Trapas a primitivizmus

Príspevok v téme: Trapas a primitivizmus
m,mlk

Ja som už otrávená z toho, aký dôraz dnes kladie (skoro) každý na výzor... Ľudia musia byť krásni, oholení, upravení, chlapci si myslia, že ak majú malého ***, sú horší, dievčatá si myslia, že ak majú malé ***, sú horšie... Sú vôbec ľudia ešte normálni? To je rečnícka otázka. Jasné, že nie sú normálni, ak riešia takéto sprostosti a vôbec ich nezaujímajú normálne veci... Nehľadám radu, len som si potrebovala napísať, aké je to trápne a akí sú skoro všetci ľudia trápni a primitívni.

lost

Jeden zo zdrojov:
www.straightdope.com

The gist of the article is that U.S. women were browbeaten into shaving underarm hair by a sustained marketing assault that began in 1915. (Leg hair came later.)

Besides, there wasn't much practical need for shaved legs. After rising in the 1920s, hemlines dropped in the 30s and many women were content to leave their leg hair alone. Still, some advertisers as well as an increasing number of fashion and beauty writers harped on the idea that female leg hair was a curse.

ta3

m,mlk
mas pravdu a chapem, co Ta trapi, ano, je vela plytkych ludi, ktori sa opicia jeden po druhom, len aby boli v trende, ale potesim Ta, su este aj normalni ludia, ktori ostavaju sami sebou, ja si napriklad nemienim holit nohy len preto, ze to robi skoro kazda, nech si mysli o mne kto chce co chce, je to vylucne jeho problem, len ma trochu mrzi, ze aj moje deti patria k stadu s plytkymi citmi a povrchnym myslenim, kedze odmietaju ist vedla mna, ked som v kratasoch, ale ano Sweater, sprchujem sa a zuby si cistim

mina789

pre mna to nie je trend krasy, pre mna je to prirodzena vec ako ked sa rano ocesem ... v tomto mame na to asi iny pohlad :)

m,mlk

mina789, no vidíš - aj ty si pod vplyvom toho trendu krásy - neoholené nohy je moc aj pre teba... pritom je to prirodzená vec. človek má neoholené nohy od prírody, a hlavne že je to "trápne, neprípustné, nevkusné" a pod.... celý tento pohľad je primitívny.

mina789

tak zas neoholene nohy a podpazusie, to je moc aj podla mna... ja som skor myslela, ze ked cloveku stoji jeden vlas na hlave krivo, tak ludia z toho robia vedu ako keby nviem o co islo, alebo baby uz nedokazu bez makeupu vyjst na ulicu ...to JE trapas:D

Taisiya

mas pravdu mame klamlivu predstavu o tom aky sme uz "dokonali" nase vyssie hodnoty su obetovane pre nizke pozitky mozno sa len zladujeme s idealmi a ideali zladujeme s nami kazdy hlada len svoj prospech ako sa mat lepsie ci vyzeram dokonale ci mam dost penazi zivot berieme ako hru ktoru sa snazime za kazdej okolnosti vyhrat sme uplne lahostajny voci okolnostiam vyzvam .........