zapal dutin a zalahnute v ušiach

Príspevok v téme: zapal dutin a zalahnute v ušiach
000nastenka

Mam zapalene dutiny, bola som u lekarky predpisala mi ATB Azitrox a kvapky Pamycon... Mala som začiatkom týzdna zalahnute v oboch ušiach, v jednom už mi odlahlo konečne, no to druhé nechce ani za nič odlahnúť,.. skušala som zívať , zapchať nos a fúkať, no stale nič... neviete mi niekto poradiť ako čo najrychlejšie by mi odlahlo v tom uchu? je to už neznesitelne.. Dakujem

Majkac91

Dobry deň, mam podobný problem, bola som cca pred troma tyzdnami prechladena, nic nepomahalo, tak mi dr po tyzdni nasadila antibiotika( aj napriek tomu ze som tehotna, zhodnotila, ze je to nutne) , predpisala mi teda UNASYN, ten som dobrala pred tyzdnom, avsak nadalej mam dutiny plne , citim tazku hlavu, neviem dychat nosom a zalieha mi v usiach . Uz mi ani nosove kvapky nezaberaju, ani ich uz nechce uzivat, jednak kvoli babetku a jednak kvoli navyku. Neviete poradit, ako mam dalej postupovat? Nepomaha ani biolampa, ani naparovanie, ani preplachovanie slanou vodou. Nic

RNG

ATB potlacia bakterie(nie vsak vsetky ale na nestastie ale aj nase ochranne probiotika) cim daju vlastne "zeleny " roznym plesniam a kvasnym kulturam. Z toho su povlaky na jazyku, farebne zahlienenia a zamorenie tela plesnami.
Protiplesnovy je napr oreganovy olej, vlastne zlozka z neho, carvacrol, ktory tu casto odporucam na odhlienenie a ako silny antimikrobialny prostriedok.
GSE/citricidal je lepsi vyber casto ako atb. lebo potlaca nielen bakterie, ale aj plesne a kvasne kultury zaroven. V mensich davkach(pod 60 kvapiek denne) dokonca neznici probiotika, hoci znici streptokoky, stafylokoky a ine nakazy patogenneho (skodliveho) razu

000nastenka

no mne dnes jeden krat konečne odlahlo v tom uchu keď som si fukla.. ale len raz... druhy krat to už nešlo.. je to dobre znamenie?

zls- jasne no ak to vobec zistim dam vedieť

RNG

ATB potlacia bakterie(nie vsak vsetky ale na nestastie aj nase ochranne porbiotika) cim daju vlastne "zeleny " roznym plesniam a kvasnym kulturam. Z toho su povlaky na jazyku, farebne zahlienenia a zamorenie tela plesnami.
Protiplesnovy je napr oreganovy olej, vlastne zlozka z neho, carvacrol, ktory tu casto odporucam na odhlienenie a ako silny antimikrobialny prostriedok.
GSE/citricidal je lepsi vyber casto ako atb. lebo potlaca nielen bakterie, ale aj plesne a kvasne kultury zaroven. V mensich davkach(pod 60 kvapiek denne) dokonca neznici probiotika, hoci znici streptokoky, stafylokoky a ine nakazy patogenneho (skodliveho) razu

zls

ja som mala teraz pred tyzdnom hnisavu anginu a jeden vecer ma strasne bolelo lave ucho, neviem, ci mi ta choroba don udrela alebo co... ale na dlasi den uz nic, iba som bola strasne zanesena hlienmi a tazko sa ich zbavovala,ale antibiotika som uz tiez dobrala a v tom uchu mam stale zalahnute a tiez uz ma to riadne stve :( mam pocit, ze trocha slabsie pocujem a tiez mi vadi ten moj chorlavy roboticky hlas, aj ked sa uz citim dobre

hijohijo

Podla mna uplne preliecenie dutin chvilu trva. Pokial mas este stale taky nadchovy hlas, ako pises tak este budes mat zrejme stale dutiny plne hlienov a hnisu. Ale neboj sa, podla mna po uziti tej poslednej tabletky ATB...ale asi nie hned, mozno az o dva dni, zacnes smrkat skarede zeleno-zlte hlieny a potom sa ti isto ulavi...bude to znamenie, ze sa ti dutiny pekne cistia. U mna to tak bolo minuly rok a poviem ti, ze som sa az cudoval, kolko toho humusu som mal v dutinach. Ale ked to budes smrkat bude to pre teba velka ulava. Ja ked som mal chytene dutiny tak ma aj usi boleli.