Moje telo niekedy vylucuje zapach..

Príspevok v téme: Moje telo niekedy vylucuje zapach..
oblicky

prosim o radu. moje telo niekedy vylucuje zapach. v uplne necakanom momente, proste zrazu smrad. mam za sebou vsetky interne vysetrenia, ktore su samozrejme v poriadku, detoxikaciu, kolonoskopiu, proste vsetko. ten smrad pripomina skazene vajicka, alebo vykaly, boze prosim pomozte mi niekto, lebo sa uz bojim ist do spolocnosti. cital som kdesi, ze to mozu byt oblicky, ale co robit, to neviem... :((
dakujem vam vopred za kazdu radu!!

blizzarde

zdravie14, zrejme sa moze jednat o to TMAU. Ale pochybujem, ze tu na Slovensku by bol ktorykolvek lekar schopny spravne diagnostikovat toto ochorenie, dokonca ani vtedy, keby vyslovene clovek prisiel za nim s tym, ze ma jednoznacne TMAU. Ved nasi lekari nedokazu spravne diagnostikovat ani zakladne ochorenia, ktore sa uplne bezne vyskytuju a nie to este nejake komplikovane a velmi malo rozsirene geneticke ochorenie. To jedine tak v zahranici sa dat vysetrit. Cital som si o tom ochoreni na internete a aj keby bolo toto ochorenie niekomu horko-tazko potvrdene tak aj tak ziadna vyhra, lebo vraj zatial neexistuje ziadna liecba...vraj sa daju spravit iba urcite kroky, ktore mozu tymto ludom aspon ciastocne pomoct, ale cieleny liecba vraj nie je.

zdravie14

Dolezite su aj hodnoty Kreatinu - ak su zvysene to poukazuje na zle pracujuce ladviny a hromadenie jedovatych latok v tele, telo sa ich je nutene zbavovat cez pokozku.
Dolezite su aj hodnoty Amylazy - traviaci enzym,ktory produkuje pankresa a ma nezastupitelne miesto v stiepeni cukrov, tukov a bielkovin. Hodnoty Transamynazy zase poukazuju na cinnost pecene a mozu odhalit rozne ochorenia pecene.
Niekedy je na skodu aj prilis casta osobna hygiena, pretoze neustalym sprhovanim a umyvanim roznymi sprchovacim gelmi dochadza k porusovaniu ochrannej vrstvy koze a lahsie dochadza aj k priesaku telesnych pachov z traviaceho ustrojenstva.
Odporucam enzyaticku liecbu a dostatocny pitny rezim . Odúorucam vsak pit vlaznu prevarenu vodu s pridavkom citronovej stavy. Kava,mlieko, polievky sa samozrejme do pitneho rezimu nepicita :) Zo stravy vylucit aromaticke potraviny ako su syry,cibula,cesnak.
Cesnak sa totiz vylucuje najprv dychom a na druhy den cez pokozku.
Zaver: Urobit potrebne vysetrenia, upravit stravu, neprehanat to s osobnou hygienou, dostatocny pitny rezim 0,4 dcl vody /10 kg vahy a zahajit enzymaticku liecbu.

zdravie14

TMAU - odporucam vysetrenie pecene, ladvin, zlazy s vnutornou sekreciou.
Dolezite je vysetrenie hodnot kreatinu v krvi - organicka kyselina, ktora sa nachadza hlavne v kostrovych svaloch a syntetizuje sa hlavne v peceni,ladvinach ,v podzaludkovej zlaze.

darling

Ahoj, moze to byt aj geneticka porucha, ta choroba sa nazyva TMAU - syndrom rybieho zapachu, aj ked clovek nemusi pri tom vzdy pachnut po rybach. A tiez sa to prejavuje len v niektorych momentoch, ten zapach nie je pritomny stale. Je to porucha enzymu FMO3, ktory v peceni neutralizuje pachy potravy, a ked nefunguje alebo slabo, pachy vychadzaju cez kozu, nos, usta.

lacko2113

nazdar,podobny problem mam aj ja,len s tym rozdielom,ze ja ten zapach necitim,citi ho moje okolie.u mna sa to objavovalo len v mojej praci,z toho mi vyplyva,ze tuto telesnu reakciu zapricinuje stres.aby som sa vyjadril presne-v praci zapach a hned ako som sa stretol s priatelkou uz nic necitila,takze tento problem je urcite psychologickeho charakteru.nikde inde som s tymto problem nemal.ked sa nad tym tak zamyslis,ak by ti nepracoval niaky organ dobre,zapachal by si stale.ak tu niekedy budes napis mi na tem mail.

blizzarde

oblicky pytal som sa na to preto, ze teraz z tvojej odpovede viem, ze to nemas odjakziva...z toho mi logicky vyplyva, ze kedze predtym si vobec nepachol aj napriek tomu, ze si nebral ziadne drahe doplnky vyzivy. Nemyslim si preto, ze teraz mas takyto problem preto, ze by ti odrazu zacalo nieco chybat a treba preto zacat nakupovat drahe doplnky vyzivy, ktore ti mozno pomozu. Predtym si ich nepotreboval a preto si myslim, ze ti nepomozu ani teraz. V tvojom tele doslo k nejakym zmenam, ktore to sposobili...treba sa preto zamerat na to, aby sa zistilo, co to sposobilo a az ked si bude clovek isty tym, co je pricinou...az potom to zacat cielene liecit. Podla mna sposob liecby stylom pokus-omyl nie je spravny a skor moze uskodit ako pomoct. Je smutne, ze aj takmer vsetci "profesionalni" lekari liecia svojich pacientov takymto nespravnym stylom, kedy casto ani netusia, co pacientovi je, ale zasypu ho hned chemiou, ktora ich prva napadne. Nase zdravotnictvo je postavene na vode a raz to cele spadne. Aby sme sa tym nevyhladili a potom uz ani farmaceuticke firmy nebudu mat na kom zarabat...a lekari nebudu mat koho liecit.

RNG

Zialbohu pravidla tohoto fora zakazuju uvadzat konkretne doplnky a ich zdroje. Ale ked chces vediet, ktore odporucam , vyhladaj si to cez Google.sk zadanim slov rng enzymi. Pole enzymov je velmi prudko sa rozvijajuce, takze nove vyrobky na trhu tu takreceno kazdodenne, podobne ako aj mnohe ine doplnky. Je to tak prudko rastuce, ako elektronika, tj nieco co je dnes nove bude o rok -dva zastarale.

blizzarde

oblicky chcel by som sa ta opytat ako dlho uz tento problem mas? Alebo si to mal vzdy? Potom ti poviem, preco ma to zaujima.