Skúsenosti SM systém cviky....

maria1113

ahojte, ja som tiež objednala svoju dcéru na toto cvičenie, bolo mi povedané,že sa pod odborným dozorom naučí cviky.
Má s týmto cvičením ešte niekto skúsenosti, hlavne pri skolioze? Koľko stojí vlastne sm systém - lano?

Moonika

prel cvičím doma, ale chodila som do Trnavy, tam ma to naučili a musela som si zakupiť aj gumu potrebnú na to cvičenie...

prel

Ahojte, dievcata cvicite doma alebo chodite niekam cvicit? Da sa to cvicit aj doma? Som z Kosic. Dakujem za odpoved.

prel

Ahojte, dievcata cvicite doma alebo chodite niekam cvicit? Da sa to cvicit aj doma? Som z Kosic. Dakujem za odpoved.

Prel

Ahojte, dievcata cvicite doma alebo chodite niekam cvicit? Da sa to cvicit aj doma? Som z Kosic. Dakujem za odpoved.

Moonika

ja som to chodila cvičiť do Trnavy jednej cvičitelke, cvičím celú tu zostavu 12tich cvikov... a ty stanka si kde chodila? tak potom ja by som tiež mala len na jednu stranu cvičiť tie cviky...

stanka25

Moni a kde to cvicis? Totiz, aj som to najprv cvicila nespravne a to ma ucila lektorka toho systemu. Je tam totiz extreeeemne dolezite, robit tie cviky uplne spravne, napinat najma svaly pod a okolo lopatiek, nie svaly na rukach a zaroven vedome zatlacat tu stranu tea, ktora ti vybocuje. Treba navstivit fyzioterapeuta, ktory ti presne podla stavu skoliozy upravi cviky na mieru. Ja musim napriklad cvicit vacsinu cvikou aj len pravou rukou, kedze mam tu lopatku prakticky nefunkcnu a tym padom mam rebra akoby vybocene doprava. Cvicim este len 2 tyzdne naozaj kazdy den a uz vidim vysledok. Robia sa mi svaly na chrbáte a brucho mam uz ako kocku, aj ked ja som ho mala pevne aj predtym. Dokonca sa mi zda, ze sa menej hrbim.

Moonika

KikKik, ale ktovie zakedy to zaberie, ja neviem, som z toho už smutná, mám veľký strach, pretože stále ma to ťahá do tej lavej strany, cvičím to pravidelne každý den, tak neviem či sa to dá ešte dať nejako naporiadok, ked sa to zatial nedalo :(

KikKik

Ja svicim sm od februara. Absolvovala som seminar priamo vedeny MUDr. Smiskom. Cvicim 1 az 2 x denne. Zostihlela som, mam pevne brucho, stihle nohy a ruky. Moj problem je ale v hrudniku. Bolesti mavam, zle mi prichadza. Len teraz, ked mi pride zle, tak cvicim a prejde. Lano mam doma, druhe v praci. Zatial je to kratko, ale stale verim. Skoda, ze tu nie je niekto, kto to diagnostikuje ako v Prahe a cviku nasadila presne podla stavu. I ked je Pravda, ze tie to vseobecne zaberu vacsine pacientov. Poznam chlapca s nenormalne upravenou skoliozou po tomto cvicenia a dalsieho muza, ktory sa natolko unravel. Ze nemeses na operaciu.

Moonika

Miša, ja tieto cviky už cvičím niečo cez 4 mesiace a výsledky zatial žiadne, a cvičím to pravidelne, každý den, jak je to možné?