Nemam priatelov, preco?

Príspevok v téme: Nemam priatelov, preco?
shinji

Nemam priatelov ziadnych.Vzdy ked si myslim ze som nasla nejaku kamaratku tak ma sklame a to tym ze ma ohovara a smeje sa zomna.Vacsinou ma kazdy iba vyuzije a ohovori.Uz som stoho nestastna.Nemam sa komu vyrozpravat,pozalovat ani sa skym zasmiat.Som dost hambliva ale to neznamena ze som zla.Viem si vazit priatelov zial nemam akych:((Neviem kde robim chybu???Poradte mi.

dalka

caute ja mam taky isty problem aj som mila aj sa snazim komunikovat a aj tak vsetci otacaju chrbtom .pomözte prosim som z toho zufala

dalka

caute ja mam taky isty problem aj som mila aj sa snazim komunikovat a aj tak vsetci otacaju chrbty .pomozte strasne ma to trapi

lost

osobne tiez verim ze VSETKO JE MOZNE.
konieckoncov taky styl zivota aj zijem, avsak obcas narazim na limity ktore su takmer nemozne preskocit, alebo to chce enormne mnozstvo energie.
dosiahnut cokolvek je lahke, ale dosiahnut ako by som to napisal, vernost, alebo doveru v ludoch, to je nieco co si myslim ze je takmer urcite neovplyvnitelne (ani silnou hypnozou), preto to co robia je len a len v ich rukach, a nemam tusenie ako by som to mohol ovplyvnit.
vela krat tu bolo napriklad napisane ze ak muz napriklad miluje nejaku zenu ktora ho nemiluje, moze sa aj rozkrajat a nic tym nedosiahne. alebo neviem aky priklad by som uviedol :)
i ked teoreticky by mohol, ale to dokaze snad len jeden z miliardy :)

lost

Slobodna, tak ja som v minulosti aj podvedome veril naj kamosom, a co sa stalo? stacilo im dat nieco co stalo za nase "kamaratstvo" az uz zmizli :)
poziciaj niekomu napriklad BMW a uz ho neuvidis.. ani auto ani kamosa.
nieco na taky princip..
stalo sa mi to s.. velmi vela ludmi, kamosmi, atd.. bola to viac ako polovica. niekto sice stale zostal kamosom, ale brutalna vacsina nie.
zavist znici VSETKO ;)

odvtedy to robim takto:
nikomu neverim a nikdy ani nebudem (jedine tak manzelke a detom, ak budu)
ale verim ze su aj dobri ludia. I ked zatial som ich nenasiel :)
je to silne relativne.

aj tak si myslim ze PES je lepsi nez CLOVEK, s tym nic nenarobim :)))
i ked ani on ine je dokonaly, ale asi je vernejsi nez clovek (ak ho nejak neoblafne clovek, i ked tazko merat jeho vernost a pocity)

podvedome som veril aj svojej rodine, aj ako dieta, vtedy mi nikto nemohol az tak ovplyvnovat myslenie..

mozeme si povedome mysliet cokolvek dobre o vlade napriklad, myslis ze im ide i to nase dobro? :)

ale inac velmi velmi podobne myslenie ako ty si napisala ma jeden kamos, ktory mi to podobne opisal, tak preto ma to tiez chytilo sa opytat ako prensejsie to myslis. obcas som maval podobne myslienky, ale nikdy som sa nedostal tak vysoko aby som im dokonale porozumel.

'prečo sa niekomu darí viac ako inému? "
lebo sa snazi a snazi sa dosiahnut svoj sen :)
'a môže mať to čo chce'
myslis napriklad naozaj cokolvek?
mat miliary?
byt prezidentom?
levitovat ?
premiestnovat objekty myslenim?
kde su limity? :)

PS: velmi sa mi paci ta tvoja teoria, ale snazim sa u blizsie pochopit :)
vacsinou to robim tak, ze ked nieco nedokazem vyvratit, tak som o krok blizsie k uvereniu :)

Slobodna

lost určite to nie je jednoduché a nezmeníš to, čo ti celý život vštepovalo okolie, cez noc. Ale takisto to ani nie je nemožné.

Slobodna

lost nie. Problém je v tvojom vnímaní sveta, ty si to síce pomyslíš, ale podvedome tomu neveríš. Stačí sa iba zamyslieť nad tým, prečo sa niekomu darí viac ako inému? Pretože každý z nich inak vníma svet ale každý z nich môže byť šťastný a môže mať to čo chce, ak svoje vnímanie zmení želaným smerom. To ako vnímame svet je ovplyvnené okolím. Ak sa rodičia o niekoho prehnane báli a stále mu vštepovali, že ľudia sú zlí, že svet je nebezpečný a musia si dávať veľký pozor, tak z nich vyrastie človek s takýmto presvedčením a toto presvedčenie potom ovplyvňuje celý jeho život, situácie a ľudí s ktorými sa stretáva.

nathália09

nie si zlá,ale musíš si veriť.
Buď milá,slušná,čestná,priatelská,a veci ber z humorom-ak ťa niekto urazí,neprejav smútok,-to ubíja.-ak sa ťa niekto spýta,ako sa máš-povedz s úsmevom,že výborne-a mnohí ti budú zavidieť-hlavne buď optimistická a všetko ber s rezervou.
......nájdeš si priateľov,a -správnych.
Ver tomu,
lebo ja tomu verím:)

mata2349

ani ja nemam kamaratov..a kamosky..lebo ma skoro vsetci sklamali...tak som si povedala ze samej mi bude lepsie, na nikoho sa nemusis spoliehat len sama na seba..a je mi dobre...sice ma niekedy trapi ze neni s kym ist na disku alebo tak..ale na tom svet nestoji..zacala som na sebe pracovat, studujem, sportujem, chcem nieco dosiahnut...mozno sa casom nejaki kamarati najdu..alebo priatel:)

lost

ale otazne je ci je to potom aj realita.
ja si mozem MYSLIET ze ten typek oproti ma miluje, alebo ze moja internetova laska ma miluje a zijeme spolu, ale od reality je to kapanek daleko :)

svet nie je ruzovy, pokial mam iste poziadavky a pokial neprizmurim oko..

ak si myslim ze moje auto zvladne stovku za 9 sekund, ale v skutocnosti je to 15, tak nic s tym nenarobim :)

teda pokial nie si povznesena bytost, fyzikalne zakony nezlomis :)

alebo popis mi ako to myslis, nieco na tom iste bude, ale neviem neviem ci je to jednoduche. neskor mozem vysvetlit preco si za tym stojim