Moj synček ma 15 mesiacov a stale nebeha.:(

modrofuzik11

ahoj, ono je to naozaj velmi velmi individualne. sara zacala behat, ked mala 10 mesiacov. ale zase takmer nerozprava (teraz ma 21 mesiacov) - mama, tata,... to je vsetko. kamoskina dcera je o tyzden od sary mladsia. zacala behat neskor ale uz krasne rozprava - mrkvicka,... takze do not worry. hlavne nechaj dietatko vyvijat sa podla jeho vlastnych potrieb. netlac na neho. tym by sa to mohlo este zhorsit...

blondula

vanilka12 ..... co si pipi ??? ani za svet,sak mne bolo zle len s tych obrazkov a nie to este praktizovat na mojom syncekovi !! chudence deti,ktore su este chore a kedejak vykrutene :-(((( moj je zdravucky a ja si pockam kludne este aj rok pokym mi lozit zacne :DDD inac moja svagrina ma 2 dcery a tie vobec nelozili,hned chodit zacali,takze ja z toho dramu nerobim....

vanilka12

blondula len prosím ťa necvič žiadne cviky z vojtovky na základe obrázkov z netu, spamätaj sa, chceš mu ublížiť? tie cviky sa robia na základe indikácie, ak je to dieťa rizikové, alebo s postihom, nie len tak, lebo nevydrží na brušku a treba sa ich naučiť, žiadne 3 základné cviky na základe obrázkov z netu.....tvoj malý má 9 mesiacov, má čas, každé dieťa je veľmi individuálne, žiadne dieťa sa nedrží na vlas presne tabuliek..

blondula

sureves.... akurat som teraz chcela zalozit temu na Vojtovu metodu,ci niekto praktizuje.ale videla som nieco na nete a musim povedat,ze mi z tych obrazkov a komentarov az slzy tiekli :-( ja neznesiem ked mi dieta place :-( ... sice,aj poplakat si trosku musi :D ... chcela som si pozriet nejake tri zakladne cviky,ale nikde na nete ich nemozem najst :-(

sureves

elca....na mojho brata bola pouzita vojtova metoda a mama hovori ze nikdy viac...ved je to peklo ked ti decko vrieska a ty ho trapis...a vysledok je taky, ze brat ma krive ruky....:D

meredit

keby sa tvoj prispevok netykal aj mna, ani by som nan neodpisal. lebo ja sam som udajne zacal chodit az ako 2,5 rocny. samozrejme si to nepamatam, ale mati mi tiez hovorila, ze boli zhrozeni. a zuby mi zacali rast az ked som mal skoro dva roky. lekari netusili co sa deje a nasim sukali katastroficke scenare. ale nakoniec som sa rozbehol a vsetko dohnal. momentalne mam skoncenu vysoku skolu a rozmyslam nad doktoratom. nemam pocit, ze by som bol pozadu v nicom. aktivne sportujem a som zdravy ako repa.
neber veci tragicky, ludia nie su stroje, ktore mozes strcit do skatuliek. kazdy je individuum a vyvija sa tak, ako je to jemu vlastne. poznam napriklad rodinu, ktorych syn zacal rozpravat az ako stvorrocny. a to len prve najjednoduchsie slova. tiez si mysleli, ze je pozadu mentalne. a dnes chodi na skolu pre nadane deti. cim skor sa upokojis, tym lepsiu atmosferu doma vytvoris. a to bude dobre aj pre tvojho syna.

elca

MY SME CHODILI NA REHABILITACNE CVICENIA-VELMI RYCHLO ZABRALI-poslal nas obvodny lekar
FAKT ODPORUCAM vOJTOVU METODU A REHABKO

evcca

ja mam o par dni rocneho synceka a stvornozky neleze ani za svet, miluje lezat na bruchu a pretacat sa a vlnit a hadzat. stat uz stoji, ale len za pomoci. tiez som z toho taka vyplasena.

mriezka

Môj synovec sa prvý krát postavil, keď mal 2 roky. chlapcom to ide nejak pomalšie. Klídek ;).
A finta ak sa postaví: Ak už stojí, ale neodváži sa chodiť, chyť varešku oboma rukami, nechaj, nech ju aj on chytí oboma rukami a veď ho. Bude sa jej držať. Keď varešku potom pustíš, ešte stále bude mať pocit, že sa jej pridŕža, a že je vedený a pôjde sám.

blondula

tak moj 9 mesacny este ani neleze :D sediet uz pekne sedi,natahuje sa za hrackami,ale inak sa na stvornozky nedava a ani na brusku sa mu nepaci :-( inak v behaciku beha jak zdively :DDD akurat sme prisli zo spaciry,presiel kolecku na nasej ulici a "zniceny" ide hajkat :P ale zase za pomoci tiez prejde ale len po spickach zase :DDD ja som zevraj chodila uz v 9 mesiacoch a moji bratia v 13 a 14 mesiacoch...zatial sa nestresujem z toho kedze je este malicky :P