Kolko stoji zubna proteza?

Príspevok v téme: Kolko stoji zubna proteza?
ewelin28

ahojte..mamina si dava robit novu zubnu protezu...zubar jej povedal, ze ju to vyjde na 300 eur cca....ale jedna jej kamoska jej vravela, ze tak vela platit nemoze..vraj kazdych desat rokov ma narok na novu protezu ..bez toho aby zanu velke prachy platila..zubara ma sukromneho..ale takeho, ze nie je drahy...blomba stoji len dakych 5 eur alebo tak.....ako to je teda? od coho vsetkeho zavisi cena? dakujem :)

morison

dobry den, chcem sa opytat ohladne hornej zubnej protezy,mam vytrhnute vsetky zuby , zubarka mi spravila protezu, ale vobec mi nesedi, vzadu ma to velmi tlaci, a v predu su moc vysoke dasna, a mi vypadava, tak si musim davat koregu.poradte mi , kto by mi spravil protezu, aby skutocne dobre a pekne sedela. dakujem

iva.jagrikova

Pre Fiona22
Imediátna protéza (náhrada vyrobená bezprostredne po zákroku bez potreby zahojenia rán) je vždy len dočasná. Cca po 2-3 mesiacoch sú tkanivá zahojené a protézu treba prerobiť. Po tomto čase už stopercentne nebude sedieť. Je preto jasné, že nie si spokojná! Protéza si svoju úlohu splnila (funkčnú, estetickú aj fonetickú), takže šup na výmenu...

iva.jagrikova

Zubnú protézu vám vyrobí zubný technik na základe odtlačkov. V praxi to funguje tak, že zubár si objedná u technika zhotovenie náhrady a technik si fakturuje zhotovenie u lekára. Technik je podnikateľ a je mu jedno, či je protéza pre pacienta prvá, alebo osemdesiatapiata. Cena v zubnej technike sa pohybuje od cca 100 Eur až do nekonečna, podľa toho aký materiál sa použije, aké prvky náhrada obsahuje, aká časť chýbajúcich tkanív sa nahrádza a akú cenu je ochotný akceptovať odberateľ (zubár) po dohode s pacientom. Vzťah medzi poisťovňami a zubárom je iná kapitola. Každá poisťovňa má iné pravidlá a každý zmluvný zubár má vlastné zmluvy. Konečnú cenu vašej náhrady sa teda dozviete jedine od svojho zubára. Ten navyše môže doporučiť rôzne úpravy tvrdých aj mäkkých tkanív v ústnej dutine, prípadne použitie zostatkových zubov, alebo fixovanie náhrady pomocou implantátov. Jedná sa teda o výsostne individuálnu záležitosť a nikdy sa nedozviete od kámošky, koľko stojí protéza pre vás. Odporúčala by som vám, aby ste sa poradili s lekárom aké máte možnosti, aké materiály sa môžu vo vašom prípade použiť a akú časť náhrady prepláca vaša poisťovňa.
A ešte jedna vec. Drvivá väčšina ľudí má protézy z najlacnejších živíc a z najnajnajlacnejších zubov. Prečo? No to je otázka...lebo nevedia, čo existuje. Je množstvo typov matriálov, zubov a spôsobov prevedenia, tak prečo nechcieť pre seba viac? Pýtajte sa, pýtajte sa, pýtajte sa. Snažte sa dozvedieť čo najviac informácií. Od zubára, od technika... a keď budete vedieť, čo chcete, potom sa dá vypočítať aj cena.
Pekný deň.

neva

Najlepšie sa je porozprávať so zubárom o cene a možnostiach vopred. Cena závisí hlavne od použitého materiálu.

fiona22

ahoj chcem sa spitat kolko ma bude stat prva proteza.mam jedu robyli mi ju v zahranici.nakolko mam choru kost museli mi vybrat zuby.ale niesom velmi spokojna z protezov tu to robia uplne inak po vytrhnuti mi hned nasadili protezu.a dodnes ma bolia dasna.pocula som ze prva je zdarma ako to vlastne je poradte mi prosim.dakujem anna