študenti VŠ - brigády

Príspevok v téme: študenti VŠ - brigády
ivanka21

ahojte, prosím vás kde ste si zháňali brigády na leto? rada by som niekam išla na brigádu (do zahraničia--bud zber ovocia, alebo opatrovať), nechcem byť doma 4 mesiace...kde, a ako si hľadáte brigády?? budem veľmi rada ak pomôžete..aj odporučíte nejaké spoľahlivé agentúry. vopred ďakujem :)

bibi123

vevericka - "tak som to chvalne ratala este raz som si nepamatala, kedy sme vlastne mali statice..a mali sme to naopak..mgr su skor"
to co je za blbost, za vystudujes Mgr a potom si ho znegujes nizsou akademickou hodnostou Bc???
lioness_01-II.stupen je fajn, ale prvy to mas samu Mikro, Makro, ekonomiu, podnik.hospod,Ucto1,2,Matika1,2,statistika1,2,operacny vyskum,logistika,financna analyza,...takze si nemyslim, ze by ekonomika bola lahsia ako pedagogika...

ewelin28

samozrejme to závisí aj od toho...aký je ten daný študent...aký ma štýl učenie...sú takí, ktorí sa biflia..a tým to zvykne dlho trvať..ja sa učím na skúšky tak, aby som aj rozumela tomu, čo sa učím :)..samozrejme, že sú predmety, kde sa treba aj biflovať občas heh :D...ale poznám ľudí, ktorí chodia spolu na rovnaký odbor na rovnakú VŠ...a jednému sa stačí učiť tri dni na skúšku..druhý sa na ňu učí týždeň...a ten prvý to ešte aj lepšie spraví ako ten druhý..takže hodnotiť náročnosť odboru podľa toho kto sa ako dlho učí nie je vôbec objektívne :)

jahodova

lioness, zaujimave ze o tvojej skole sa hovori, ze by ju spravil aj dement, ale aj tak ty hodnotis inu skolu ze je lahka, aj ked si ju neskusila. Zakladatelka temy vobec nenapisala, ze chodi na ekonomicku alebo manazment. Mozno chodi na tu tvoju:)

lioness_01

ja študujem na pedagogickej fakulte, o ktorej si veľa ľudí myslí, že to by spravil aj totálny dement, a fakt to za tri / štyri týždne nestíham... myslím urobiť skúšky... tak neviem, možno tá ekonomika a manažment budú skutočne také ľahké akos a hovorí...

ewelin28

no ale zavisi aj od toho, kedy zacina semester....nam zacina tusim uz zaciatkom februara..a konci zaciatkom maja.a za mesiac sa podla mna daju urobit skusky...aspon na takych skolach ako je ekonomika, manazemnt, cest.ruch a neviem co este...mozno buduci lekari to az take lahke nemaju no....
my mame asi 8 skusok za semester..z toho su tak 4 take brutalne kde sa musim aspon dakych 6 dni ucit na kazdu....a potom su aj take kde stacia dva tri dni..takze dake 3 alebo 4 tyzdne na jedno skuskove je akurat :)
a co sa tyka toho, kde hladat brigady..ja si zvyknem cez teletext ci uz na markize..alebo stv alebo joj...uz som bola niekolko rokov takto...cez agenturu..a bolo to celkom v pohode..ale teraz by som chcela ist niekam do anglicka alebo tak...hlavne kvoli jazyku :)

lioness_01

vevericka, ale tak po maturite si mala také skoro 4 mesiace, nie? aspon ja ak rátam dobre tak ja som skoro mala... skončili sme posledný májový deň, čiže celý jún, júl, august a asi do 20teho septembra... :))))

vevericka

tak som to chvalne ratala este raz som si nepamatala, kedy sme vlastne mali statice..a mali sme to naopak..mgr su skor :), holt davno to bolo:),,takze som mala takmer 3, nie 4:D

lioness_01

vevericka, ja som 4 mesiace voľna mala po maturite naposledy...

hej, ako píše veverička, skúškové začína, aspon pokiaľ ja viem normálne okolo polovičky mája, prípadne až okolo 20teho, takže netuším ako sa za necelé dva týždne dajú porobiť všetky skúšky... to neni o šikovnosti... to bude asi o niečom inom...

vevericka

lemurik..lioness pravdepodbne myslela aku lahku skolu to studuje..pretoze povacsinou normalne (teda aj narocnejsie) skoly zacinaju skuskove az v polovici maja (ci neskorsie) a maju tolko skusok, ze su studenti radi, ked to stihnu do konca juna a nemusia si nic nechat na august, skola opatovne zacina uz v polovici septembra..takze pri velmi velkej sikovnosti maju prazdniny maximalne 3 mesiace (ale to iba vtedy ak stihnu skusky cca do polovice juna)
jedine obdobie, kedy som mala takmer 4 mesiace volno, bolo po bakalarskych statniciach (tie su skor ako mgr.), ale vtedy je skrateny semester

Lemurik

lioness_01 predpokladam uz podla nazvu ze vysoku... pokial je dobra studentka a dokaze si porobit vsetky skusky uz na zaciatku skuskoveho v lete (to je vacsinou niekedy zaciatkom maja) a vyucovanie sa zacina az koncom septembra alebo zaciatkom oktobra tak moze mat "prazdniny" aj vyse 4 mesiacov.