zistenie otcovstva pocas tehotenstva??

livia245

dobry den ak vam uz prisla esemeska vyodnotenia testu otcovstva,, co sa v nej pisalo prve najprv ci je otec plodny alebo ci je otcom,, dakuem za skoru odpoved surne,,,,

ajkala

Ja mám tiež podobný problém ako Ty, tiež by som potrebovala vedieť, kto je otcom môjho dieťatka. Dá sa to zistiť amniocentézou, už som sa na to informovala. Na amniocentézu musí byť nejaký dôvod, napr. vek nad 35 rokov, alebo výskyt genetického ochorenia v rodine. Len pre zistenie krvnej skupiny plodu sa to nerobí. Nech Ti všetko dobre dopadne - držím palce!

rerere

odobratie plodovej vody nie je rizikove, pre boha,, ved tak sa urcuje ci dieta je zdrave...ci nema mentalny postih down syndrom a ine...!!
da sa urobit test hned . chod do lepsieho centra. ale ved na co mas gynekologa?????preco sa to tu pytas?on ti to nevie povedat??? kde a za kolko?

Iveta Michael

nemám s tým skúsenosť ale som presvedčená že je určite lepšie počkať kým sa dieťa narodí! Už aj kvôli prípadnému riziku by som to radšej neskúšala....:(

llek

Urcenie otcovstva z plodovej vody je velmi presne, ved su tam olupane bunky z plodu, takze je mozne uskutocnit geneticke vysetrenie a teda velmi presne urcenie otcovstva. POcas gravidity to inou cestou ako z odobratej plodovej vody nejde.Je treba zvazit prinos a rizika, hoci amniocenteza je dnes uz pomerne bezpecny rutinny zakrok

Nelina27

aha, tak z plodovej vody, ktovie nakolko to je presne... ale chces podstupit to riziko pri odbere plodovej vody, len kvoli istote otcovstva?