skutočnosť, alebo si to namýšlam?

Príspevok v téme: skutočnosť, alebo si to namýšlam?
michaela57

ahojte, potrebovala by som od vás pomoc, alebo skôr radu. Páči sa mi jeden spolužiak a otázne je, či aj ja jemu. Viem, že vzťahy medzi spolužiakmi nie sú najlepšie, ale tento človek ma naozaj veľmi priťahuje. Nie len z vonkajšej stránky t.j. výzorom ale celkovo. V škole nemáme príliš veľa času na vážnejšie debaty, aj keď by sme možno chceli, no snažíme si to vynahradiť chatovaním cez rôzne sociálne siete. Rozprávame sa naozaj o všetkom možnom, nikdy sa nestalo, aby sme si nemali čo povedať. A to neriešime iba školské záležitosti, aj súkromné veci. Občas mi naznačí, že ma považuje za výnimočnú osobu, taktiež aj ja mu hádžem komplimenty ale možno si iba namýšľam, že má o mňa záujem, no možno nie. Naozaj neviem. V škole sa ku mne správa veľmi milo a príjemne. Napr. mi otvorí dvere keď idem pred ním, alebo aj keď idem za ním, tak počká a pustí ma dopredu (možno to niektorí nepovažujú za nič extra, no oproti ostatným je naozaj gentleman, čo sa v dnešnej dobe príliš často nevidí), taktiež mám dosť často pocit, že vyhľadáva moju spoločnosť, ale je pravda, že aj ja jeho doslova musím mať na očiach. Vždy mi ochotne pomôže, keď ho poprosím, niekedy ani netreba prosiť, sám príde a ponúkne mi pomoc. Taktiež aj ja jemu pomáham v niektorých veciach.. Správa sa ku mne vzhľadom k ostatným spolužiakom nadštandardne ale to ešte nemusí nič znamenať. Ale môže. Nechcem prvý krok urobiť ja a spýtať sa ho, či má o mňa záujem, pretože buď povie áno a budeme šťastní, alebo povie nie a nechcem prísť o pekné chvíle s ním strávené v škole, tiež o tie nekonečné rozhovory aj bez témy, vtipkovanie, tzv. "podpichovanie sa" navzájom a mnoho ďalších vecí. Preto moja otázka znie: Ako "bezbolestne" a rozumne zistiť, či má o mňa záujem alebo nie ? (teraz nemám na mysli spôsoby cez kamarátky, prípadne jeho kamarátov atď) Je mi jasné, že z toho, čo som napísala sa nedajú robiť jednoznačné závery ale aký na to máte názor vy?
P.S. nie sme malé deti zo ZŠ, ja mám 17 rokov, spolužiak 18 :)
Ďakujem za všetky odpovede.