Trapas a primitivizmus

Príspevok v téme: Trapas a primitivizmus
m,mlk

Ja som už otrávená z toho, aký dôraz dnes kladie (skoro) každý na výzor... Ľudia musia byť krásni, oholení, upravení, chlapci si myslia, že ak majú malého ***, sú horší, dievčatá si myslia, že ak majú malé ***, sú horšie... Sú vôbec ľudia ešte normálni? To je rečnícka otázka. Jasné, že nie sú normálni, ak riešia takéto sprostosti a vôbec ich nezaujímajú normálne veci... Nehľadám radu, len som si potrebovala napísať, aké je to trápne a akí sú skoro všetci ľudia trápni a primitívni.

lost

Alebo ked si mladez foti svoje boty a doslova ich uctieva, lebo tam svieti neviem aka znacka, hadze fotky na facebook a machruje s tym ako neviem co.
A prritom da na take boty 1/2 platu, a aj keby nie, aj keby to bolo 1/1000 platu.
vyzeraju prose extremne smiesne v mojich ociach :D
ako keby trpeli nejakou chorobou, ze vzdy potrebuju byt v centre pozornosti a urobia za to vsetko mozne.
nehovorim ze neuznavam zabavu, tak ale niekedy je to take divne :)
i ked je to len relativne a zalezi od uhla pohladu :)
uricte sa neda urcit presne hranice, kedy je to "trapne" - teda nie globalne..

M74

lost: Ja nie som žiadna módna ikona, oblek nemám žiaden, zato montériek niekoľko kusov :-) . Obávam sa že v v roku 1900 bol aktuálny model Mercedesu nedostupný tak isto ako je model 1900 nedostupný dnes :-)
Ja sa už v dnešnej dobe ničomu nečudujem, minule som v práci navrhol úsporu energie a bolo to zamietnuté s tým, že keď menej minieme, tak budeme vo vyššej sadzbe a zaplatíme v konečnom dôsledku viac. Toto je podľa mňa dosť choré.

lost

Avsak je podla mna OK ak niekto nosi najnovsi model siat, ale len a len pokial neosocuje tych co ich nenosia, pretoze je tak extremne mimo, ze ani nema paru o tom ako primitivne vyzera. (Tym teraz myslim hlavne ludi, zvacsa velmi mladych, kto ohovara (chorobne, tj. nediskutuje ako TU) niekoho ze "aha ake ma stare saty, vyzera tak a tak" popripade pozera "z vrchu"

Poznam take pripady, ked jeden kamos, ktory sa oblieka tak ako chce (obcas konzervativne, obcas menej, proste ako chce) a iny clovek sa mu vysmieval ze nema na poriadne handry (ten co sa vysmieval mal nejake D&G oblecenie alebo neviem ake uz). Vtip je v tom, ze to je tak nesmierne zabavne, ze sa to ani neda opisat.. Proste, ak niekto robi zo seba "machra" a ten kto ho neopakuje je "luzer" tak to je prsote extremne funny :)

lost

M74, nahodou, velmi vela ludi uznava veci s pred 100 rokov. Dokonca su to ludia extremne zamozny, alebo ludia co dokazu vychutnat si zivot a historiu.
Zivot v 1900 a vo Viedni musel a ver mi ze BOL kvalitnejsi ako zivot tu (alebo v CR) v roku 2011. (myslene v rovnakej spolocenskej vrstve).

Niekomu sa paci mercedes model 2011 ale niekomu mercedes z roku 1900 - a to auto by stalo mnohonasobne viac a malo mnohonasobne vyssiu hodnotu, lebo je jedinecne a uz ho viac nikto nikdy nevyrobi (bude to len lacna replika).

V style je to o inom, ale to som sa "obul" hlavne na margo toho oblecenia. Pretoze ani oblecenie sa velmi nezmenilo za tych 111 rokov. Muzi maju v podstate velmi podobne obleky, len sa trosku zmenil strih, zeny mali vtedy oblecenie vacsinou pokryvajuce vacsiu cast tela, ale aj take sa dnes nosia. Skor by som povedal ze tie z 1900 boli "honosnejsie". (posudil som to na zopar obrazkov z google, isteze tie domace saty z 1900 neboli ziadne modne vystrelky, ale su domace veci z 2011 o nieco viac extra? mylim ze jak zeny, tak muzi preferuju skor pohodlne oblecenie doma.)

ale k tomuto:
"hlavne v dobe keď minuloročné veci sú out."

A pripada ti toto normalne?
Aby si vec, ktora v pohode vydrzi 3-5 rokov, menej kazdy rok?

Prave toto je jeden z NAJextremnejsich ovplyvnovani (a v podstete zmykani penazenky), ktore v 1900 neexistovalo (aspon nie v takomto rozsahu ako dnes).

Ale vsimol si si ze niektore "super moderne saty" beru a cerpaju prave z konca 20. storocia? :)

Podla mna, to ze solocnost doslova odsudzuje za "minulorocne saty", to je uz za hranicou maximalnej vygumovanosti. Ja osobne vobec nepozeram modne prehliadky, nechodim do obchodu s obledenim casto a uz vobec nenakupujem tovar ked je cerstvy alebo ked mi ho niekto v reklame tlaci do hlavy (nepozeram slovenske komercne tv stanice a tie ktore pozeram nedavaju reklamy, preto ich pozeram). A to ze maju ludia cas a energiu a zdroje ucit sa a pamatat si co a kedy bolo v mode, to je uz pritiahnute za vlasy :D nemaju co do ust, ale maju super novy model siat :D

Ved ja sa obliekam podla toho co sa mi aktualne paci - a kedze nepozeram reklamy ani modne novinky nesledujem, netusim co je nove, tak beriem co vidim.

A ver mi, ver mi jedno, Slovnesko je 5 rokov pozadu za modnym svetom ;)

Slovensko je len smetisko pre zapad, a vidim v auparku kilotony ludi, ktory so sirokym usmevom platia nehorazne vela penazi za tie kvazihandry :D

len a len aby boli "in" :)

susska

suhlasim s tym,ze je to kazdeho osobna vec,co a ako si holi,kolko casu stravi v kupelni atd..podla mna primitivne je skor mrhat cas nad ohovaranim pristupu inych ludi.ak by si to,mlk,ty tak neriesila ako sa tu tvaris,nenapadlo by ta sem davat tento prispevok..skor mi pride,ze ta stve,ze ty mozno na to vsetko nemas energiu,chut,prostriedky atd a dokonale upraveni ludia ta hnevaju zo zavisti..tot moj nazor

M74

Porovnajte si životný štýl a módu pred 100 rokmi, už vidím ako si obliekate niečo čo bolo módne vtedy :-), hlavne v dobe keď minuloročné veci sú out. A čo a týka osobnej "úpravy" ochlpenia, asi iné kritériá má slečinka z Auparku a iné drevorubač z hornej dolnej. Mne osobne sú takéto veci celkom jedno, pokiaľ napríklad ochlpenie nepripomína gorilu tak si to nevšímam :-)

kickaTT

neviem co sa tu vsetci obahjujete ze pred sto rokmi....a co ja viem co vsetko...kedysi ochlpenie tvorilo ochrannu funkciu boze sak co ste o tom nikdy nepoculi? teraz to clovek nepotrebuje...

je to proste nechutne a hotovo a nie je to o dobe...je to NECHUTNE...fuj ...

ste len lenivi sa o seba starat nechapem zeny co sa takto zanedbavaju.... hnus

sweater

Jajka to bolo obrazne povedane, ako mam rad ziletku resp. kozmeticku. Viem ze vtedy boli tazke casy ze si to ani neviem dobre predstavit...