Antidepresiva

Príspevok v téme: Antidepresiva
moncika991

Ahojte! Prosim vas nevedeli by ste mi poradiť kde sa daju zohnať antidepresiva, či sa daju kupit aj bez receptu alebo musim isť ku lekarovi a ku akemu psychiatrovi alebo vypise aj všeobecný lekár?? A ake su najúčinnejšie?? Nemam s tym skusenosti takze budem vdacna za vsetky príspevky. Dakujeeem.

lioness_01

t333 :D dovoľ aby som sa zasmiala :))))) ak už ty sa chceš hrať na múdreho a oháňam nejaký vygooglenými linkami, tak si zisti, čo a kto je to lekár prvého kontaktu a aký je rozdiel medzi všeobecným lekárom a lekárom prvého kontaktu :))))

k tej psychodiagnostike - patrí to k najťažším skúškam na vysokých školách podobného zamerania, fakt myslíš, že na vykonávanie psychodiagnostiky ti stačí základná znalosť na úrovni nejakej strednej pedagogickej školy?

vnímaš to moc jednoducho...

t333

k tej diagnoze. to je cisto subjektivna vec - ja ti zase garantujm, ze by som to zvladol a zvladne to kazdy so zakladnymi znalostami o psychike, kedze psychodiagonoza sa nerobi nejakymi pristrojmi a presnymi meraniami ako pri inych chorobach, ked sa napr. urobi odber krvi a posle na analyzu.

k tomu vseobecnemu lekarovi... ked uz sa s niekym natahujes, tak si svoje 'argumenty' aspon over cez google. daj si do google vetu "Môže predpísať antidepresíva aj lekár prvého kontaktu? ".
hned v prvom linku je clanok - rozhovor so psychiatrickou, ktora potvrdzuje to co hovorim.

lioness_01

t333, nikoho nevyzdvihujem, hovorím ako to funguje, a pokiaľ nemáš skončenú medicínu, tak ti garantujem, že by si takú diagnostiku nevedel spraviť. a nie, AD ti všeobecný lekár len tak nepredpíše, nemá na to kompetencie !

t333

lioness_01,
musim ta poopravit - aj vseobecny lekar ti moze predpisat AD.
a k tomuto>> " na základe čoho by ti ich asi aj predpísal, že?
na to aby ti niekto predpísal antidepresíva je potrebná kompletná diagnostika problému a nejaká relevantná diagnóza..."
psychiatri predpisuju AD hlava-nehlava. uz po 5-minutovom rozhovore su schopni predpisat ti AD. viem si predstavit, ze niekto kto by chcel AD sa za tych par minut u psychiatra dokaze pretvarovat a hovorit o tom aky je strasne depresivny, cize tu nejde o nejake objektivne stanovenie diagnozy - to je cisto subjektivne. taku diagnostiku dokazem spravit aj ja. a to uz nejdem rozoberat to, ze tie AD triafaju uplne naslepo a potom obmienaju s tym, ze mozno ti nejake sadnu...
cize psyhiatrov a ich diagnostikovanie by som nejako nevyzdvihoval.

lioness_01

antidepresíva ti určite nepredpíše všeobecný lekár... na základe čoho by ti ich asi aj predpísal, že?

na to aby ti niekto predpísal antidepresíva je potrebná kompletná diagnostika problému a nejaká relevantná diagnóza k tomu aby ti bolo antidepresíva predpísané.

takže, ak máš pocit, že máš nejaký psychický problém, tak pekne navštív psychiatra a nechaj sa vyšetriť... a nechaj na uváženie psychiatra, či ti antidepreísva predpíše alebo nie.

ak máš nejaké problémy, a nevieš to už zvládať, tak vyskúšaj zatiaľ prípravky na bylinnej báze - Persen alebo Deprim. Sú voľnopredajné v každej lekárni