Spravodlivost na Slovensku

Príspevok v téme: Spravodlivost na Slovensku
Linguistics

Prave pozeram TV noviny, a ostala som prekvapena. Mladik siel v dedine 130 km/h a zrazil pri tom dve 12rocne deti a tie zomreli. Vyjadrili sa tam, ze mu hrozi max. 5 rokov vazenia. Nestuduje tu niekto pravo alebo ja neviem co, lebo ja to nedokazem pochopit. 5 rokov?! Ved za marihuanovu cigaretu dostane clovek viac..

Linguistics

A teraz v spravach opat - nejaki mladici ukradli chlapovi tabatierku a neviem co este, sposobili mu skodu za 25eur a hrozi im za to 3 - 8 rokov. Skoda slov, tu sa viac oplati cloveka zabit, nez ukradnut 25eur :/

beskyd

pri tej kvalifikacii skutkovej podstaty USMRTENIA je dost nestastna ta vec ze zakon dava az 10 rokov v pripade spoosbenia smrti z nedbanlivosti hrubym porusenim dopravnych predpisov, ale len ak bola smrt sposobena VIACERYM OSOBAM pricom na ucely trestneho zakona sa za viacere povazuju najmenej 3.. napriklad pri vrazde alebo ukladnej vrazde zakon za 2 takto zabite osoby dava uz moznost ulozit dozivotie. lenze toto nevyzera na vrazdu podla toho co pisete lebo pri vrazde treba preukazat umysel usmrtit. toto vyzera byt nedbanlivostny trestny cin... zrejme tam bude aj trest zkaazu cinnosti, o vyssich sadzbach sa da bavit len v pripade ak by sa tam preukazalo uzitie nejakych navykovych latok... je vsak na zvazenie ci sa tam neda nasit vseobecne ohrozenie uz, v dedine 130 km/h nie je sranda a tam su potom uz za nasledok smrt ine palky co sa sadzieb tyka.

ta3

vobec sa necudujem, uz som tu na fore pisala, ze nespravodlivost slovenskeho sudnictva ma vyhnala z vlastnej krajiny, lutujem Vas, lebo nie vsetci mmate moznost sa vystahovat

Linguistics

Mne to pride az take tragikomicke. Nechcem prehanat, ale na 1oo% si spominam na jednu reportaz o nejakej potycke na ulici, a chlapik tam nejako 'napadol' policajta, ktory to s nim tam riesil, strcil ho, alebo nieco podobne. A ak si spravne pamatam, tak vraveli, ze za napadnutie verejneho cinitela mu hrozi 4 - 7 rokov. Ako nevravim, ze ich aj dostal, ale predsa. A taka ista sadzba aj pre chlapca s marihuanou vo vrecku.
A teraz, ze sa cloveku nema rozum zastavit. Ze facka nejakemu policajtovi je zavaznejsia ako smrt dvoch deti, ktore neboli zabite ziadnou nahodou/nehodou. Ja to teda ako nehodu neberiem, ked niekto leti cez dedinu takou rychlostou. Nehoda je nieco ine.
Chudata ti rodicia. Nie dost, ze sa im take nieco stalo, este pocut, ze v pripade preukazania viny 2 - 5 rokov. No bieda.

lleilla

....takze predsa som dobre rozumela,ze 5 rokov....tiez som sa pozastavila nad tym....smutne smutne smutne,o spravodlivosti ani nehovorim...

lost

Niekto sa musi obetovat, kupit si silne auto a zrazit deti politikov, co toto maju na starosti, aby tresty zvysili pre vsetkych .
Bolo by to efektivnejsie ako zrazit tisice piratov, ktori sa povysuju na polobohov, pretoze maju stovky koni pod kapotou.

Prijimam tipy, kolko dni budeme cakat na podobnu nehodu.

Ak by zrazil moju dceru, tak by som sa zamestnal ako jeho bachar a robil mu spoocnost kazdy den, az do konca jeho tretu.