Plnou parou vpred

Príspevok v téme: Plnou parou vpred
DevilsAngel

Ahojte dieťáci :) Tak dnes je môj veľký deň, rozhodla som sa že začnem na sebe makať, pretože mám pocit že mám nejaký zlý prášok na pranie, všetko mi je menšie a menšie...
Ak sa aj medzi vami nájde niekto kto má dosť toho otrasného pohľadu do zrkadla nech kľudne napíše a pokecáme, poradíme, podržíme :)
------------------------
Správna výživa, životospráva www.zdravie.sk

hankova

čaute ludia. Prosím Vás čo vravíte na šošovicu len tak udusenú do mäkka? Niekde som čítala že šošovica sa na dietu moc nehodí ale nechápem prečo. Veď je to veľmi veľmi zdravá strukovina..a pokial z nej nespravím nejaký smotanový prívarok...

pastelkaa

majka, ale to ješ teda naozaj veľmi málo, raňajky, obed a zmrzka nie je jedlo na celý deň a pri chudnutí tiež nie, aby si si nepokazila to, čo si dosiahla doteraz. Nemôžeš si pripraviť jedlo ráno a vziať si ho? aj keď niečo, čo sa nemusí zohrievať a je dobré aj studené, také cestoviny so zeleninou alebo cottageom , alebo aj kuskus je fajn aj studený s niečím, ono nie je to nejaká výhra jesť studené, ale vždy lepšie ako nič. Alebo ja si robievam šalát, prípadne si vezmem aspoň acidofilné mlieko, lebo k nemu nemusím lyžičku ako k jogurtu :). alebo nejaké semienka aspoň. Ono tých pár minút na jedlo si môžeš nájsť určite čas. Ja naozaj veľakrát jedávam za pochodu do školy, do práce, alebo popri práci, ak sa teda inak nedá, ale jesť musím, lebo potom večer by som zjedla celú chladničku a ani sa nečudujem tomu....
ja jem celkom pravidelne a tak sa tomu teším a konečne ma to večer až tak na to jedlo neláka, aj keď som strašne unavená stále, ale to je z práce, skúšok, vyčerpania...na dnes som spala 10 hodín...telo si vypýtalo svoje, ale konečne sa cítim vyspatá...

majka_21

Viem, ze niekedy jem malo a nepravidelne najma. Dnes som sa snazila mat aspon normalne ranajky a obed... Na ranajky som zjedla lupacku a jogurt, isla potom do prace a na obed som zjedla cestovinu s kapustou a mrkvovy salat. Ale nic ine... len vody vela som pila. Takze asi tolko. Fakt som sa snazila, ale nevyslo to. Popritom som zjedla aj zmrzlinku, v ktorej robim. Zajtra idem zas do prace. Tak som zvedava... fuha...

pastelkaa

ďakujem, snáď tie skúšky pomaly dokopem, nejako nestresujem, už mám len málo oproti tomu, koľko som ich už dala...
tak zase, ale pokiaľ si nesedela doma na zadku, tak to nerieš, že si nestíhala ísť cvičiť. a sladké, skús, mne veľmi chutí a je to podľa mňa neskutočne sladké, v drogérke to majú, tekvicové semienka pozliepané s trstinovým cukrom :), to mám keď už sladké naozaj musím, lebo mi to nedá, inak teraz jem na raňajky jahody a čerešne s vločkami tak som presladená až až :).
no podľa toho, čo si písala, tak neješe veru veľa, aspoň z môjho pohľadu, ja by som na toľkej strave nevydržala...

majka_21

Pastelka, tento semester bol aj pre mna dost tazky. Myslela som si, ze nikdy neskonci. Ale som rada, ze to mam za sebou. Neboj, skusky zvladnes. Drzim palce :-). Mna trosku zlosti to, ze som chcela ist plavat alebo do posilovne, ale nevyslo mi to :-(. Mala som dnes dalsie povinnosti a den mi zaplnil aj moj maly synovec, o ktoreho som sa starala a sla spolu so sestrou s nim k lekarom. Takze cely den som mala zababrany. Zajtra a v sobotu idem do prace, ale rano chcem ist plavat urcite :-). Tak verim, ze sa mi to podari. Inak, co sa stravy tyka, mam pocit, ze jem niekedy malo. Ale inak musim si dat obrovsky pozor na sladkosti :-). Bola by som schopna jest do nemoty sladke... ale musim si dat pozor :-). Mam chut na plnene piskoty s coko, ale davam si pozor :-).

pastelkaa

a inak, je to strašné niekedy, lebo keď cítim, že musím jesť, lebo nevydržím ďalšiu hodinu či dve, a idem niekam, tak si vytiahnem jedlo aj na zastávke...dnes som sa cítila blbo, ale už som naozaj musela, lebo by som doma pol chladničky zjedla na obed...vyzerá to síce čudne (hlavne taká mrkva, alebo chlieb s paprikou), ale vždy sa upokojujem tým, že to robím pre seba a svoje zdravie :)

pastelkaa

uf, na mňa prišla akási chronická únava. Nemám ešte všetky skúšky, pracujem viac ako po iné skúškové obdobia a mám toho akosi všetkého veľa. Ja by som len spala, keď môžem. Inak sa len učím a sedím alebo behám v práci. Už chcem aspoň obdobie o 3 týždne, keď mi skončia skúšky aspoň..Mám už aj bicykel, len si na neho nájsť čas. Inak jem pravidelne, dokonca si žalúdok sám vypýta, ak náhodou prešvihnem také 4 hodiny. Je presný ako hodinky. Minule mi mamina spravila mäso vyprážané, skoro som sa povracala a nejako mi nechutilo, čo som aj rada..jediné, čo robím chybu je to, že si večer dávam ovocie, ale nevydržala by som sa inak učiť, a po banáne vydržím dlhšie ako po mrkve (aj keď dnes mám na pláne mrvku a žehlenie na noc po práci:)) a nohavice sú mi akosi všade voľnejšie, aj keď váha nezmenená :)
majka, pekne sa držíš :)

majka_21

Pastelka, podla mna jes uplne normalne. Ja by som povedala, ze jem pomenej trochu. Snazim sa spravidelnit jedalny listok (jedla som velmi malo pocas skuskoveho a tiez som malo spala). Rano som vstavala o 7:30, ale neranajkovala som, lebo som zobrala lieky (za ktorymi za mozem najest o pol hodiny) a potom som isla rovno do kostola. Teraz som sa naobedovala (zemiaky+pecene kurca a ovocny kompot). Okolo 13:00-14:00 chcem ist plavat. Tak uvidim. Aj vcera po praci som bola a bolo super.

pastelkaa

hm, a pijem veľmi veľa posledné dni a neviem koľko, ale veľa vody plus, včera som mala 2 alebo 3 veľké šálky zeleného čaju...mám teraz celkom čajové obdobie, tak každý deň vypijem viac, premýšľam, že si ho budem brávať aj do práce do fľašky :)

pastelkaa

majka, tak jem podstatne viac ako pozerám....ale zatiaľ chudnem aj s týmto, včera som mala:
R - chlieb na to trocha cottage plus reďkovky
D - nebola, lebo raňajky boli až o 10tej
O - kukuričnú polentu (nemala som chuť na nič iné)
O- trocha kešu orechov a 5 ks sušených marhúľ
V - celozrnné cestoviny, mozarella, lyžička bieleho jogurtu, cibuľka jarná a ľadový šalát (cestovín tam bolo len trocha a najmenej zo všetkého :))
V 2 - trocha špaldových tyčiniek
Nie som hladná takto, vládzem sa učiť, a dosť málo spávam väčšinou. Neviem no, ale zatiaľ som spokojná takto...