SZU - vseobecne lekarstvo

Pikachu

Mohol by som sa spytat, ze preco uprednostnujete SZU proti LFUK? Okolnosti studia na SZU nepoznam, preto ma to zaujima. Co je lepsie na SZU?

Pikachu

Mohol by som sa spytat, ze preco uprednostnujete SZU proti LFUK? Okolnosti studia na SZU nepoznam, preto ma to zaujima. Co je lepsie na SZU?

martina55

Ahojte ak je tu niekto kto chodil na pripravný kurz na szu mohol by sa mi ozvat na mail n.hubova@post.sk dakujem :) chcela by som sa daco opýtat :)

pau

ahoj.. je slovenska, vydava ju myslim nasa skola. ci sa nebojim ze sa nedostanem.. no bojim, ale nechavam to na osud :) a mam aj zalozny plan. takze nejake nervy kvoli tomu nemam. zatial. :) a stihat snad budem, ved veci co berieme teraz dost vyuzijem aj na prijimackach, chemiu sa snad moc nebudem musiet navyse ucit, biolu iba zivocichy, rastliny a tak, co mam po semestri na medicine pocit, ze zvladnem za jedno poobedie :D a ak sa mi zadari spravit skusky v predterminoch, tak budem mat este mesiac casu do prijimaciek.. a doucim sa fyziku.. :)

ahoj:-)

mam prihlasku do brna, do prahy na 3.lekarsku a v ba na szu. ta kniha medical english je slovenska alebo ceska? nebojis sa prijimaciek? ze sa nahodou nedostanes? a budes sa stihat ucit popri zapoctoch a skuskach este aj na prijimacky?

pau

ahoj.. zameraj sa rozhodne na CR, tam je kvalita neporovnatelne vyssia ako na slovenskych skolach. uz len co sa vybavenia skol tyka. kam presne do CR chces ist?

anatomia sa berie na roznych skolach rozne.. zavisi aj od toho ci ju mas 2 alebo 3 semestre, 2 maju pokial viem len v prahe.. okrem toho niekde sa berie po sustavach (najprv kosti, potom svaly atd), niekde sa berie tak ze napr najprv prejdes hornu koncatinu.. svaly kosti nervy cievy.. vsetko.. potom dolnu, atd. tazko povedat ktory sposob je lepsi.. kazdemu vyhovuje ine. k tym kniham.. cihak je zaklad, resp ine anatomie, mraz atd, ale cihak je najlepsi. atlas (netter) mas len k tomu na doplnenie, ten sa ti zide hlavne pri pitvach. ale ucit sa musis z cihaka. a nie, nemame svoju SZU ucebnicu.

neviem kolko stran je na skuske chemia, skusku mam este len tento semester.. a je z profesorovych podkladov, tak este neviem.

anglictinu vlastne ani neviem ako dlho mame, ale dlllho, myslim ze az do tretiaku, inde ju maju len v prvaku :/ mame taku knizku medical english, to je hlavne slovna zasoba, ale robime aj rozne cvicenia na papieroch a to je aj na gramatiku.. hlavne casy.

este k tej anatomii -hej prvy semester sme mali len kosti, teda aj tie ligamenta, to sa berie tak nejako spolu. teraz berieme svaly a pitveme.

a do modry sa chodi iba na telesnu, a mame svoj vlastny SZU autobus, ktory nas tam vozi zo skoly.. niektori chodia aj na autach.

ahoj:-)

este som sa chcela spytat ako sa presuvate do modry na niektore predmety. akurat teraz pozeram rozvrhy. ci kazdy sam autobusom alebo po vas pride nejaky spolocny.

ahoj:-)

este pre pau: kosti ste mali cely jeden semester? lebo brat je v cr a oni mali v prvom semestri kosti, svaly a vazy a teraz druhy semester maju organy. ste k tomu nemali este nieco? k tomu nettrovi mate nejaku szu ucebnicu alebo sa treba naucit cihaka? a chemia na skuske je priblizne kolko A4? este som sa chcela spytat k anglictine, tu mate 2 alebo 4 semestre? a berie sa tam aj gramatika alebo to je len rozpravanie po anglicky o sustavach?

rozhodujem sa medzi cr a szu v bratislave, prihlasky som si podala na viac skol, ale chcem si vybrat nejaku, na ktoru sa zameram najviac, preto tolko otazok

pau

ahoj ahoj :) no, prestupovat chcem zo vselijakych dovodov, ale skor kvoli nejakym "zivotnym snom", ako kvoli tomu ze by som mala nieco vazne proti SZU :) skusky mame 4, v letnom semestri je okrem chemie este aj biologia. biofyziku som sa ucila tak rozne.. profesor skusa hlavne z jeho materialov, z prezentacii ktore prezentoval na prednaske a aj nam ich posielal, ale su po anglicky.. okrem toho som sa ucila tak vselijako, z netu, z nejakych doplnkovych knih a tak. a do skusky sa nam ratali aj dva testy co sme pisali v priebehu roka. ucila som sa len par dni, lebo som isla na predtermin, ale vytiahla som si dobre otazky, takze mi to aj s tymi testami vyslo na B :) skuska bola ustna, vytiahli sme si dve otazky.. vyucujuci su v pohode, nerobia problemy, da sa s nimi dohodnut.
a anatomia.. minuly semester sme mali len kosti, teraz mame svaly na pitevni.. a asi by sa zislo vediet vsetky, no. ale nie je to nic hrozne, este budu aj horsie veci :)
najlepsi anatomicky atlas je tak podla vseobecnej mienky od nettera.. mne sa paci aj yokochi, ktory tam nema obrazky ale zive fotky :)
histologia je mozno tazsia, ale zatial ma bavi. a ci sa treba pripravovat na kazdu hodinu.. zalezi od predmetu a vyucujuceho. napriklad na chemii piseme kazdu hodinu "vstupny test".. ako kde.

inak to s tymi prijimackami neviem, ale kalkulacku nam dali minuly rok pri prijimackach, aj s periodickou tabulkou prvkov. a hej boli aj z anglictiny, ale teraz myslim uz nie su..