat zmysel.

je to asi podobne, ako keby niekto isiel do divadla na Shakespeara, a pokusal sa predstavenie pochopit na zaklade fyzikalnej ci chemickej analyzy tiel hercov, zlozenia javiska ci vzduchu v miestnosti.

lost

lioness_01 no neviem ci su alebo nie su, to by som sa musel opytat nejakych fararov pre istotu :)

ja tomu neverim uz z principu, lebo nikto na svete nemoze vidiet do mojho "vnutra" aby zistil co si myslim a ked to tvrdi, tak by som ho rad vyskusal, nech povie nieco o mojom skutocnom "Ja" :)

ono napr tebe trafili 85 per cent co je relativne vyborne. A ostatne znamenia nesedia tak dobre? :)

napr ja osobne si myslim, ze tie znamenia si ludia mozu vsugerovat aspon trosku (netvrdim ze to robis ty, len vseobecne).
priklad, znamenie pise ze clovek je kludny, tak si poviem ze hmm, no kludny som celkom aj hej, tak to sedi. ale to slovo kludny je VELMI relativne. nie je to vyjadrene v cislach, ze kolkokrat za tyzden "vybuchnem", cize to co je pre mna kludne, moze byt pre ineho nervozne a podobne.. napr u mna sa trafili na 60 per cent mozno, asi aj viac, a mozno pod 50 per cent zalezi od toho ako "prizmurim ocko" na ten opis :)
na druhu stranu, moja osobnost sa znacne zmenila za poslednych 5 rokov, i ked mozno ani nezmenila, len "vyrysovala"
skoda je ze mam len 1 zivot, z toho sa neda absolutne presne zhodnotit ci tie znamenia boli presne :D

ale velmi by ma zaujimalo, ci by moju osobnost niekto uhadol bez mojej pomocky (moja pritomnost moze byt, ale ziadne slova ani mimika). alebo c by odhlalili moje klamlive pomocky.

este k znameniam, pripada mi to trosku take ze podstrkavanie myslienky, alebo informacie. proste nepytaju sa, ale rovno informuju alebo prikazuju (ak je pouzity vykricnik) ze "ty si taky a taky" a jednu vec trafia, mozno to s ludskou myslou pohne k "viere" na take znamenie.

ono uz len z matematickeho hladsika nie je mozne aby to znamenie nedavalo zmysel aspon na 30 per cent napriklad (lebo opis je velmi velmi siroky) alebo som len extremne divny pripad (co vobec nevylucujem, kedze "prisposobivost" by som mohol mat na rozdavanie) :D

ale tym vobec nechcem povedat ani naznacit ze ludia co tomu veria su hlupy alebo "menej" ako ja s mojim nazorom. skor by som povedal ze je na tom nieco zaujimave, ze im to sedi, alebo ze "nieco na tom bude" (kedze to co nedokazem na 101 percent vyvratit nezatracujem) a samozrejme, je tisic sposobov ako moj nazor vyvratit :)

lioness_01

lost, znamenia sú "iný Boh" ? pokiaľ viem, je to len taká zábavka, prečo by som sa mala z toho spovedať? ja mám doma takú malú knižku napríklad, že znamenia zverokruhu - "moje znamenie" a je tam rozpísané moje znamenie od A do Z a poviem, 85% toho čo tam je napísané sa na mňa 100%tne hodí, a za to, že s tým súhlasím a verím ešte neznamená, že neverím Bohu... :))))

a k zakladateľke témy - zas až tak panicky by som sa toho nebála :))) vzťahy sú o inom a nie o znameniach zverokruhu... :)) vzťah je o tolerancii, láske, dôvere, o komunikácii a tak. a vtedy sa dá zabojovať úplne s každou povahou... aj keď uznávam, Blíženci - to je špeciálna kategória :D

veľa zdaru a veľa lásky prajem :)))

bella12

astronómia je veda, astrológia nie ...

triedenie ľudí do skupín podľa dátumu narodenia je veľmi zjednodušujúce ... také škatuľkovanie podľa nejakej šablóny. A každé zjednodušovanie je neobjektívne a nepravdivé. Každý človek je však jedinečný. To, že sa narodil vtedy a vtedy neznamená, že musí mať také a také povahové vlastnosti a po celý svoj život s nimi - a vlastne ani so sebou, so svojim správaním - nemusí nič robiť - veď on za to nemôže, to jeho znamenie : ) Je jednoduchšie vyhovoriť sa na znamenie ako sa usilovať a pracovať na odstraňovaní svojich nedostatkov.

A prečo práve dátum narodenia? Veď dátum počatia nie je o nič menej dôležitý ...

vevericka

no a prave dnes bolo v spravach, ze znamenia by sa mali zmenit(resp posunut) lebo sa posunuli aj planety a slnko od vtedy ako boli znamenia vytvorene..ze raci by mali byt teraz blizenci, panny levmi a tak dalej..no a co z toho vyplyva?? ze cele znamenia su na dve veci..:)

lost

doubledog, no to je jedno :)
pretoze myslim ze kazdy Boh ma v prikazaniach nieco ze "ja som tvoj jediny Boh" a teda "nebudes uctievat a verit inemu Bohu"
tym padom by astrologia nemala byt "OK" s tym pravidlom.
Ale nie som extra znaly v nabozenstvach, to som len niekde pocul, cize asi tak :)

Astrologia je vskutku relativne exaktna, lenze.. Clovek si to nie vzdy spravne vylozi a potom mi to je na velke hooovn :) mne sa zda ze tie odpovede su extremne metaforicke a siroke, cize velmi vela moze do tych predpovedi zapadnut (uz len samotne znamenia, a nehovoriac o "predpovediach do buducna")
I ked vramci zivota VESMIRU su exaktne dost, pretoze 1000 rokov je pre vesmir ako pre nas mrknutie oka (za cely nas zivot). Ale pre mna ako jednotlivca je 1000 rokov extremne a brutalne nepresny udaj. Nieco v zmysle "cakam na autobusovej stanici bez cestovneho poriadku" - moze dojst 1x tyzdenne ako niekde na pusti v Texase a nemusi dojst ani do konca mojho zivota..
Kazdopadne astrologia je fascinujuca veda - i ked neviem preco, ci je to (moj pocit) pre ten potencional predpovedania alebo mystickost (ale to moze byt umyselne od "tvorcov astrologie" ze nie vsetky odpovede su naservirovane, cize neviem zhodnotit ci je to pravda alebo nie je to pravda :)

Znamienka

Tak len tak pre informáciu v Boha verím, do kostola však nie. A viem, že všetci tu majú iné názory, ale ja som presvedčená o tom, že to, kedy sa človek narodí má vplyv na jeho správaní. Denným horoskopom neverím ani tým zbytočným predpovediam, ktoré si ľudia povymýšľajú do časopisov, ale ja mám toho preštudované veľmi veľa a som presvedčená o svojej pravde. Keby som si to na vlastnej koži nevyskúšala a vlastnoručne k tomu neprišla ani ja by som tomu neverila.