spätne vyživne

viva_vivien

ahojte,

dovolte mi vyjadrit sa z pohladu druhej strany....

ale ako prve chcem povedat ze tych 10eur je naozaj vysmech.... uprimne... asi by som ich ani nezobrala, nedovolila by mi to moja hrdost....

ale zas na druhej strane... moj priatel ma dve deti, na jedno plati 120 na druhe 80. asi po pol roku sa omeskal s vyzivnym 3 dni a cuduj sa svete, jeho sikovna byvala (mimochodom, oznamil jej ze bude meskat, na stvrty den dostala peniaze a odvtedy uz NIKDY nemeskal) nelenila a za tieto tri dni dokazala vybavi exekutora, ktoreho sa nevedel zbavit 3 roky. exekutor si uctoval 20% (!!!!) zo sumy vyzivneho kazdy mesiac. moj priatel sa niekolko krat snazil dohodnut, ze bude detom prispievat o 20% viac, ale nechcel aby si tieto peniaze strhaval exekutor, samozrejme, radsej nech to dostanu deti. .. Neuspespel ani u exekutora, a na moje velke pocudovanie, ani u byvalej....

takze chcem povedat ze nase sudnictvo je uplne o hov**. sice otcom priznaju plati urcitu sumu, maju na krku exekutora, a ak sa najde taky otec ktory chce posielat detom viac, exekutor to jednoducho zamietne, lebo zrusenim exekucie sa mu zastavi pritok penazi. takze v podstate nasa krajina brani dietatu v tom aby mu otec prispieval dobrovolne viac...

bez komentara....

mariiaa

prislo mi rozhodnutie o spätnom vyživnom a uvadza sa tam,že preto mojmu ex dali sumu splacat po 10 ečiek mesačne,lebo že je nezamestnany.lenže on od septembra ma staly prijem a toto sudu nepovedal.mam sa proti tomu odvolat? ked sa odvolam,znamena to,že jeho odsudia,lebo nepovedal sudu pravdua tym padom klamal.!dohodnut sa nechce,lebo jemu to tak vyhovuje,že plati taku malu sumu.

zuzkas

z firemného účtu/preklep/ a ešte-brala som aj náhradné výživné v roku 2005,2006,2007,ale už nemám nervy nato,aby som chodila stále na socialku ako nejaký debil,dokladovala tam môj príjem a prosíkala sa tam!od neho nikto príjem nepýta a on má platiť!sú zlé zákony u nás!

zuzkas

áno,je to smiešné,ale sudcovia to robia z dôvodu,že by "chudáčik" nemal nato zaplatiť naraz to spätné.sudcov a celkovo štát nezaujímajú matky a deti.ich nezaujíma to,že nemáš z čoho dieťaťu niečo kúpiť...a neviem aký je tvoj bývalý,ale ja sa o výživné naťahujem už odkedy som sa rozviedla.minulý rok mi dĺžil 2000eur,mali mu zobrať aj VP,už mal ísť aj sedieť,mal súd kde sa dohodli,že už platiť bude.platil 1 rok tak ako mal,lebo sa bál a akonáhle mu skončila podmienka,tak znovu neplatil.neporadíme si,ja som zo začiatku podávala aj trestné oznámenie,výživné mám u exekútora,ale čo z toho?nič a pritom bývalý je podnikatel,je konatel firmy,ale že on mi má platiť ako fyzická osoba a nie ako právnicka/takže mu ten dlh nemôžu strhnúť ziremného účtu!/.je to na hlavu postavené!

mariiaa

Zuzkas,
ja som pochopila,že mi ma platit vyživne 50+10. no nieje mi jasne,prečo taku malu sumu 10 eur.ved je to smiešne...

zuzkas

mariaa ja som sa rozvádzala ešte pred 8 rokmi a tiež sme spolu už nežili a dali bývalému splácať po 200sk,ale to si asi zle pochopila,lebo to ti má splácať po 10ečiek,ale musí ti spaltiť tie mesiace čo ste spolu nežili a to ti pôjde k bežnému výživnému.príklad:nežili ste spolu 2 mesiace a teraz ti má platiť výživné 50eur,takže ti má posielať 50+10eur 10mesiacov a potom ti bude platiť už len tých 50eur.lebo to spätné už bude mať splatené.mne mal posielať 2000sk bežné+200sk spätné,nežili sme spolu 3 mesiace,takže 30mesiacov po 2200 a potom už len 2000sk.

mariiaa

ta3,
no je fakt smiešna suma.ex ma platit mesačne vyživne 50 eur a spätne po 10 eur.tie zakony su fakt na figu,ved taka suma mi vystači,tak na tyžden-dva...
aj to si vela veci odrieknem a dam radšej dcere..

ta3

odisla som z republiky este pred zmenou meny, takze neviem to tak posudit, mozno to Ty budes vediet lepsie porovnat, ked Ti poviem, ze mne na dve 9 rocne deti sud prisudil spolu iba 420 SK, bola to smiesna suma, ktora nestacila do mesiaca ani na desiaty pre deti do skoly, totiz sud na Slovensku nechrani matku s detmi, to je ten cely problem, citim s Tebou, aj ked Ti to nijako nepomoze