Plnou parou vpred

Príspevok v téme: Plnou parou vpred
DevilsAngel

Ahojte dieťáci :) Tak dnes je môj veľký deň, rozhodla som sa že začnem na sebe makať, pretože mám pocit že mám nejaký zlý prášok na pranie, všetko mi je menšie a menšie...
Ak sa aj medzi vami nájde niekto kto má dosť toho otrasného pohľadu do zrkadla nech kľudne napíše a pokecáme, poradíme, podržíme :)
------------------------
Správna výživa, životospráva www.zdravie.sk

vanilka12

majka, veď ja nechcem dietovať, ale ja chcem normálne jesť. A ja neviem jesť normálne, lebo obed a olovrant za celý deň nie je normálne jedenie. Aj ten obed som jedla len preto, že som si povedala, že tak už je po 13tej, už by sa patrilo niečoho sa najesť konečne. A takto to ide každý deň, resp. keď som na brigáde, tak to jedenie ide ešte horšie...

majka_21

Pastelka, cez tieto prazdniny robim vsetko mozne, len neoddychujem :-(. Nie z vlastnej vole - zial. Brigady ako takej nemam vela, ale mam kopu dalsich povinnosti. Dnes som bola plavat a potesil ma moj osobny rekord - 1 250 m za hodinu (50*25 m). Co sa tyka jedla, som na to podobne a uz si to vsimla aj moja mamka. Aj teraz sa ma pytala, ze ako je mozne, ze som dnes nic teple nemala (ja sa snazim, ale mi proste nechuti). Buduci tyzden (asi v pondelok) pojdem na kontrolny odber krvi kvoli tomu zelezu, co som mala malo - tak si viem predstavit, ako ma doktorka "pochvali", ze su vysledky opat zle. Ale ja zato nemozem :-(. Ja ked vidim nejaky druh jedla, do ktoreho sa mam nutit, nezjem ho! Ale ked mam take chvilky v zivote, som schopna zjest aj to, co by som v zivote do seba nedostala (napr. spenat alebo brokolicu - za normalnych okolnosti NIKDY). Vazim momentalne 78 kg asi, ale vaha mi skace hore dole (78-79 kg). Nechcelo sa mi sice ist plavat, ale isla som. Inak, neriesim momentalne, ci je moja strava zdrava ci nie. Aj teraz idem zjest na veceru prazenicu s rezancami. A zajtra? Asi fliacky s kapustou. Co na tom, ze je to nezdrave? Ak budem mat chut na cokoladu, proste si ju dam. Mna sa moja sestra opytala, ci som nepribrala (skoro ma slahlo v jednej sekunde, ale potesilo ma, ze rifle, ktoreo mi boli obtiahnute, su mi tak akurat - na stehnach a brusku volnejsie). Ale proste ja to neriesim :-). Zivot je kratky na to, aby som sa trapila s dietou. Chcem zit zdravsie, ale nie dietovat cely zivot.

pastelkaa

majka, tak ja som myslela, že si cez leto oddýchnem a houby...veľa som na brigáde, v práci, som unavená, jesť mi nechutí, organizmus ma stopuje, dala som mu zabrať cez školu a teraz mi to asi vracia alebo čo. Dnes som jedla len dvakrát a viem, že do seba už nič nedostanem, možno tak mrkvu, alebo jablko. Nechutí mi skrátka, nechápem. Na cvičenie nemám síl a ani chuť, na korčule počasie nebolo a ani čas. Štve ma to, ach. Na váhu sa radšej nestaviam, mamina mi vravela, že som schudla, ale ja mám opačný pocit...

majka_21

Pastelka, tiez mam narocne obdobie najma na psychiku, ale hovorim si, ze to zvladnem. Odkedy mi zacali prazdniny, tak som si poriadne neoddychla. Dnes som sa odvazila, ale uz som sa nerozculovala :-(. Mam 79 kg :-(. Bola som v praci a len tak som sa bavila s kolegynou, ci sa jej zda, ze som pribrala (aj 2-3 kg sa ukazu na postave predsa) a ona mi povedala, ze nie. Tiez na nohaviciach vidim, ze som nepribrala, takze mozno su to len svaly. Inak si uvedomujem, ze vahu uz moc neriesim. Nevladzem vahu riesit, mam kopu dalsich povinnosti. Ale to neznamena, ze som sa prestala snazit. Proste to nie je moja prvorada priorita... Cvicit som neprestala, ale neriesim to uz tak, ako kedysi. Schudnut chcem dalej. Tak verim, ze sa mi to podari.

pastelkaa

Ahojte,
ja som na tom tak všelijako, buď mi nechutí a nejem alebo mi chutí až príliš...necítim sa dobre po psychickej stránke, tak toto nejako neriešim. Takže o mne asi toľko, nechcem to nejako konkrétnejšie tu riešiť...
majka, super, tak ti držím prsty, nech sa darí naďalej, mne inak mamina tiež vravela, že som teraz schudla, ale neviem, mne sa to nezdá....

majka_21

ako sa vam dari dievcata :-) ? akosi je tu tichucko... ja som bola dnes po niekolkych dnoch opat plavat a bolo super. vazit sa nechcem, takze netusim kolko vazim. ale v rifliach c. 33 (v januari bolo 34) vyzeram celkom dobre uz - sedia mi tak akurat, nie su mi obtiahnte. len to brusko a stehna by mohli ist dole :-)

smajliQa

chloeee

ved pecena ryba je zdrava, aj ja si ju davam

ryba obsahuje fosfor, ktory inak nedodas telu, len ak zjes rybu.
a ak je pecena, nema takmer zaidne kalorie, je to uplne bez akych kolvek tukov, sacharidov, proste bez kcal..
najlepsia je grilovana treska alebo hejk.

majka_21

Ahojte dievcata, mne sa celkom dari az na to, ze mam dost stresove obdobie. Vela povinnosti a tak... Stravu sa snazim mat aspon 4x denne, ale kvoli tomu stresu mi velmi jest nechuti. Ale pokusam sa stravu nevynechavat. Pitny rezim dodrziavam, cvicit som bola naposledy pred asi 1,5 tyzdnom - nemala som cas, ale na druhej strane chodim na dlhsie prechadzky dost casto, takze aspon taky mam pohyb. Obcas na mna idu take pocity, ze uz sa mi nechce chudnut (aj ked viem, ze este musim) a tak... Ale napokon si spomeniem, aky uspech som zatial dosiahla a tesim sa a pokracujem dalej. Od buduceho tyzdna (resp. od nedele) by som uz rada sla cvicit. Zajtra sa chystam na kupalisko do Madarska, tak verim, ze pride pekne opalena :-). Tesim sa, ze si trosku oddychnem a vypadnem od povinnosti.

pastelkaa

Ahojte baby
tak ja som dnes bola celý deň na brigáde, takže pohyb žiadny, hladná som tiež veľmi nebola, ale tak mala som ráno ovsené vločky s černicami plus 2 lyž jogurtu, zemiaky a kuracie mäso a mrkvový šalát, graham. rohlík a 4 plátky syra a 2 cherry paradajky, banán a po príchode domov 2 mrkvy. Žiadne ukážkové, ale cítim sa fajn :). A veľa vody samozrejme...Inak som aj rada, že aj vy ste na tom podobne, ak zjete niečo na čo nie ste zvyknuté...Fakt mi to príde čudné, ale čo už, som tomu rada aj nie.
chloee, vau, toľko behať, mňa by nedonútilo asi nič :), ja a beh nehrozí, k tomu mám dajako veľmi ďaleko...

chloeee

ahojte baby :)
No posledné dva dni to nebolo u mna teda nič moc.. Síce som chodila na jazero aj hodinu plávať, ale potom som si tam dala pečenú rybu,takže nič moc. Dneska som si povedala, že začne tvrdý režim, lebo keď konečne schudnem 1,5 kg tak o 4 dni to mám naspať, plus o niečo viacej :-/. Na raňajky som mala celozrnnú žemlu, šanka,horčica, 2 paradajky. D : nejaké ovocie, niečo medzi slivkou a broskyňou. O : uhorkovo-paradajkový šalát, Ol: chlebík s paštétou + 2 paradajky , V : jogurt.. Vypila som niečo cez 2,5 l. Teraz navečer som si bola zabehať, dala som tomu o pol km viac ako inokedy. Od zajtra začínam behávať každé ráno a poprípade každý druhý večer. Som zvedavá ako mi to pôjde. :)
Pastelka : ja ked som fakt vtedy dávnejšie efektívne chudla, tak tiež keď som si dala niečo vyprážané alebo sladké tak mi bolo z toho zle. Mňa až občas z toho napínalo, keĎ som zjedla mastný rezeň, alebo so msi dala sladký koláč. Trvalo to vlastne taký dobrý týždeň, kým si žalúdok začal zvykať. V podstate ma k tomu donútila mama, podľa nej som bola anorektička, lebo som schudla 9 kg pričom som mala pri výške 163cm 62 kg a keďže u nas v rodine každý má nadváhu tak som pri nich vyzerala "vyzjabnuto" čo si nemyslím :D